A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Si eu am citit mult astazi,am rascolit netul si-am plins tare de tot!
Parca mi-e frica sa ma trezesc dimineata,mi-e frica din cauza durerii si-a tristetii!N-am crezut ca o sa doara asa de tare,de fapt niciodata nu m-am gindit ca s-ar putea sa moara!Nu mi-am imaginat,asta nu pt. ca l-am crezut nemuritor (pt. ca nimeni nu-i) ci pt. ca ...nu stiu,nu pot sa explic ce simt.

Ce gol imens a lasat in urma!

Nu stiu ce-i cu mine,nu pot sa exprim ce simt.Doar lacrimi!

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

rall am ramas la clipul tau cu fanul catarator. Wow, ce frumos, cum il tinea nene sa nu cada...si ala, nebunul fericit, cred ca era in extazul vietii lui
Iar la final cand cei de la paza l-au insfacat pe fan, ati vazut scurt un gest al lui Michael sa il lase in pace, dar cred ca aia chiar il cafteau deja...

Bineinteles, printre comentariile de pe youtube de sub clip, s-a gasit unul sa scrie ca nu a intrerupt concertul pt ca nu canta live si atunci s-ar fi dat de gol...ce mai conteaza?
Stiti vorba ceea: gestul conteaza!




Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby
_
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Eu l-am vazut pentru prima data cantand, undeva la inceputul anilor '80, cand duminica ne mai dadeau cate o piesa straina la tv. Imi amintesc de pasii lui pe acele patrate luminoase din "Billie Jean", usurinta in pasii de dans si vocea aceea deosebita.



Pe langa toate piesele amintite de voi, aici, tare mult imi place si "Smooth Criminal".



N-am fost un fan infocat, dar mi-au placut mereu melodiile lui, vocea lui, zambetul lui, felul in care canta si se misca pe scena. Aveai impresia ca interpreteaza pentru tine si numai pentru tine. Stia cum sa tina spectatorii in priza.
S-a nascut pentru a incanta lumea pe scena, asta e clar. Era un artist desavarsit. Era uimitor.
Iata unele dintre cele mai faine miscari ale regelui neincoronat al muzicii pop:



Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Scorpiutze

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Nu am scris pina acum pentru ca sint cam in aceeasi stare ca si hannen...
Citesc insa tot ce scrieti si tare ma bucur ca nu e asa cum parea in ultimii ani, nu a fost uitat de toata lumea

hannen, este superb citatul din semnatura ta. as vrea sa il adaug si eu, linga cel din bambi (desenul lui animat preferat). imi permiti?

RIP Michael !

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/ (poze noi)

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

aseara pe prima pagina de la yahoo scria ca funeraliile lui Michael vor fi friday.
amina marina : si eu am citit ca s-ar fi sinucis 12 fani , tocmai de aceea pe siteul mjcommunity.com, cel mai mare fan club online (daca am inteles bine) ii indeamna la calm, explicindu-le ca Michael nu si-ar fi dorit nicicum asa ceva.
nelia : intr-adevar informatiile se bat cap in cap, asta m-a frapat si pe mine: ba era in forma excelenta la pregatiri pentru concert, ba era bolnav si distrus.ma seaca faptul si ca s-ar putea sa nu aflam adevarul niciodata.
tocmai am citit despre baiatul din cauza caruia a fost acuzat Michael (ala carea avea la vremea aceea 13 ani), acum are 29 de ani si ii merg afacerile bine mersi.cica ar fi primit 22 de milioane, din care cite 1 mil. parintii (ta-su l-a invatat cum sa minta-am dat un link cu povestea) iar el 20 mil., bani pe care i-a investit.sper sa ca individul sa se chinuie in toata viata lui aia insignifianta si sa i se crashuie afacerile facute pe banii lui Michael.
si acum o intrebare poate puerila : vi-ati cumparat vreun tricou sau sapca cu Michael Jackson? eu am gasit la noi aici in timisoara ca imprima la gall print orice modele daca le aduci pe un stick.ma hotarasc tare greu ce poza vreau ca toate imi plac, pina la urma cred ca va fi cover-ul de la bad.stiu ca nu ajuta la nimic, dar parca mai alina putin.si vreau sa-mi sterg si toata lista de lalaituri de pe ipod si sa las numai pe Michael.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Si eu la fel....cand ma gandesc ca il stiu de aproape 30 de ani si imi place din primul moment? Nu mai zic de postere si articole urmarite peste tot.

