A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:














Cami de www.totsites.com/tot/lucaionut" target="_blank">Luca-Ionut (25.09.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1f1cbbe4646895e79c3a8b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Botezul Ubitului
Uite cum cresc...


Viata e plina de fumusete. Observ-o. Observa albinele, copiii, fetele zambitoare. Miroase ploaia si simte vantul. Traieste-ti viata la intregul ei potential, si lupta pentru visele tale. – Ashlay Smith

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Ce vesel era Michael in clipul asta cu Janet! Cred ca asta era perioada de varf, cand s-a simtit bine (ce se prostea, ce mimica avea, ce prostioare faceau).
Cred ca prin viata asta, inconjurandu-se de copii, se simtea chiar el fericit, ca recupera cumva copilaria neconsumata la timpul ei, si simtea ca e mai fericit facandu-i si pe alti copii fericiti. Cred ca psihologic asta poate fi explicat prin proiectarea propriei personalitati (ca copil) in alta persoana pe care, facand-o fericita, te simti si tu mai implinit (explicatia mea de "psiholog" amator...).
Dupa aceea, cu procesele... cred ca a vazut adevarata fata a oamenilor si s-a intristat iremediabil caci nu a mai avut acea privire vesela si senina niciodata dupa anii 2000. Putea sa rada, dar tristetea ochilor ramanea tot acolo...




Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby
_
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

CamiSol nu stiu cum ai gasit clipurile astea cu Michael, dar din ras (de rasul lui din toata inima) am dat din nou in plins....

Cat de copil era omul asta. Ce frumos om

Cred ca Dumnezeu l-a vrut linga el, i s-a facut mila sa-l mai lase in lumea asta rea.




Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby
_
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

am avut rabdare sa citesc datele tuturor actelor de caritate facute de Michael Jackson de-a lungul vietii... milioane de dolari donate spitalelor, orfelinatelor, fundatiilor ... toate pentru copii...
incredibil cat de bun a fost omul asta de-a lungul vietii sale si catde mult a iubit copiii si ironia sortii...tocmai de aici i s-a "tras" tristetea, suferinta... din inventii legate de molestari asupra unui copil...


Iata ce am aflat despre concertele lui in Romania si despre actiunile caritabile legate de atra noastra:

"September 30, 1992: President Iliescu of Romania inaugurates a playground for 500 orphans which Michael has financed. Michael discusses his Heal The World Foundation.

October 1, 1992: Michael chooses a concert in Bucharest, Romania for worldwide television broadcast. Bucharest is a logical choice due to the numerous orphanages the country is known for. "



"Michael sold the film rights to his "Dangerous" concert in Bucharest [Rumania] to HBO for $20 million for the rights to air the show! The deal is the highest ever paid for a live concert. The special received the highest TV ratings in the history of HBO [21.4 % rating, 34% share]. Michael was honored with a Cable Ace Award. The Bucharest concert [performed on October 01, 1992] was broadcast live on radio and shown on TV in 61 countries. Direcor Andy Morahan, who directed "Give In To Me" used more than 14 camera operators to tape the concert."

sursa:

http://www.mjjcommunity.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:



Cami de www.totsites.com/tot/lucaionut" target="_blank">Luca-Ionut (25.09.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1f1cbbe4646895e79c3a8b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Botezul Ubitului
Uite cum cresc...


Viata e plina de fumusete. Observ-o. Observa albinele, copiii, fetele zambitoare. Miroase ploaia si simte vantul. Traieste-ti viata la intregul ei potential, si lupta pentru visele tale. – Ashlay Smith

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Nu doar ochii ne-au fost legati, ci si inima de nu am vazut si inteles acest Inger, Geniu...nu ajung superlativele , si nu cred ca va mai exista astfel de muritor pe aceasta planeta.

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

CamiSol,

Un suflet de copil intr-un trup de adult. Ascultandu-l acum, imi dau seama ca-i stiu o gramada de melodii, melodiile care mi-au bucurat copilaria desi n-am fost fan declarat.

Sper din suflet ca muzica lui sa fie mai des difuzata. Cantaret, dansator show-man ca el nu cred ca va mai exista curand pe planeta.

Odihneasca-se in pace!




Pot ... pentru ca eu cred ca pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:



Calitatea e cam proasta, dar se vede cu cat profesionalism face fatza situatiei si cata grija are de tipul respectiv.

Sunt sigura ca s-ar fi gasit alti artisti care sa-l impinga direct inapoi sau care sa intrerupa spectacolul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amina_Marina

Nu doar ochii ne-au fost legati, ci si inima de nu am vazut si inteles acest Inger, Geniu...nu ajung superlativele , si nu cred ca va mai exista astfel de muritor pe aceasta planeta.


Eu l-am iubit mereu... inca de cand i-am vazut prima oara fotografia intr-un ziar, in 1992 (aveam atunci 9 ani).

Daca e sa credem in reincarnare si in ipoteza sufletului care revine pe pamant in lungi siruri de vieti pentru perfectionare, privind darurile cu care a fost inzestrat, intuitia, imaginatia, inovatia, puterea sa impreuna cu suferinta de care a avut parte, iubirea pe care a imprastiat-o, binele pe care l-a facut... mai mult ca sigur era pe treptele dintre cele mai inalte ale existentei pe pamant. Intr-adevar un Inger. Iar asta am spus-o mereu, printre fanii lui i se spunea mereu Angel...
... si The King with the throne in our hearts...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

daca va place a cappella, pun un torent cu melodiile lui a cappella

http://isohunt.com/torrent_details/105193085/michael+jackson+a+cappellas?tab=summary

R.I.P Michael!!! You'll always be in my heart

Mergi la inceput