GRAVIDUTE/MAMICUTE DIN BACAU

GRAVIDUTE/MAMICUTE DIN BACAU | Autor: AnnaBaby

Link direct la acest mesaj

1, 2, 3, 4, 5

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Sa fie un capitol numai cu vesti bune!

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna fetele,
Am lipsit un pic de pe forum ca a venit sotul acasa dupa 5 luni de absenta... stiti si voi cum este cand vii acasa, vizite, vizite si pregatiri...
Sambata l-a botezat pe micutul Stefan, a fost foarte cuminte, am facut si poze dar multe au iesit in miscare , nu l-am setat cum trebuie, in schimb avem filmulete multe de la frumoasul eveniment.
A primit si hainute frumoase dar multe mici, Stefi e mai dezvoltat de 2 luni jumate si asta ma bucura, inseamna ca lapticul meu este bun chiar de sunt slabuta, cu sani f.mici.
Ieri am fost nasica pt.niste tineri ce vor deveni in scurt timp parinti, o ceremonie facuta acasa de catre un un prieten preot.
Cam astea sunt noutaturile mele, alerg la bb ca s-a trezit si azi a cam avut colici :(.
Pup, pup...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Buna fetele!
Ramona felicitari pentru micutul crestin!Sa pui macar filmulet sa-l vedem pe Stefan crestn!
Fetelor eu m-am agitat degeaba tot peste 2 sapt venim acasa...
Ieri a nascu Monica! o dulceata de baietel de 3.4kg.Mai multe nu stiu!Dar sunt bine amandoi!
Eu am avut o migrena tare urata aseara...nu am chef de nimic sunt trista si nu stiu de ce...
Poop toata gasca!

poze cu noi 1
poze cu noi 2
poze David Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Hei fetele unde sunteti?


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Aici sunt
Hai la . Azi sunt mai matinala ca de obicei, deja beau cafeaua si studiez DC-ul. Se cunoaste cand dorm bine fara intreruperi nenumarate, ma trezesc si eu ca oamenii dimineata, fresh, din proprie initiativa si nu fortata de imprejurari. Sa nu o deochi pe Ioana, dar saptamana asta a dormit foarte bine, daca o tine tot asa m-am scos
Azi trebuie sa ma ocup de bagaje, am tot amanat eu momentul dar nu mai am timp. Maine toata ziua vom fi ocupati cu petrecerea Ioanei, si duminica, deh, ca dupa petrecere, ultimile retusuri, ca noaptea plecam. Si am o lista intreaga de lucruri pe care trebuie sa nu cumva sa le uit, lucruri pt ioana evident, ca noi nu mai contam, 2 tricouri si costumele de baie si gata, dar pt ea, alta discutie...
Ma gandesc cu mari emotii la ziua de maine, cum o sa ma simt, sa-mi amintesc ce se intampla cu un an in urma si sa realizez cum a trecut de repede si ce mare s-a facut Ioana!
O sa va arat si voua cum a fost, dar dupa ce ne vom intoarce de la mare, weekendul viitor, ca nu voi avea timp cu siguranta de pus poze duminica.
Va pup si mai vb.

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Buna fetele!
Eu nu ma pot lauda ca sunt matinala, ca David m-a tzocait toata noaptea si apoi dimineata de la 7 la 9 am mai tras o repriza de somn!
Anna cred ca ai emotii mari!E prima aniversare!Si apoi plecati si in concediu dupa!Spor la impachetat!Neaparat pozici dupa marele eveniment!O sa asteptam pina WE viitor,can si noi s-ar putea sa fim in drum spre casa!
Pupici!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

LA MULTI ANI IOANA!


Sa dea DD sa fii sanatoasa si sa ai bucuri pe parintii tai toata viata!Muuuulta multa fericire si distractie placuta!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karmen_ spune:

La multi ani,Ioana!!!






Carmen si Roberta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Multumim frumos de urari!

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

neatza fetelor....
Faptul ca intru mai rar nu presupune ca nu va citesc..doar ca mi s-a instalat morcovul.......lunea trecuta mi-a fost cam rau...m-am dus la medic si mi-a zis ca a iceput sa se dechida colul,nu tare dar.....incepe.....plus ca nu mi-a dat mai mult de trei saptamani....pana sa apara Eva mea draga...acu` ne rugam de ea sa mai stea pana pe 01.08.2009 sau 10.08.2009....draga lu` mama......la eco e bine.......are deja 3000gr si nu prea mai are loc de protestat acu` sa vedem...eroarea e maxima inapoi...medicul a zis totusi ca nu paote sa aiba 3500 la 34aaptamani...deci are 3000gr....acu`....sanatoasa sa fie......bagajelul e gata........aproape..morcovul meu e mare si mi-e frica..mai ales ca am dureri de spate care nu ar trebui sa fie......

ei na asta e......
VOi ce faceti?



Madalina s34Eva-Maria
AMR 20 ZILE

Mergi la inceput