A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 57

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielac

Multumesc Alexia, e superba si asta...

Asera mi-a placut si numarl 1 din top:

"Earth Song"

Are cineva mp3 cu "Earth song" si "They don't care about us", va rog?? eu una nu reusesc sa descarc...


Si eu am stat aseara sa vad topul 40, mai mult de curiozitate, pentru ca preferintele mele sunt putin diferite, nu stiu dupa ce anume s-au ordonat acele melodii.
Dar cele 2 mentionate de tine Daniela sunt si preferatele mele, poate pt ca fac parte din "maturitatea" lui, poate pentru mesaj, poate doar pt ca sunt mai recente/moderne, nu stiu, dar astea 2 melodii sunt pe sufletul meu (sunt si putin mai spre rock, nu vi se pare?). De fapt, de cand a murit, cred ca am asasinat vecinii cu "They don't care about us"....
Tot aseara am interpretat cu totul altfel melodia "Leave me alone". La vremea ei o ascultam ca pe o melodie pur si simplu, abia aseara i-am inteles mesajul.

A, si imi mai place, probabil si pt videoclip, "Remember the time"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

nu stiu daca stiti ca atunci in 2002 cand nemernicul de bashir a facut ce a facut cu ceea ce a filmat si a iesit porcaria aia, Michael a filmat si el si nu stiu daca ati vazut:
http://www.youtube.com/watch?v=xvhwWDCV9Bo

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

I never can say goodbye



Primele 2 versuri sunt absolut superb cantate. Nu ca nu sunt si restul, dar acolo i se aude clar vocea... e atat de fina, de blanda, de plina, de vie... atat de Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Am inceput sa urmaresc si eu varianta adevarata a interviului,cea filmata de camera lui Michael.Mi-am adus aminte ca l-am vazut la vremea cind a fost difuzat dar am uitat multe si oricum e o placere sa-l vad,sa-l aud.Totusi ceva mi-a atras atentia.El zice ca au conceput copii normal in interviu,adica ca el si Debie au prestat ca doi oameni maturi,sanatosi si vaccinati Am ramas
Apoi ea,mi-a parut sincera ,plingea!Cred ca ea l-a iubit!Oare de ce n^o fi mers relatia poate ar fi fost totusi bine si pt. el.Prostesc sa intreb asta,stiu,o relatie poate sa nu mearga din n motive,dar n-am putut sa nu ma intreb si sa nu visez la un sfirsit fericit.

Azi mi-am propus sa nu mai pling,sa nu ma mai gindesc ,am facut tot posibilul sa ma detasez!
Rezultatul?Am bocit deja in 3 reprize!

Barbata-miu zice sa ne revenim ca poate ii facem lui rau jelindu-l asa,poate se chinuie si ca ar fi mai bine sa ne rugam pt. el ,sa-i cerem lui Dumnezeu sa-i ofere un loc bun si frumos asa ca sufletul lui.
Mi-a cerut sa ma gindesc ce as prefera pt. el,viata asta in care a fost chinuit,haituit,invinovatit de fapte pe care nu le-a comis,unde a dat tot ce a avut dar nu a primit nimic,nici macar nu a cerut nimic,decit dreptul la o viata normala,sa fie lasat in pace,o viata plina de durere fizica si psihica,o viata cu o inima sfisiata de durere ...sau locul in care este acum?Poate ca in sfirsit si-a gasit linistea mult cautata si dorita,poate este in sfirsit fericit.Sa-l lasam sa se odihneasca si sa se bucure iar noi sa-i multumim lui Dumnezeu ca ni l-a daruit.Un dar pe care ,ca de obicei ,noi oamenii nu am stiut sa-l apreciem.
Acum Dumnezeu si-a luat DARUL inapoi!
.............
Cu toate astea,eu ma mentin in starea asta de nedescris.

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Hannen, te invit la o portie de demerol ca poate asa ne lecuim.
La un moment dat a zis Liza , fosta sotie asa; " M-a iubit , atat cit a putut el sa ma iubeasca". E, eu din asta deduc ca el nu stia si nici nu putea sa iubeasca o femeie, asa cum e normal. O placea , poate , dar eu cred ca vedea intr-o femeie" Masina de facut copii".Asta a fost si motivul de care au divortat. Daca ea( Debi) s-a indragostit de el, e treaba ei, el a fost clar de la inceput, si oricum nu cred ca reusea ea sa- l ajute moral pe el, cred ca mai mult il sufoca cu sentimentele ei.
Trebuia sa intri in lumea lui , sa fii ca el , si incet, incet sa introduci cite o frantura de realitate.

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Nici tu n^ai somn?

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Incerc sa ma culc, acusi.

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amina_Marina

Hannen, te invit la o portie de demerol ca poate asa ne lecuim.
La un moment dat a zis Liza , fosta sotie asa; " M-a iubit , atat cit a putut el sa ma iubeasca". E, eu din asta deduc ca el nu stia si nici nu putea sa iubeasca o femeie, asa cum e normal. O placea , poate , dar eu cred ca vedea intr-o femeie" Masina de facut copii".Asta a fost si motivul de care au divortat. Daca ea( Debi) s-a indragostit de el, e treaba ei, el a fost clar de la inceput, si oricum nu cred ca reusea ea sa- l ajute moral pe el, cred ca mai mult il sufoca cu sentimentele ei.
Trebuia sa intri in lumea lui , sa fii ca el , si incet, incet sa introduci cite o frantura de realitate.

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."




















Iubirea lui cea mare si unica a fost Diana Ross!
Pe mine ma enerveaza astia la tv care spun ca abea acum dupa ce Michael nu mai este, i se recunoaste adevarata valoare, este gresit! A fost recunoscut si denumit MEGASTAR cu foarte multi ani in urma!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Maraki, treaba e ca pana a trait pe langa valoarea recunoscuta erau munti de gunoi impinsi in fata pentru scandal. Ce se vindea era zvonul, barfa, minciuna pe fata (vezi interviul lui Bashir) fara cea mai mica urma de decenta si respect fata de el si viata lui privata.
Acum ca nu mai e printre noi a ramas exact ce ar fi trebuit sa fie intotdeauna: OMUL, profesionistul, megastarul.

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu eram in SUA cind a inceput procesul ala de pedofilie, ultimul. Numai cuvinte rele se auzeau. Cind a fost achitat si aici in rom mi se parea ca se inducea ideea ca era normal pentru ca avea multi bani.
Si acuma de cind a murit aud numai ca el era naiv, un copil mare, ca se juca cu copiii lui, ca nu avea cicatrice sub masca. Sint foarte surprinsa.

Oricum, sa se odihneasca in pace! In adolescenta urmaream pe antena parabolica clipurile lui, cind apareau, am crescut cu muzica lui.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)


Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput