Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (157)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Lumi imi pare tare rau eu si Andrei suntem alaturi de tine si de huni va pupam cu mult drag.
Nerantula eu am avut 3 sarcini oprite in evolutie tot timpul explicatia medicilor a fost ca e o selectie naturala daca ceva nu e in regula cu embrionul.Am trecut fffff greu peste deci inteleg f bine ce e in sufletul tau de aceea nu pot sa iti spun ca o sa treaca ca stiu ca nu e asa ci doar ca timpul va mai estompa din durere.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

hai ca nu mai dau si eu pm dya dar te felicit pentru bilant

feletor, sa instruiti taticii inainte sa plecati d-acasa: http://www.youtube.com/watch?v=cpijP7L-Qt4

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

CD multumim pt felicitari.Ce e cu Mikul e bolnavior?
Vroiam sa intreb si eu ce noutati mai papa boboceii?Andrei papa cu mare placere supa de pui cu galuste si ciorbica de pui e un mare ciorbar carnita tot nu ii place dar papa peste.Ii place tare mult papa gatita pt noi a mancat pana acum supe, ciorbe, ardei umplut cu carne de pui, dovlecel umplut, cocnopida la cuptor toate facute cu f putina sare si atat.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

fetelor, am facut o minilista cu nelamuriri legate de alimentele pe care le putem introduce sau nu in alimentatia copilului dupa un an
am pus lista pe blog, daca aveti timp si aveti idee, sunteti binevenite!


si am o intrebare: mai e vreun bebe care nu are semn pe mana dupa revaccinarea cu BCG??



blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)




Salut

Daca te referi la vaccinul ala de trebuia facut in maternitate..nici noi nu -l avem.. dar nu ma mir..ca doar ..aceeasi maternitate.
A observat pediatra..si tot ce a zis e ca.. trebuia sa-l fii facut in maternitate..nu a zis nimic de genul..sa-l facem...asa ca nu stiu.
Voi vreti sa-l faceti?

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Dya, pai sunteti mari!
Andrei are la 10 luni cat razvan la 11
bravos!!


Cristina, Razvan l-a si refacut si tot nu are semnul....am fost de fata la vaccinul asta, deci sunt sigura ca de data asta i l-a facut

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Cristina nici Andrei nu are nici un semn si nici nu l-am refacut din cate stiu eu Claudinna l-a refacut.
Da dar are deja 10 luni jumate ieri am fost la bilant ca am fost plecati.Oricum de acum cred ca va pune mai putin ca a inceput sa se miste mai mult si de cand cu caldura papa mai putin.Iar de inalt el a fost tot timpul si are si pe cine semana.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

dya Mikul a avut/are viroza care s-a manifestat cu febra mare (peste 40) a fost internat o zi si o noapte si a stat cu perfuzie pentru era deshidratat, acum pare ok dar are niste mucisori in gat care nu ies dar dr lui zice ca nu e chiar bine, ca viroza e urata (probabil sunt periculosi mucii aia pentru plamani)
de papat si noi papam cirbe de oameni mari perisoare, galusti, de zarzavat si Mikul e ciorbar si ii place si carnea, e un carnivor dar nu mananca cantitati impresionante, realizarea mare e ca manaca cam orice in materie de legume si de pe la 7 luni jumate am inceput cu fructye pasate la furculita, iar blenderul e plin de praf, nu l-am mai folosit de vreo 2 luni
fructele sunt cam yakk, trebuie sa-l pacalesc ca sa ia cateva lingurite
momentam suntem pe regim deci nu avem noutati culinare

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

CD ma bucur ca Mikul e mai bine

Ange i-ai dat rosia cruda Crinei? Eu inca nu i-am dat, dar cred ca face bine la contipatie

Laura ai reusit sa filmezi gaza plimbareata?

Dyana si eu i-am dat Mayei supa de pui cu galuste i-am facut mai multe combinatii de orez cu legume la cuptor. Am pus o ceapa taita marunt, orez, legume diverse (rosie, dovlecel, ardei, conopida, mazare) am adaugat supa sau apa si dat la cuptor. Poti pune si carnita. La urma poti aduga putina smantana. Am facut si cartofi la cuptor cu rozmarin pentru noi si a papat si ea cu placere bucatele de cartof. Gatesc pentru noi de multe ori si ii dau si ei, fara sare si nu prajesc. Pun tot felul de condimente verzi sau uscate si mancarea are o aroma ff buna. La masa de la 5, poti sa-i faci budinci proaspete cu iaurt si fructe, sau la cuptor. Eu ma orientez de multe ori dupa ce am prin frigider si fac o inventie

Pozici
Mamica deMaya

"Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Laura, cuscra voi ce faceti? sunteti pe la mama ta la curte? zburda nora mea p-acolo? Andy ce face? Ai zis o data ca in vara dati o fuga la bucuresti vezi ca n-am uitat

Ramo felicitari pentru dintzoc 3 dar unde umblati, nu e prea cald afara?
Stii ceva de Nicole?

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p
Babymom si-mi pare rau ca n-am auzit emisiunea...am fost plecati in Hu.Am fugit de caldura..la ei bate vantul ff tare,ne-am racorit.


Laura, ma bucur ca sunteti bine si ca ati fost la distractie. Emisiunea vei putea sa o asculti doar joia viitoare; atunci va fi difuzata.
Unde ati fost la unguri, la strand? Ati dormit acolo? Spune-mi te rog daca ati gasit cazare buna.

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput