Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

A murit Michael Jackson!!!!

(34 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 111
danielac
danielac

6984 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanielac Adauga semn de carte la raspuns Trimite danielac un Mesaj Privat  Reply with Quote
aseara cand am vazut Top 40 cu cele mai bune melodii ale lui Michael, m-am indragostit pur si simplu de melodia asta, "They Don't Care About Us"

http://www.youtube.com/watch?v=latLyAI_mbU

arata super in videoclip!

Editat de - danielac on 03/07/2009 14:21:43
Mergi la inceput
Alexia27
Alexia27

1358 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Alexia27  Trimite mesaj yahoo luiAlexia27 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alexia27 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Danielac, uite inca o melodie superba

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!
Mergi la inceput
danielac
danielac

6984 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanielac Adauga semn de carte la raspuns Trimite danielac un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc Alexia, e superba si asta...

Asera mi-a placut si numarl 1 din top:

"Earth Song"

Are cineva mp3 cu "Earth song" si "They don't care about us", va rog?? eu una nu reusesc sa descarc...
Mergi la inceput
crialex06
crialex06

188 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite crialex06 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Daniela,am eu dar nu stiu cum sa iti trimit...pe mess?
Mergi la inceput
danielac
danielac

6984 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui crialex06

Daniela,am eu dar nu stiu cum sa iti trimit...pe mess?

ti-am trimis PM cu id-ul meu de mess, saru mana!
Mergi la inceput
danielac
danielac

6984 Mesaje
de asta ce ziceti:

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/LifeStar/135826/Corpul-lui-Michael-Jackson-cerut-de-ivorienii-care-l-au-incoronat-Maiestatea-Sa-Amalaman-Anoh.html
Mergi la inceput
cory_box
cory_box

464 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicory_box Adauga semn de carte la raspuns Trimite cory_box un Mesaj Privat  Reply with Quote
n-am facut niciodata o analiza de ce-mi place Michael.imi place si gata.dar pt.ca a aparut comparatia cu alti mari ai scenei, am zis sa punem pe masa de disectie sa vedem ce e inauntru.inainte de asta insa vreau sa dau un exemplu.m-am uitat odata la un concert dire straits (si mie imi plac!) si am fost socata sa vad ca nu se miscau pe scena de loc.bine, nu trebuiau sa danseze, ca doar nu e muzica de dans, dar macar o miscare scenica ceva acolo.la care reporterul ii intreaba :"dar voi de ce nu faceti putin show ?".Raspuns dire straits : "noi cintam !".ok, ok, cintati si cintati bine, deci la ce bun sa mai ne batem capul cu toale, cu dansatori, cu lumini, nu ? e logic.
si m-am gindit atunci la Michael.ar fi putut el oare sa vina asa, sa-si traga un scaun in mijlocul scenei, sa se puna pe el si sa cinte piesele lui (eventual vreun playback) si in rest nimic ? si daca se poate in vreun costum second ca tot zic astia ca virgula costumele lui sint kitchoase ?!. mi-ar fi mai placut ? mie da, daca as fi stiut ca exista alternativa sa moara, dar mai raminea un megastar ? pai daca avea gindirea mea de om simplu nici nu murea, dar nici nu raminea in eternitate.asa ca toata lumea astepta de la el un show de proportii.dar mai bine las filozofarile astea de 2 lei care nu-mi ajuta la nimic si ma duc sa ascult keep in the closet.
Mergi la inceput

eladea2005

8373 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieladea2005 Adauga semn de carte la raspuns Trimite eladea2005 un Mesaj Privat  Reply with Quote
am gasit melodia asta: cred ca se potriveste foarte bine cu momentul...unul foarte trist, de altfel:

www.youtube.com/watch%3Fv%3Do8rYl6K2STc%26feature%3Dchannel_page" target="_blank">http://top40.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?zi=1/XJ&sdn=top40&cdn=entertainment&tm=34&f=00&su=p504.1.336.ip_&tt=3&bt=1&bts=0&st=35&zu=http%3A//www.youtube.com/watch%3Fv%3Do8rYl6K2STc%26feature%3Dchannel_page

REST IN PEACE, MICHAEL!

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!

HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)

cory_box

464 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicory_box Adauga semn de carte la raspuns Trimite cory_box un Mesaj Privat  Reply with Quote
http://shine.yahoo.com/channel/beauty/michael-jackson-1958-2009-a-style-retrospective-480548/#photoViewer=20
Mergi la inceput
z333
z333

1799 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiz333 Adauga semn de carte la raspuns Trimite z333 un Mesaj Privat  Reply with Quote
am gasit un interviu al lui quincy jones despre michael...

http://men.style.com/details/features/landing?id=content_9937

R.I.P Michael!!! You'll always be in my heart

Editat de - z333 on 03/07/2009 16:22:19
Mergi la inceput
Pag. din 111 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com