GRAVIDUTE/MAMICUTE DIN BACAU(5)

GRAVIDUTE/MAMICUTE DIN BACAU(5) | Autor: mihaela amalia

Link direct la acest mesaj

1, 2, 3, 4


Va invit la capitol nou, care sper sa aduca numai bucurii si vesti tot mai bune.







Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Buna dimi... poftiti de serviti o

Karmen si mie mi-a facut injectiile in burta, se pare ca acestea ajuta la contractarea uterului pentru a se retrage cat mai repede pentru ca facand cezariana nu ai acele contractii "naturale", iar eu, cu toate ca am ajuns la spital cu un inceput de travalui, urmand cezariana, tot mi-au facut acele injectii.

O saptamana minunata







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Buna dimineata fetele!
Adyris e bine ca ai revenit! Am vazut pozici cu bebelina superba si ce de par are.... Sa va traiasca,sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea toata viata.Frumos si numele ...ce sa mai.... o sa franga inimile baietilor.
Fetelor eu nu am facut antibiotice dupa operatie si nici injectii in burta... de fapt in afara de ceea ce mi s-a administrat pe branula nu am facut nici o injectie.
Noi astazi mergem la controlul de 3 luni + vaccin !Speram ca totul sa fie ok si o sa venim cu vetsi bune.
Pupici tuturor si o saptamana cat mai frumoasa!

http://b1.lilypie.com/q9yhp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Am vb.cu 2 prietene de-ale mele ce au nascut cu cezariana, una de la Onesti, una Iasi, nici una din ele nu au facut injectii in spital, au ramas si ele mirate la cate injectii am facut.
Aseara i-am facut baita si a fost foarte cuminte, nu a adormit imediat dar nici nu a urlat ca alaltaseara cand am crezut ca are colici.

Am mai pus niste poze cu bebe Stefan si cu noi familia.http://good-times.webshots.com/album/571784515YijojX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Adirys sa-ti traiasca printesa, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!

Karmen in burta mi-au facut o singura data, in ziua in care am nascut, dar mi-au mai facut si in mana o data, si in fund de nu stiu cate ori. Cel mai bine era la antibiotc ca se facea in branula si nu durea deloc, celelalte in schimb erau urate.

Ramona si Ioana mai facea asa, de fapt ea si acum mai face, adica o apuca nervii si plange si nu stiu de ce. Cat era micuta nici ea nu cred ca a avut colici, adica nu erau simptome de colici, ci doar plans, poate de vreo 2 ori sa zic ca am vazut-o strangand piciorusele la burtica.

Mihaela multumim de cafea. Te rog sa editezi mesajul cu care ai deschis capitolul si sa treci si linkurile la capilolele anterioare, ca sa nu le pierdem.

Alina probabil ca in fiecare spital se procedeaza diferit. Asa e la Bacau, cu injectii. Succes la vaccin, da' de ce la 3 luni? Asa se face acolo?

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Ramona am vazut pozele si filmuletele cu bebe Stefan, e tare scump! Sa va fie de bine si baita!

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui AnnaBaby



Mihaela multumim de cafea. Te rog sa editezi mesajul cu care ai deschis capitolul si sa treci si linkurile la capilolele anterioare, ca sa nu le pierdem.



Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii


Ca bine zici








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mihaela esti draguta sa-mi spui cine ti-a supravegheat sarcina si cine te-a operat?

Sunt si eu interesata.te pup




Madalina 25+Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karmen_ spune:

Mersi, fetelor, pentru raspunsurile voastre. Le citesc cu maaaare interes, pentru ca vreau sa stiu la ce sa ma astept, mai ales ca mai am putin.

O saptamana frumoasa tuturor si multi !


37+ Roberta-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karmen_ spune:

Ramona, ti-am vazut pozele, sunt foarte frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

dragele mele,

va rog frumos, daca se poate sa-mi dati ceva referinte despr Dr. Anca Neagu. O prietena de a mea trebuie sa faca operatie de fibrom si doreste sa stie aprecieri pro/contra referitore la acest medic (in special pe parte de chirurgie).
daca ma puteti ajuta, va rog mult sa-mi scrieti PM.

va pup


Mergi la inceput