A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu tot citesc si ascult despre moartea lui MJ si observ o contradictie care nu-mi place. E normal, pe de o parte, ca atunci cind moare un artist atit de mare si mai ales atit de devreme si neasteptat sa se creeze o atmosfera de neincredere si plina de suspiciuni. Dar, dupa parerea mea, sint doua tabere acolo: una incearca sa ne convinga ca era cu sanatatea la pamint, ca lua pastile multe, ca nu minca etc. si curios este ca pe aceste site-uri gasesti numai poze cu el darimat, schimbat, hidos chiar (conteaza foarte mult unghiul din care iei o poza!) si alta tabara (antrenorul, prietenul lui, baiatul lui Brandon etc.), care spun ca arata in forma, ca se antrena, ca dansa, ca nu se stie exact ce probleme financiare avea, dar stilul de viata din ultima perioada nu arata ca statea chiar rau, nici macar la lichiditati... Curios este ca familia face parte din prima tabara si s-au adunat toti sa spuna ca nu a lasat testament, desi exista unul din 2002, sa obtina custodia (bunica o obtinea oricum in primul moment) si multe lucruri de genul asta. Stiu ca e normal sa fii suspicios cind un artist indragit moare atit de neasteptat, dar ceva mie tot nu mi se pare in regula. Ce interes ar avea cei din a doua tabara, antrenor si bodyguard, prieteni amindoi cu Michael, sa il prezinte ca pe un om sanatos, cind el era bolnav. MJ era nasul fetitei lui Brandon si prieten foarte bun, ma intreb oare chiar nu ar fi stiut de problemele de sanatate ale lui Michael? Avea citeva, nu zic nu, dar nu cred ca vreuna dintre ele ii putea cauza moartea. Mi-ar parea tare, dar tare rau, sa aflam peste citeva saptamini ca moartea lui a fost cauzata de cu totul si cu totul altceva decit un atac de cord.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Eu cred ca acest conflict intre tabere o sa dureze multa vreme, o sa fie un scandal destul de mult mediatizat...doar de aici se scot banii...adevarul nu o sa-l stim niciodata sau cel putin asta este parerea mea, am mai spus nu am fost un fan si nici nu am cunoscut prea multe despre viata lui, ii stiam o parte din melodi, modul cum dansa si cam atat...dar sunt scarbita de toate speculatiile, prefer sa raman cu ce stiam, adica muzica lui...
Pacat, cei care vor suferii sunt copii lui, pentru ei este abia inceputul....sper doar ca asta sa nu le marcheze radical viata, poate mai tarziu, peste ani ne vor spune chiar ei ''un strop de adevar''.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

eu nu inteleg un lucru: a fost molestat de tata toata copilaria, pai maica-sa ce pazea, cum sa-i dea ei acum custodia copiilor cand asta n-a avut grija de copiii ei ? e ceva ce se bate cap in cap. Mama copiilor o sa castige copiii in instanta, cu siguranta .
Iata cum ne-am bagat in dedesupturile problemelor, ce pacat ca nu era totul fain si senin si-n viata reala asa cum sunt multe din cantecele lui !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

da, dupa ce au zis ca nu michael e tatal biologic al copiilor... acum au spus ca nici mama nu e... mama...
ca ea ar fi fost de fapt platita bine sa joace acest rol...

si se mai zvoneste ca michael nu a semnat niciodata acte de adoptie...
poate ati auzit si voi la stiri la protv...

mie imi pare tare rau ca s-a ajuns aici... si cine stie unde se va ajunge...
cu cat aud mai multe, cu atat inclin sa cred ca michael a fost chinuit tare, tocmai de cei care ii erau aproape...

off... ce o fi in sufletul copiilor... Doamne ai grija lor!

odihneste-te in pace suflet de copil chinuit...
ii multumesc lui Dumnezeu ca ai trait un pic si pentru mine.

_

www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie----Ingerasul meu a zburat pe alt cer la 16/17 saptamani----Poze noi cu maruta mea
blog 1------blog 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

http://stirileprotv.ro/show-buzz/muzica/michael-jackson-a-facut-stop-cardiac.html

Cititi un pic mai jos.

Aici scrie ca s-au sinucis citiva fani de ai lui. O fi adevarat?

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat



P.S. Off-topic - imi place semnatura ta, aia despre viata... Bine ar fi sa ne intre in cap asta tuturor!




Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby
_
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"





Nu cred ca esti off-topic . Chiar si legat de acest subiect, putini sunt cei care vad partea frumoasa a lucrurilor si incearca sa scormoneasca numai din placerea de a face rau si de a denigra. Pacat!

Cami de www.totsites.com/tot/lucaionut" target="_blank">Luca-Ionut (25.09.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1f1cbbe4646895e79c3a8b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Botezul Ubitului
Uite cum cresc...


Viata e plina de fumusete. Observ-o. Observa albinele, copiii, fetele zambitoare. Miroase ploaia si simte vantul. Traieste-ti viata la intregul ei potential, si lupta pentru visele tale. – Ashlay Smith

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:








Cami de www.totsites.com/tot/lucaionut" target="_blank">Luca-Ionut (25.09.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1f1cbbe4646895e79c3a8b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Botezul Ubitului
Uite cum cresc...


Viata e plina de fumusete. Observ-o. Observa albinele, copiii, fetele zambitoare. Miroase ploaia si simte vantul. Traieste-ti viata la intregul ei potential, si lupta pentru visele tale. – Ashlay Smith

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amina_Marina

http://stirileprotv.ro/show-buzz/muzica/michael-jackson-a-facut-stop-cardiac.html

Cititi un pic mai jos.

Aici scrie ca s-au sinucis citiva fani de ai lui. O fi adevarat?



"Glumeam" cu o prietena: ii spuneam ca m-a afectat moartea lui Michael Jackson si chiar am plans (si mai plang inca ascultandu-i cantecele). N-am plans de sa sara camasa de pe mine, dar am varsat cateva lacrimi sincere. Prietena mea, desi deloc indiferenta, a parut surprinsa oarecum cand i-am spus ca am plans. Si atunci i-am explicat sa stea linistita, ca sunt bine; se putea si mai rau; eu doar am varsat cateva lacrimi, altii s-au sinucis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:



Cami de www.totsites.com/tot/lucaionut" target="_blank">Luca-Ionut (25.09.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1f1cbbe4646895e79c3a8b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Botezul Ubitului
Uite cum cresc...


Viata e plina de fumusete. Observ-o. Observa albinele, copiii, fetele zambitoare. Miroase ploaia si simte vantul. Traieste-ti viata la intregul ei potential, si lupta pentru visele tale. – Ashlay Smith

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Ultima www.supereva.ro/info.asp?id=1797" target="_blank">casa a lui Michael.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/


Mirela, multumim pentru pozele inedite cu ultimul loc unde a locuit superstarul... intradevar bunul gust la caracterizat pe Michael in viata privata... e total diferit de ceea ce e prezentat in presa tabloid.

Mergi la inceput