GRAVIDUTE/MAMICUTZE DIN BACAU

GRAVIDUTE/MAMICUTZE DIN BACAU | Autor: AnnaBaby

Link direct la acest mesaj

Stiu ca a mai existat un astfel de topic mai demult dar la un moment dat s-au oprit fetele din scris. M-am gandit ca poate acum mai sunt alte doritoare. Eu una tare as dori sa-mi impartasesc parerile cu alte fete din Bacau. Asa ca va invit dragele mele sa formam un grup!

Anna 15+
AMR 25
vinebarza
bebe

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Fetelor, vad ca nu vreti sa dati curs invitatiei mele, chiar nu sunt gravidute sau mamici din Bacau pe forum? Mie tare mi-ar placea sa schimbam pareri despre medici, laboratoare, conditii spital sau orice alt subiect ar interesa pe cineva. Am zis sa mai fac o incercare, poate totusi...

Anna 16+ cu Maria
AMR 24
vinebarza
bebe
www.flickr.com/photos/23027377@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Prontonela spune:

mi-ar face mare placere sa schimb impresii si cu alte burtici din Bacau sau din toata tara...eu sunt o burtica de 15 saptamani , sunt la primul bebe , voi naste undeva la sf anului 2008 sau inceputul lui 2009...am f mari emotii dar nu-mi este frica de nastere...putem comunica si pe mess mai usor , cine doreste... @yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

Buna eu sunt din judetul bacau se pune?
sunt mamica a doua oara de curand mai exact de pa 17 iunie acu printesa doarme o cheama alessia clara
noi locuim in franta dar am fost destul de des acasa cu diferite probleme nu are rost sa aprofundez datorita unor probleme medicale am stat internata cand aveam 7 luni in clinica din moinesti super clinica si super medici acolo toata lauda si am stat 18 zile zic asta pt burticile din bacau care au oroare de spitalul public din bacau nu vreau sa supar pe nimeni dar nu se compara si nu e privata doamnele doctor sunt super dragute si tinere e foarte bine pentru romania bravo lor
burtici mamici de bacau va urez sanatate si puiuti sanatosi
ANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryV spune:

Buna! Ce fericita sunt sa descopar ca mai sunt viitoare mamici in Bacau.Eu sunt o viitoare mamica de aprilie 2009 si mi-ar placea sa mai tinem legatura, poate putem face schimb de informatii,pareri despre doctori,cabinete , ce spuneti ?
La voi cum decurge sarcina?Pe mine ma termina greturile ...dar le suport cu stoicism !
Va doresc la toate o sarcina usoara si bebei frumosi si sanatosi si sper ca grupul nostru sa se mareasca .
Va pupic dulce!


Lory 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catinuta spune:

Salutare gravidute,
Si eu sunt din Bacau, DPN 2 aprilie, deci sunt la faza cu greturile; desi la inceput era ok, acum nu mai dovedesc...dimineata.
Despre doctori si despre maternitatea noastra draga sa vb, ce ziceti?
Ati mai avut experiente? Eu am mai nascut, in urma cu 7 ani si de atunci cred si sper ca s-au mai schimbat lucrurile, voi ce stiti?
”Pe vremea mea” erau saloane cu n paturi si rezerve, acum s-au transformat toate saloanele in rezerva, eu asa am auzit, e adevarat?
Ce medici va supravegheaza? Eu am fost la dr. Iordache pana acum, adica prima nastere, diverse controale de rutina, ceva chisturi,care s-au dovedit ulterior ca nu erau, diagnostic gresit, si eram la un pas de operatie.........pe degeaba, etc. deci ”experienta” mea de pana acum cu ea, m-a determinat ca pt aceasta a doua nastere sa optez pt un alt medic, mai putin ”hraparet” sa-i zicem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Salut fetelor!
Si eu tot din Bacau sunt,si tot gravidutza (DNP 20 feb 2009), insa stabilita in alta tara!Si eu am auzit acelasi lucru ca ar fi transformat maternitatea din Bacau si ca nu ar mai fi medievala ca inainte.
Tocmai am fost in tara in concediu si bineinteles ca am facut si control sa vad daca e BB ok! eu am fost la Medical Service de pe 9 mai la dr Sargu si e ok . Ori de cate ori sunt in bacau prefer sa merg la ea pentru ca stiu ca e una dintre cele mai bune din oras...
Deci daca esti interesata Catinuta ,poti sa ai faci si tu o vizita,e adevarat ca e destul de scumpicica dar merita ,plus ca are aparatura super performanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catinuta spune:

Aproape toti medicii care au cabinete particulare au aparatura parformanta, nu asta ma intereseaza pe mine ci profesionalismul lor. La Ginemed toate aparatele sunt de ultima ora dar, din pacate, cu greu gasesti un medic care nu a uitat pt. ce a ales aceasta meserie, intelegi? Cred ca tre sa te simti in siguranta si increzatoare in pofesionalismul medicului la care mergi, nu ca intr-un targ unde se incearca sa ti se bage pe gat tot felul de chestii de care nu ai nevoie, doar pt ca acel cabinet ofera un serviciu anume si pt ca vor sa aiba incasari cat mai mari. Eu cred ca, cel putin in Bacau, aceasta latura a medicinii a fost mai degraba transformata intr-o mare ”negustorie” a carei victime suntem noi, femeile, din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:


CORECT!!! este f adevarat si ce spui tu Catinuta dar"din pacate" avem nevoie de ei ....stiu bine ca asa e medicina din Bacau ,am mai incercat si alte cabinete particulare tocmai pt ca nu sunt asigurata in Romania si stiu ca au de toate insa important e sa si stie sa lucreze cu acele aparate , ca am mai fost si la un alt cabinet, nu dau nume... unde exista aparatura performanta insa medicul m-a speriat spunindu-mi ca nu am destul lichid amniotic si bla bla...dupa care am mai incercat si alte cabinete.si destul de bun mi s-a parut si Dr. Ichim de la Clinica Palade insa eu am fost de mai multe ori la Medical Service la dr Sargu ...
Nu pot decat sa va urez sanatate maxima tie si lui BB si sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Am deschis topicul asta de asa mult timp fara rezultat la vremea aceea, incat nu-mi imaginam ca va mai intra cineva aici...dar uite ca ati venit dragele mele bacauance!!!!!! Ce ma bucur!!!!Am decoperit azi din intamplare ca ati inceput sa scrieti aici!
Vad ca vorbiti despre doctori - intradevar un subiect controversat. Eu m-am gandit f mult la ce dr sa merg inca inainte de a ramane . Am ales-o pe dr Zoican si acum, dupa ce totul s-a terminat cu bine, pot sa spun ca nu-mi pare rau si ca o recomand cu caldura tuturor!A fost foarte draguta, comunicativa, amabila, atenta...A fost un om inainte de a fi un medic...
Maternitatea insa cam lasa de dorit...experienta mea a fost cam nasoala, poate si din cauza ca a fost prima data in viata mea cand am stat in spital...
Daca vreti detalii puteti sa ma intrebati orice, amintirile sunt foarte proaspete, azi ariciul meu implineste 2 luni!!!

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Buna Anna! am avzut pozele cu BB sunt minunate sa-ti traiasca micuta printesa!
am auzit si eu ca Zoican e un medic bun pe timpul cand cautam un cabinet gineco (mai exact acum o luna jumate ) dar se pare ca a fost in concediu Dr Zoican ca nu am prins-o.
Ma bucur cand aud ca mai avem si medici oameni!!!
Si cel mai important e ca voi doua sunteti bine!
Sanatate maxima!

Mergi la inceput