Gravidute prin FIV (43)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

Moni,multumesc, pai cum altfel la un astfel de eveniment...am stat si pe tocuri pana pe la miezul noptii dupa care am capitulat
Felicitari pentru inca o saptamana fara probleme...it doresc la cat mai multe la fel !!!

Raluca, sigur si-a schimbat pozitia pustoaica ta...eu pe a mea o simteam sus deasupra buricului mai mult, acum o simt in chiloti asa cum zice si muffinuta si sunt miscari mai soft pentru ca este cu corpul intors spre interior si loveste pe partea interna a uterului...nu stiu daca ma intelegi, asa am vazut la eco de 32 saptamani...

Eu am o experienta marcanta la o laparoscoie la Giulesti unde dupa anestezia generala aveam puls 40 si daca nu era mama lamga mine sa tipe ca eu nu mai respir nu intevenea nimeni...eram deja pe malul marii...Experienta asta m-a facut sa fug de Giulesti ca dracu de tamaie si am ales Ungaria.
Cand aud de anestezie generala ma gandesc ca de data asta gata...cu mare frica am trecut prin cele doua anestezii de la FIV-uri dar nu se compara ca intensitate...ma rog, vom vedea. Am vb cu dr meu despre anestezie si ma tot amana cu cezariana zice ca n-as avea motive si ca mai vedem...dar e alegerea mea...si chiar n-am chef de alte complicatii, consider ca m-am chinuit destul in cei zece ani de investigatii si sperante desarte...


Klu 32+ Theodora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Fetelor va scriu pe fuga, este tare tare greu cu 2 copii, chiar daca acum am numai fetita la mine, baiatul este la mama, tot greu este.
Am intrat numai sa va spun ca suntem bine si ca am descoperit de ce plange fata mea de 2 zile. Are afte facute de la laptele praf (bobite albe pe limbuta si pe cerul gurii). Cand manca plangea saraca si abia azi am cumparat glicerina boraxata si i-am dat pe limbuta si pe cerul gurii. Acum imi doarme de la ora 13, trezita numai un pic la 2 sa manance. Deci notati-va si chestia asta. Este tare greu cand nu stiu sa vorbeasca.
Va pup pe toate inclusiv pe cele noi. Sarcini usoare si odihniti-va daca puteti cat mai mult acum.




Micky fericita mamica de 2 minuni Beatrice Anamaria + David Cristian



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

Micky , stai linistita. e o perioada mai greuta , insa va fi mai bine . cu siguranta esti si obosita , insa ti vei reveni .

Moni

a mea burtica , a urcat asa mai sus , aproape de sani . cand stau la calk trebuie sa stau pe spate ,ca altfel simt ca ma deranjeaza si nu respir prea bine . ma bucur ca a mai crescut , ca ma speriasem de ce nu creste . cred ca sut perioade .

sa vad ce imi zice medicul ca merg sapt vitoare , insa cred ca trebuie sa vad de unde achizitinez vaccin pt RH negativ . acum fiind prima mea sarcina , pana acum nu am dezvoltat anticorpi , si sper sa nu ...deloc, insa trebuie facut la nastere . sa vedem daca trebuie si la copil . vreau sa il cumpar eu sa nu a surprize ca nu il au in spital . insa la noi nu am gasit pana acum .

Evy 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Klu, asa simt si eu, cum ai descris tu. Ma gandeam ca simt cand se intoarce, dar banuiesc ca a fost discreta:)

Va pup,

Raluca

29+ Natalia

Si ceva poze cu burtica cu baby mic si cateva cu baby mare:):

http://gs172.photobucket.com/groups/w23/J94Y7OTZGG/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Micky, ii mananc atat sunt de dragalasi mai ales ca incep sa comunice.

35+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

micky, una cate una ...parca nu se mai termina...da' se fac ei mari si o sa te rasplateasca din plin...
ce scumpi sunt, cum se tin ei de dupa gat linisteste-te cu timpul o sa le descoperi pe toate super mami ce esti !!!

evy, parca este un subiect despre rh negativ... din cate am citit nu se gaseste la noi, parca in Germania l-a comandat cineva...Oricum, trebuie sa-l faci pana in saptamana 28.

elenada, cum sunteti ??? acum mi-am adus aminte ca te-am visat azi noapte ca nascusei fetita iar baietelul trebuia sa mai stea inca 3 zile, foarte ciudat...

raluca, ce mami sexy esti, superrrr poze !!!


Klu 32+ Theodora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Miky

Raluca esti superba. Foarte frumoase pozele

elena +34 Ana Maria & Matei Stefan AMR 4 sapt
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

MIKI TARE DRAGALASI SUN BEBEII.

MONILAND INVATA-MA SI PE MINE SA-MI STEA SEMNATURA PERMANENT.
La profil personal nu am iconitele sau nu le vad eu?

Pup toate gravidutele.
IERI AM AVUT NISTE DURERI DE BURTA ,DAR PARCA MAI MULT MA USTURA INAUNTRU.



6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Iana, Ai reusit?

35+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Fetele

N-am mai intrat de mult ca nu prea am avut mare lucru de spus. Bebe e in continuare baietel si destul de grasunel si din ce in ce mai miscacios. Avem cam 2 saptamani avans ceea ce mi se pare cam mult dar probabil ca nu se poate sa se dezvolte toti la fel in acelasi ritm.

Multe felicitari noilor gravidute si noilor mamici

Si multa rabdare bebelusilor care se apropie de termen sa stea acolo cat mai trebuie

pishko +22

Mergi la inceput