Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Dragelor, multumesc pentru urari
si voua tuturor numai bine

monis 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miany75

Mama,scz greselile ...graba strica treaba

miany
19+


Miany, poti sa faci edit la propriul mesaj daca vrei sa corectezi

monis 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Dana n, Dymomo - felicitari pentru cele 20 de saptamani, ati ajuns la jumatate. Apropos de vacanta si noi la fel - intai am vrut 10 zile in Grecia, dupa aia un weekend prelungit la Londra si o saptamana la munte in tara. Apoi am mers pe o saptamana la munte in tara si o saptamana la mare in Bulgaria tot pe motiv ca e mai aproape dar tot asa nu prea ne surade ideea de Bulgaria si uite ca am ajuns cu 4 zile la Poiana Brasov si 4 zile la Mamaia si gata. Ca mie una mi-e frica de un drum cu masina chiar si pana in Bulgaria, cand stiu ca pe mine m-a obosit pana si un drum de o ora si jumatate pana la Targoviste.

Eu azi nu-mi gasesc locul - asistenta mea de 23 de ani are probleme cu mama ei. A internat-o pentru o operatie simpla de pietre la bila, 2 zile dupa a fost bine si dupa a inceput cu diaree, voma, tensiune mic, puls instabil, eruptie cutanata etc - per total o stare semi-comatica din care nu reusesc sa o scoata si nici un diagnostic clar nu reusesc sa-i puna cu toate analizele facute. Ba ca e soc anafilactic, ba ca e pneumonie, ba blocaj renal, ba apa la ficat si tot asa...

Si mi-e mila de puiul asta de 23 de ani care e o fire foarte voluntara si tare (mi-e tare draga ca ma vad pe mine in ea) - azi dimineata imi explica evolutia proasta a mamei, si ba plangea ba vorbea repede si sacadat...mi se rupe sufletul cand o aud.

...si duminica e ziua ei de nastere. Of, poate face Doamne Doamne o minune pana atunci!

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MONIS5 da, e adevarat ca daca e sa ti se intample ceva , ti se intampla oriunde ai naste:privat sau stat.Dar vezi, fata despre care povestea CAMY a fost transferata de la privat la stat, pentru ca cei de la privat nu aveau aparatura necesara ptr a salva viata micutei.Mesajul "de disperare" sau mai bine zis de "avertizare" din partea lui CAMY e ptr ca mai bine sa fii precaut decat sa nu mai ai cale de intoarcere. Dar, nu mai stiu cine imi zicea.....ca acum la Euroclinic au de toate, terapie intensiva cu toata aparatura posibila.Acum cat e de adevarat nu stiu.

CAMY imi pare tare rau ca suferi.Imi aduc aminte si eu din pacate infernul prin care ai trecut.Eram acasa.Adica in Ro. Si urmaream cu sufletul la gura si eu si sotul, ca si el saracu' era marcat de nenorocire, sa aflam vesti de la tine. Stii ca eu merg la psiholog. Mie nu-mi plac de astia.Niciodata nu mi-au placut. De fapt, acu' nu vreau sa ma mai duc dar nu stiu cum sa abordez problema.Oricum ce vroiam sa spun......eu am intrat in depresie ca inca nu m-am refacut psihic de avalansa de evenimente care se intamplasera din viata mea. Prima sarcina m pierdut-o.....si la 5 luni din nou gravida.....dupa ce-am nascut.....eu zic ca ar fi trebuit totusi sa mai astept ca se vede ca inca nu am fost pregatit psihic dar si fizic....asa si tu, nu ai fost pregatit atat psihic poate si fizic.....eu zic totusi , sa iti faci curaj, sa-ti impui.Stii ca numai tu te poti ajuta. Alimenteaza creierul cu lucruri pozitive. Darius din pacate nu mai e...dar lasa-l sa se odihneasca, lasa-l sa aiba grija de tine si de bb Flavius. Nu vreau sa bat campii dar TREBUIE sa te ajutisingura.Trebuie sa iesi din depresie.Eu stiu cum e si e al naibii de urat si greu,greu mai iesi.Ori de cate ori ai nevoie descarca-ti sufletul plangand ca face bine, decats a tii in tine.Si incearca sa CREZI ca va fi bine. Ptr ca trebuie sa fie bine. Te rog sa ma daca aberez dar as vrea tare mult sa fii increzatoare ca va fi bine.




