Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (157)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:



Stefan a facut febra aseara pe la noua ...dupa cum v-am scris si ieri..azi noapte am schimbat remediul din proprie initiativa ..si toata noaptea nu a mai facut febra deloc...dar cind sa ma bucur mai bine ..pe la 8.30 azi dimineata a sarit din nou la 39.3 ..asa ca vrem sa speram ca se vor rari episoadele de febra..dar nimic nu e sigur.
M-am bucurat tare mult cind am vazut ca a reusit sa doarma cit de cit..iar dimineata dupa ce si-a baut lapticul..a mai tras un somnic de o ora linga mine..
Homeopatul mi-a zis ca e bine cum am facut..nici nu imi venea sa cred..de fapt..a fost mai mult intuitie..sau disperare cind.. am vazut ca puiul tuseste rau ..si se foieste continuu.
In sfirsit..raminem inchisi in casa si astazi....poate doar o plimbare scurta o sa facem mai pe seara.

Izabella rezista in continuare..dimineata a dat trezirea pe la 7..apoi a reusit sa bea 100 ml laptic aptamil..si a mai tras un somn de 2 ore..dupa care a stat si la tzitzi vreo 15 min..nu stiu ce-a gasit ca pe mine ma cam ajunge oboseala..somn prost..caldura mare (ca mi-e frica sa dau drumul la aer conditionat cu viroza asta nenorocita)

Va pup pe toate care v-ati gindit/intrebat de noi.


LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Cit am slabit pina acum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Fetelor, Bighidel e bolnav.
Eu tot dau voturi acolo, dar vad ca-i la spital.

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

salutare

trezit mandra asta noapte a 2.30 si leganat la ea panala 4.00. de fapt ea dormea dar foarte superficial si cand o punea in patut la 5 min se trezea, se ridica in fund si incepea mataiala. in fine la 4.00 a adormit calumea si s-a trezit sa pape la 7.30. si gata.

Lidia sper sa treac cat mai repede nenorocita de viroza.

Si Elena face baie in cadita de ceva vreme. pe covoras antiderapant. suport n-am mai apucat sa iau si chiar ma felicit ca acum bineinteles ca e tusti in picioare. taaare greu o spal. ca de ridicat se ridica dar mare stabilitate nu are si trebuie sa o tin temeinic

Anca si eu am comandat dispozitivul Zanza no. chiar azi am primit mandatul. abia astept sa-l testez. Pup Carla papacioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

LA MULTE LUNITE sarbatoritilor de astazi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

si de la noi.

Acum am reusit sa termin de citit...imi pare rau ca sunt asa multe vesti rele

Roxana cum e Mikul??Imi pare rau sa citesc ca e bolnavoirsper ca sunteti mai bine...cat despre tine : ESTI O MAMA EXTRAORDINARA!!!!sa nu uiti si sa nu lasi pe mine sa spuna altceva

Babymom si-mi pare rau ca n-am auzit emisiunea...am fost plecati in Hu.Am fugit de caldura..la ei bate vantul ff tare,ne-am racorit.

Lidia multa sanatate puiului

Claudinna cat poate fi de scump RazvanelMulta sanatate va doresc si voua.

Nerantula sper ca esti mai bine

Laureta cat de scumpa e Biancu

Carla

Babytzaici mici pofticiosului

sarbatoritilor de azi:Edi,Mihnea,David ,David,Anna!!!!

Laura, Andy (07.04.2002) &Alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

fetelor, am facut o minilista cu nelamuriri legate de alimentele pe care le putem introduce sau nu in alimentatia copilului dupa un an
am pus lista pe blog, daca aveti timp si aveti idee, sunteti binevenite!


si am o intrebare: mai e vreun bebe care nu are semn pe mana dupa revaccinarea cu BCG??



blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Laura, bine ati revenit!

La multe lunite Mihnea, Edi, David, David si Anna!Sa fiti sanatosi bobocei frumosi!!


fetelor, maine este ziua primului bobocel!!
urmatorul capitol ar trebui sa fie Bobocei in sarbatoare

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Am pus poze de ieri, de la munte.

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Helooo!!!
Nu am apucat sa citim nimic din urma un rezumat ar fi binevenit daca se indura cineva!!!
Caldura mare monser!!!Ne-am intors de la munte unde a fost super si acum induram caldurile.
Noi suntem bine de fapt de asta am intrat sa va spunem de noi.Bilant la 10 luni 11,3 kg si 82 cm.Mergem in 4 labe prin toata casa si ne ridicam in picioare de mobila pat etc in picioare doar tinut de maini.
Ne pregatim de mare peste 1 luna de abia asteptam.
Va pupacim pe toti si speram sa mai apucam sa intram si maine sa uram la multi ani la primul bobocel care face 1 an

Ah si am uitat ne-a iesit si coltul 2 de la prima maseluta ca vad ca maselutele ies pe parti un perete si apoi celalalt si tare greu mai ies si de asemenea inca un colt de maseluta 2.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Helooo!!!
Nu am apucat sa citim nimic din urma un rezumat ar fi binevenit daca se indura cineva!!!
Caldura mare monser!!!Ne-am intors de la munte unde a fost super si acum induram caldurile.
Noi suntem bine de fapt de asta am intrat sa va spunem de noi.Bilant la 10 luni 11,3 kg si 82 cm.Mergem in 4 labe prin toata casa si ne ridicam in picioare de mobila pat etc in picioare doar tinut de maini.
Ne pregatim de mare peste 1 luna de abia asteptam.
Va pupacim pe toti si speram sa mai apucam sa intram si maine sa uram la multi ani la primul bobocel care face 1 an

Ah si am uitat ne-a iesit si coltul 2 de la prima maseluta ca vad ca maselutele ies pe parti un perete si apoi celalalt si tare greu mai ies si de asemenea inca un colt de maseluta 2.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR






felicitari pt bilant!!!
masele????

Mergi la inceput