Gravidute prin FIV (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Eu mai am o pb . Ma uit la poze cu nou nascuti si nu pot sa-mi imaginez ca asa ceva sta in burtica. Ma uit la poze si ma uit la burtica mea si tot nu realizez ca asa mutruci si oameni in miniatura se ascunde acolo. La mine si doua bucatele.
Legat de momentul nasterii, cand o sa-mi arate fetitele, clar nu pot sa-l vizualizez. Of ce ciudat e.
Deocamdata nu am emotii cu nasterea pt ca stiu ca va fi cu cezariana. O sa primesc anestezie si cu astea sunt obisnuita ca am la activ vreo 6. Bine ca cele de la FIV nu o sa se compare cu asta, dar cea de la laparoscopie e cam la fel. Doar ca de data asta sper la o anestezie partiala (rahi) doar ca sa-mi vad fetitele.
Cred ca o sa ma uit la ele si o sa ma intreb ele cine sunt? Oare cand o sa realizez ca am copii.

Nusy, o ce frumos e totul la voi. Sa creasca mare si frumoasa!!!!
Klu, dar ce eleganta ai fost . Iar Marisa e superba...
Of, Madalina, grija mare de voi. .
Evy, e totul ok, inca un pic si il vei simti zilnic. Mie nu-mi venea nici sa respir ca poate tin mai mult zvacniturile. Acum cand stau intr-o parte ma loves si ma forteaza sa-mi schimb pozitia. Lasa ca vezi tu, mult nu mai ai.
Missy,


34+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Raluca, ce mai faci? Esti bine? Unde ai disparut?

h.

27+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

saru mana Moni . abia astept sa il simt zilnic si sa ma loveasca cu putere .

si eu vreau cezariana la cerere . e alegerea mea .
insa mi-e tare frica de rahie .
generala am facut de 3 ori - op apendicita si 2 fiv-uri . si a fost ok . daca ma misc ? ca eu am reflexe d'astea . tresar si cand imi ia sange, desi nu mi-erau , nulesin , nimic . ina tresar and baga acul .

voi vedea, sa ajung acolo cu bine .

pupicei

Evy 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Fetelor am si eu o rugaminte la voi,poate puteti sa ma ajutati....
ARE CINEVA CUM SA-MI FACA SI MIE ROST DE UN INFACOL?
Stiu ca se gaseste in strainatate....ungaria sau altele,poate aveti rude sau merg sotii vostri......il platesc fara probleme


multumesc

Madalina s31Eva-Maria
AMR 55 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Elenada,Evy,Moni:

Eumada: ti-am trimis PM in legatura cu Infacolul.

Mami fericita de Ingrid Cristiana - 09.06.2009





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Hello,

Sunt ok, ieri mi-a fost cam rau, eram foarte slabita, aproape sa lesin. Nu mai dorm bine deloc si mananc si foarte putin. Maine merg iar la doctor, poate imi recomanda ceva analize. Burtica insa e ok, nu e tare, nu ma doare.

Am insa un stres, poate stiti voi ceva pana ajung la medic sa o vad. Simt miscarile foarte jos si nu mai sunt asa puternice, le simt infundat. Nu stiu daca ma fac bine inteleasa, le simt inauntru, profund. Oare e ok? MA ajutati pls cu un raspuns?

Va pup,

Raluca

29+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Evy, eu am impresia ca inainte de a ti se face injectia de rahi o sa primesti una in brat sau ceva lichid prin branula. O anestezie mult mai usoara ca sa nu o simti pe cea dintre vertebre. Sper sa nu vb prostii, dar parca la op laparoscopica asa mi s-a facut. Poate intra fetele si ne lamuresc cum e. Daca esti anesteziata usor nu o sa mai tresari la cea rahidiana.
Raluca, eu cred ca fetita si-a schimbat pozitia. Poate s-a intors cu picioarele in exterior side aceea le simti pe acolo. Si la mine sunt miscari care nici nu le simt doar le vad la suprafata. Eu cred ca depinde cum sta.

Am incheiat saptamana 35 fara emotii .

35+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Buna dimineata,fetelor!

Mai intai cu intarziere ,

Buluna felicitari din inima,iti doresc bebe sanatos si mancacios si sa aibe o viat fericita!

Ralucapaun..nu reusesc sacitesc tot ce ati publicat..dar iti pot raspunde..am avut perioade oribile,nu ma puteam tine pe picioare din cauza ametelilor,am fost la urgente asa rau imi era..am crezut ca am lipsa de fier sau calciu...cica infectie a urechii interne desi nici un semn,durere,doar ameteli teribile..m-am odihnit la greu in pat si cu ulei de masline,usturoi de am imputit tot dormitorul mi-a trecut dupa vreo sapt..analizele imi iesisera perfecte..
De simtit si eu il simt mai rar,dar mai puternic,si am senzatia ca e iarta-mi te rog expresia practic in chiloti..mi-a coborat si burtica,sunt cam speriat,nu vreau sa vina prea repede..pofta de mancare ioc,nici macar nu am scuza ca e cald,aici a placut pur si simplu..ma fortez sa mananc cate ceva pt el..ma apucasi ora 12 fara sa pun nimic in gura..acum de vreo sapt imi fac porridge cu fructe macar atat dimineata e hranitor si parca il pot manca in sila...

nu stiu dc te-am ajutat cu ceva..

fetelor va doresc o zi frumoasa si sa auzim numai de binetuturor..

Muffinuta cu leutul meu iubit Nikolai James


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Moni, Muffi, merci frumos pt raspunsuri! Asa m-am gandit si eu, ca poate si-a schimbat pozitia.

O sa vad maine la medic ce e!

Va pup,

Raluca

29+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

va pupam si noi pe toate..azi facuram 6 saptamani.
suntem bine putin agitate pt ca ieri am facut primul vaccin.. ne doare burtica ..dar in cateva zile ne trece.
suntem in zona cu ochii pe voi

www.babygalerie.at/index.php?bl=1&baby=21822" target="_blank"> oltencutza mea iubita

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Sebi are nevoie de voi!!!


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Port in suflet povestea licuriciului Emma"

Mergi la inceput