Gravidute prin FIV (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

AYDA, ELENA...hai ca m-ati facut sa-mi dea lacrimile. abia astept sa ajung si eu ca voi. ce sentimente deosebite tb sa te incerce stiind ca mai ai atat de putin...pana sa-ti strangi copiii in brate.

ayda spunea ca nu mai conteaza durerea noastra, ca trece. offf Doamne, asa este. si mie imi era pana mai ieri atat de teama de anestezie, dar deja eu ma plasez de acum pe locul 2, iar bucuria uriasa pe care cred ca o simti cand iti auzi puiutul sau cand il tii pentru prima oara in brate te face sa te simti implinita si fericita, te face sa astepti momentul asta gandindu-te la puiuti, nu la tine. asa e! durerile noastre trec asa cum au trecut si chinurile pana am ajuns aici.



h.

27+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

De anestezie, operatie nu mi-e frica....doar am trecut prin 3 anestezii la cele 3 FIV-uri...oricum cred ca e diferita fata de cea de la nastere...dar vb ta Hepilica noi suntem pe locul 2, bebe sa fie bine si sanatos...restul nu conteaza, noi ne refacem. O sa vezi ca trece timpul f rpd si cand vine momentul parca ai mai amana un pic...parca ai vrea sa vezi bebele mai rpd...nu stiu, trec prin niste stari...dar abia astept!

Ayda 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Nici mie nu imi este teama de cezariana desi de fel nu imi plac operatiile si am oroare de ele dar cand cu aceasta operatie voi aduce pe lume copilasii mei mult doriti chiar nu mai conteaza. Trece ea si durere si tot cand ii voi vedea.
Inca nu imi vine sa cred ca am ajuns pana aici si ca mai este atat de putin pana la marea intalnire.
Incerc ca imi imaginez cum vor arata dar nu pot. Niciodata nu am fost atat de lipsita de imaginatie. Sotul isi imagineaza cum o sa stea el cu ei pe piept. Imi arata cum o sa ii tina pe el si ei o sa doarma. Ne incearca niste sentimente minunate. Eu il intreb pe sot cum crede el ca vor arata si el rade si zice ca vor fi mici si cu pilea creata si vor molfai ca niste mosnegi si vor fi balosi si termina prin a zice ca vor fi ai nostri si vor fi sanatosi si frumosi.
Imi place ca in timp ce ii descrie se si stramba.

Vom fi parinti si asta conteaza cel mai mult.

elena +34 Ana Maria & Matei Stefan AMR 4 sapt
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

m-ai facut sa zambesc Elena...nici eu nu am deloc imaginatie...ma uit la pozele 4D si incerc sa-mi formez o imagine, cam cum ar arata...dar nu mai conteaza dc va semana cu mami sau tati...conteaza sa fie sanatoasa...atat...
Si in sfarsit ni se implineste visul....vom fi parinti

Ayda 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

elenada, ayda, nici mie nu-m vine sa cred ca mai avem putin si vom fi parinti...stau cu poza de la ecograf mai toata ziua cu mine si ma minunez ca o tampa de ceea ce se ascunde in mine...

elenada, te admir pentru planurile marete, cu siguranta ca vei ajunge la termenul dorit !!! superba burtica mai ai !!!

huski, multumesc il avem si noi in lista dar sotul zice ca-mi va face o surpriza cu al doilea nume primul fiind favoritul meu am incercat sa-i sugerez si un al doilea nume dar nu se lasa neam...

Mai jos va atasez un link cu poze de la botezul Marisei Ioana fiica lui miha2004 si burtica mea la 32 saptamani :

http://family.webshots.com/album/573169061rjOlPV


Klu 32+ Theodora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Dragele mele,azi am implinit si noi doua saptamani!!! A venit din nou pediatra,ne-a zis ca a crescut fata de acum o saptamana si s-a declarat multumita intru-totul de fetita noastra!
In continuare,e cuminte,doarme,plange doar daca intarzii sa-i dau papica...e o dulce! Ma trezeste noaptea de 2 ori,la 1 si la 4 cand vrea sa pape,deja m-am obisnuit.Au venit si majoritatea rudelor/prietenilor/colegilor sa o vada,a primit multe hainute si jucarii.
Botezul l-am stabilit pe 1 august,trebuie sa mergem la restaurant sa vorbim pentru rezervare.
Cam asta despre noi....

Ayda ,Elena: sa aveti niste nasteri usoare,la termenul pe care vi l-ati propus,bebeii sa fie sanatosi,caci voi o sa va refaceti rapid,veti vedea!!!

Moni: tie iti urez sarcina usoara in continuare,sa stea fetele cat mai mult in burtica!

Tuturor gravidutelor sarcini usoare si la termen!!

Mami fericita de Ingrid Cristiana - 09.06.2009





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna fetelor...

ELENA sa dea dumnezeu sa-ti vezi bebeii la cate saptamani vrei tu
fiecare saoptamana conteaza...am intelkes asta vineri cand am tras o spaima ingrozitoare.....mi s-au ingalbenit extremitatile....am fugit disperata la medic..stiind ca asta poate afecta fatul......am facut analize........fetitza mea iubita e bine.......si eu...am scapat...dar cand mi-a transmis ca pregateste sala in eventualitatea......unei cezariene....am innebunit..am urlat pana mi-am pierdut vocea.....pot sa ma fac de 100 de kile tot ce astept e sa vad grasunica cu pumnutii stransi asa...si guritza mica intinsa dupa laptic.......la 38-39 de saptamani....
Am trecut prin ceva groanic...ma buseste plansul si acum cand o simt miscand......si chiar daca am fobie...de spitale....o sa intru in anestezie gandindu-ma ca o sa o vad o ora mai tarziu...o sa vad o urlacioasa mica......numa ca tre` sa mai stea un pic in burtica....pana pe 10-15 august.....puiul mamei.....

aveti grija de burticile pretioase....

Madalina s31Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Klu facem planuri ca ele ne ajuta sa mergem mai departe. Mult a fost putin mai este.

Eumada imi pare rau ca ai trait asa sperietura dar ma bucur ca printesa ta e bine. Sarcina usoara si la termen.

Nusy sa creasca mare printesa ta. Esti o norocoasa sa ai asa bebelusa cuminte. Eu sunt fericita ca voi naste la Elias cu dr nostru. Sper sa ma recuperez si eu la fel de repede ca tine.

elena +34 Ana Maria & Matei Stefan AMR 4 sapt
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_i_s_s_y spune:

Eumada - imi pare rau de sperietura pe care ai tras-o. Te inteleg perfect dar e foarte important sa-i ajutam si noi pe bebici sa stea cuminti. Stiu ca nu ti-a fost usor dar hai ca mai avem putin si ne vom tine minunile in brate...nu te mai stresa, daca am ajuns pana aici, cu siguranta totul va fi bine

Spun si eu bun venit noilor gravidute, va doresc fetelor, din toata inima, sarcini usoare si la termen

Micky ce fac picii??


saptamana 31 cu pitica noastra scumpa - MARA

ce mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

fetelor ma bucur ca sunteti bine .
mama ce de copilasi in curand . super , super . e rost de petrecere .
Nusy , parca nu imi vine sa cred ce repede au trecut doua saptamani .
parca ieri vorbeam . sa creasca mare si frumoasa .

eu ma lupt cu nerabdarea . parca nu mai vine ziua de luni sa imi vad baietelul . sa vad ca e bine .

eu credeam ca daca am simtit gadilatura la 17.3 zile , o sa simt in fiecare zi , insa nu . am mai simtit la o saptamana asa ca trei lovituri usora jos la burtica .
ma gandesc mereu daca sunt gaze , cand mai simt cate ceva . off vreau asa un piciorul cu putere mai fetelor !

Evy 18+

Mergi la inceput