Ma intreb, ce o fi fost cu mine, ca de vreo jumate de an simteam nevoia in fiecare zi sa ma uit pe youtube la ceva cu el. Imi cam lipsea. Mi-am facut playlist cu multe melodii de-ale lui pe youtube ca sa le ascult la nesfarsit cand mi-e dor de el.
Dar, traiam cu sentimentul ca, odata, candva, il voi mai vedea live si ca el e acolo si isi vede de treaba. Acum...e un gol...



Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby
_
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Eu abia acum am inceput sa realizez...nu mai e. Michael nu mai e...cumva scriu cuvintele astea si parca ceva din mine nu crede...nu Michael, altii da, altii pot muri, dar nu Michael! Nu stiu...a fost prima mea iubire, postere, tricouri, fan cluburi...rascoleam toate palariile bunicului in speranta ca vreuna din ele o semana cu a lui...eram mandra pana la ridicol ca aveam caseta "originala" cu Thriller, avea si versurile Uau! M-am certat cu parintii si aproape ca am fugit la concert (la al doilea), cu bilete luate de la bisnitari...aveam teza si in loc sa invat ii citeam cartea, radeau ai mei de mine, un prieten de familie de cate ori ma vedea ma intreba "Michael mai e cu noi?" si eu aspundeam "Intotdeauna"...acum Michael nu mai e cu noi, si abia acum pot sa plang ...nu mai e cu noi

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

http://www.europafm.ro/showbiz/vedete/jordan-chandler-nu-a-fost-molestat-de-michael-jackson~n30240/

au inceput sa apara astia cu declaratiile..desi multi zic, hai mai ca era un copil si nu si-a dat seama ce face, l-a pus tac su sa minta, bla bla bla..si ce daca era un copil? la varsta aia trebuia sa aiba discernamant..nu poti sa minti in halul asta si apoi sa apari dupa nu stiu cati ani cu pareri de rau..ce sa mai zic de gavin ala..michael i-a salvat viata, a scapat de cancer,portile neverland-ului au fost mereu deschise ptr el si fratii lui si el dupa aia s-a apucat sa declare tampeniile alea cu masturbarea si tot felul de mizerii...copii, copii dar eu nu le gasesc nicio scuza..si sper sa ii vada dumnezeu si sa ii sature de banii pe care i-au stors de la michael..nu vreau sa cred ca poti sa faci atata rau unui om si sa scapi fara sa platesti cumva, doar ptr ca aveai 12-13 ani si erai un copil, atunci chiar ca nu exista niciun fel de judecata in lumea asta sau in aia de apoi..trebuie sa platesti si acum si in viata de apoi..asa vreau eu sa cred ca stau lucrurile.

R.I.P Michael!!! You'll always be in my heart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Eu imi infasuram degetele intr-un fel de banda adeziva alba, cum vazusem eu ca are el intr-un videoclip sau concert Ma intorceam acasa cu ele vinete, caci stateam asa vreo 6 -7 ore.

Alexia, si de mine radeau ai mei, dar la vremea aia nu-mi pasa si le raspundeam ca habar n-au ce inseamna sa fii fan

P.S. O data era sa-mi iau o castana in cap de la diriginte, pt.ca reusisem sa conving juma' de clasa sa mergem sa ne cumparam caseta cu Thriller (cu poze si versuri) si chiulisem de la nu stiu ce ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

In seara asta pe ProTv,de la ora 00.15 putem urmari "Viata Secreta a lui Michael Jackson".

Si daca vreti,de aici puteti descarca o colectie de 5 Cd-uri Michael Jackson

http://www.storage.to/get/GtNwYu78/Michael_Jackson-The_Collection-5CD-2009-FNT.zip

Mergi la inceput