GRAVIDUTE/MAMICUTZE DIN BACAU

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Prontonela, Lory, Catinuta,Alina sarcini usoare in continuare va doresc, si bebei sanatosi si papaciosi!!!

Anisiap sa-ti traiasca printesa Alessia Clara!



Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Alina ms de aprecieri. Da, Zoican a avut concediu de la jumatea lunii august.

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Unde ati fugit fetelor?

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Nu am fugit eram pe aici pe undeva dar nu pe forum!
Sorry!
Multumim pt urari!
Pana acum multumesc lui Dumnezeu chiar pot zice ca am avut o sarcina usoara, fara greturi fara dureri deci ce sa spun sunt fericita
Anna am vazut si montajul tau "could this be love"si chiar mi-a placut!
Esti o mamica dragutza tare si ai fost o gravidutza sexy!eu nu mi-am facut poze pina acum la burta dar o sa-mi fac !si poate voi posta si eu ceva poze!
Va pupik pe toate mamicutze de Bacau!
Alina de Alex si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryV spune:

Buna fetelor si bun venit !
Am fost tare bucuroasa sa descopar ca mai sunt viitoare mamici din Bacau cu care pot comunica, dar nu am mai scris pentru ca m-au apucat pandaliile, am spus povestea mea pe odisee, la mamici de ghiocei martie-aprilie2009;m-am speriat tare pt ca toate simptomele mele de graviduta au incetat subit si ma gandeam ca sarcina s-a oprit in evolutie , dar totul e okidoki si bebele meu are 2.16 cm si ii bate inimioara .
Pana acum am fost la dr. Sargu de la Medical service pt ca atunci cand am aflat ca sunt insarcinata dr. Zoican era in concediu,dar am reusit sa-mi fac programare la ea pt sambata viitoare.Am auzit numai lucruri bune despre ea si as vrea sa vad cum este,pt ca dr. Sargu este buna, dar nu-mi da nici o informatie in legatura cu bebele, doar ca este ok si-atat...in schimb mi-a dat tratament de mentinere a sarcinii fara sa-mi spuna ca as avea probleme...In plus...cum ai spus si tu Alina2700, este scumpicica...si ma gandesc ca eu nu imi permit sa dau 1600euro ca sa nasc la Medical service cu ea...
Voua cine va monitorizeaza sarcina?
Stiti care mai sunt preturile prin spital pt cezariana? AnnaBaby tu ai trecut prin asta recent , ce ne poti spune?Cum s-au comportat asistentele cu tine, ca din ce-am citit eu pe forumuri...te ia cu durere de cap?
Dumnezeule, cat de mult am scris ...sper ca nu v-am plicitisit .
Va pupic si va doresc un week-end placut!

Lory 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryV spune:

Am uitat sa mai intreb ceva !
Unde v-ati facut dublu si triplu test , in Bacau sau in Iasi?
Dar morfofetala ?


Lory 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Loryv dupa cum am mai scris, mie mi-a placut de dr Zoican, iti spune multe, iti explica, poti intreba orice doresti si ea iti raspunde pe intelesul tau, fara termeni medicali la care sa te uiti crucis...Cabinetul ei nu e foarte dotat, ecograful e cam vechi si nu o sa vezi imagini foarte spectaculoase, in schimb toate calitatile ei de dr merita. Si eu am avut dubii la inceput, imi doream mai multa tehnologie, eco 3d, 4d, etc. dupa care mi-am dat seama ca o prefer pe ea si nu mi-a mai trebuit altceva.
Dublu test si triplu test eu nu am facut. Si aici m-am gandit fffff mult. In primul rand dr mi-a recomandat sa nu fac, avand in vedere ca am sub 30 de ani, nu am antecedente in familie, etc. Apoi, dupa cat am citit si m-am documentat eu, am hotarat ca mai bine nu le fac.Am zis ca decat sa primesc un rezultat eronat si sa iau cine stie ce hotarare, sau sa stau cu frica in san pana la nastere, mai bine nu le fac. Am vazut multe fete care au facut testele in 2 sau trei locuri cu rezultate total diferite. Pana la urma asta e problema, interpretarea rezultatelor. Eu am facut doar masuratoarea pliului nucal si atat.
Eco morfofetala nu se face nicaieri in Bacau, o sa te trimita la Iasi, cel mai probabil la dr Iliev.Acolo am fost si eu.
In maternitate a fost urat; si nu numai din cauza asistentelor, ci si a felului in care arata totul pe acolo - toate sunt vechi, ruginite, peretii cu mucegai, murdarie, chiar daca am stat la rezerva cu plata. Aveam tv, si nu se vedea decat Prima TV, frigider si baie in camera (infecta de altfel - dar tot mai buna decat cele comune de pe hol).
Am intalnit si asistente dragute dar si din cele care asteptau sa primeasca ceva bani si apoi au devenit amabile si atente. Altfel iti tranteau o injectie de te durea cateva ore locul. In fine, una peste alta a trecut, ce e important este ca acum imi tin minunea in brate si ca totul e ok, ceea ce iti doresc si tie!!!


Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryV spune:

Buna dimineata!
AnnaBaby multumesc mult pentru raspuns!Cum ai spus si tu ,eu imi doresc daca se poate sa vad bebele la 100D si cred ca toate ne dorim sa vedem sau sa aflam ca mai multe despre minunea din burtica,dar totusi voi merge si la dr Zoican ca prea multe lucruri bune am auzit despre ea.
Cat despre spital chiar iti multumesc ca mi-ai spus cum stau lucrurile ,eu m-am mutat recent in Bacau iar in spital n-am fost niciodata.Suna cam sinistru dar sper sa ma pot adapta si cum ai spus tu , important este ca iti vei tine bebele in brate si ca va trece totul repede,sper.
Am vazut filmuletul si pozele cu ariciul tau ciufulit...esti o mamica norocoasa !Sa iti traiasca printesa!
Fetelor pe unde sunteti ?Ne-ati abandonat?
Pupici!



Lory 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Lory ms de urari si de aprecieri. Alternativa pt nasterea in maternitate este nasterea la clinica Palade, sau Medical Service, dar probabil ca stii deja ca este fff scump (eu stiu de 2000 euro), se face numai cezariana, si nici nu au medic neonatolog in permanenta sau aparatura specializata pt neonatologie, asa ca daca Doamne fereste e ceva in neregula cu bebe, tot in maternitate il trimit. Mie mi se pare un pret prea mare doar pt confortul meu, da intradevar peisajul e cu totul altul, personalul se poarta frumos, nu-ti faci griji ca trebuie sa le dai ceva ca sa-si faca treaba, plaresti factura la sfarsit si gata...Dar eu am hotarat ca nu merita sa investesc atat, si mai bine sa fac recoltare de celule stem, ceea ce am si facut. Mi s-a parut mult mai intelept asa.

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Salut fetelor!
Imi cer scuze ca am lipsit 2 zile,am fost plecati de acasa!Si eu sunt preocupata sa-mi gasesc un medic aici... Insa nu am cui sa-i cer sfaturi ...cred ca am sa merg la spital si gata ,din cate am auzit astia (olandezii)nu sunt adeptii cezarienelor dar sper sa nu exagereze ca eu pe Alex l-am nascut prin cezariana iar dr Sargu mi-a spus nici sa nu ma gandesc la o posibila nastere normala.
PT LORIV
analizele dublu si triplutest se recolteaza si in Bacau si din cate am inteles se trimit la Bucuresti pentru examinare.Insa mare atentie! ca eu de ex am facut triplutest insa nu aveam inca 17 sapt deci am dat banii degeaba pe el.daca mergi la laboratoarele particulare de recoltare sa intrebi exact daca au dublu si triplu test iar despre asta sa-ti intrebi intati doctorita!
Va pupik!!!
Si sanatate maxima!
Alina de Alex si

Mergi la inceput