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Miramar Doamne Ajuta ca mama asistentei tale sa fie bine..

Simona9999 bine ai venit..scrie cam 12 - 15 mesaje repede cu ce vrei tu...ca sa scrii apoi in timp real...

Danangie zicea ca in 5 - 6 zile pleaca la mare, nu??????? Distractie placuta scumpa...si sa te odihnesti..ca tare mai ai nevoie...si multumesc mult


offfff concediul asta....
cata nevoie am si eu de el..dar parca vad ca nu merg nicaieri avem atatea de facut in casa... si atatea de cumparat..si atatea de achitat..ca sigur nu ajung anul asta pe nicaieri

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

19+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

mai..eu daca ma duc la psiholog..nu mai scapa ala de mine..parca vad ca ma pune pe nu stiu ce tratament care ma face leguma
Nu cred ca in Ro sunt psihologi care sa asculte..si sa te ajute

cred eu ca e din ce in ce mai greu pt ca la odiseea lui Darius..zilnic scriu unui copilas la Multi ani....si stiu ca se apropie nemiloasa zi de 15 iulie cand l-am adus pe lume...fara sa vreau ma gandesc zilnic ce-o sa fac anul asta..si la anul...si in toti anii care vor venii..in fiecare 15 iulie..la 14:48 cand Darius a venit pe lume...
Cred ca deasta imi e greu...apoi fiecare zi are cate o semnificatie pt mine...pe 16 iulie am stat cu el toata ziua, pe 17 am aflat ca-i bolnav, ca o sa moara..pe 18 a fostr transf la Tg Mures...atunci a facut si 2 stopuri cardiace si comotie cerebrala..pe 19 iulie l-am botezat in spital...eu i-am fost nasa.. pe 20 iulie il rugam sa miste si eu si Cristi..a venit si mama la Tg Mures si la vazut...si eu si Cris am inceput sa plangem si-l rugam sa miste...si a miscat.. pe 21 iulie intra in prima operatie..pe 22 iulie intra in coma.. si tot asa pana pe 16 august..cand mi-au spus sa merg la el sa-mi iau ramas bun ca moare...

tin minte fiecare zi, fiecare ora, fiecare gest...
si pe toate o sa le retraiesc...

Azi am o zi a naibii de proasta...
..din cauza ca stiu ce ma asteapta... si mi-e frica...

Cris a zis ca pe 15 iulie la 14:48 suntem la el la cimitir cu multe flori frumoase si cu multe lumanari...
..ca daca tort nu se poate...nu se poate...



Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

19+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

mai..eu daca ma duc la psiholog..nu mai scapa ala de mine..parca vad ca ma pune pe nu stiu ce tratament care ma face leguma
Nu cred ca in Ro sunt psihologi care sa asculte..si sa te ajute

cred eu ca e din ce in ce mai greu pt ca la odiseea lui Darius..zilnic scriu unui copilas la Multi ani....si stiu ca se apropie nemiloasa zi de 15 iulie cand l-am adus pe lume...fara sa vreau ma gandesc zilnic ce-o sa fac anul asta..si la anul...si in toti anii care vor venii..in fiecare 15 iulie..la 14:48 cand Darius a venit pe lume...
Cred ca deasta imi e greu...apoi fiecare zi are cate o semnificatie pt mine...pe 16 iulie am stat cu el toata ziua, pe 17 am aflat ca-i bolnav, ca o sa moara..pe 18 a fostr transf la Tg Mures...atunci a facut si 2 stopuri cardiace si comotie cerebrala..pe 19 iulie l-am botezat in spital...eu i-am fost nasa.. pe 20 iulie il rugam sa miste si eu si Cristi..a venit si mama la Tg Mures si la vazut...si eu si Cris am inceput sa plangem si-l rugam sa miste...si a miscat.. pe 21 iulie intra in prima operatie..pe 22 iulie intra in coma.. si tot asa pana pe 16 august..cand mi-au spus sa merg la el sa-mi iau ramas bun ca moare...

tin minte fiecare zi, fiecare ora, fiecare gest...
si pe toate o sa le retraiesc...

Azi am o zi a naibii de proasta...
..din cauza ca stiu ce ma asteapta... si mi-e frica...

Cris a zis ca pe 15 iulie la 14:48 suntem la el la cimitir cu multe flori frumoase si cu multe lumanari...
..ca daca tort nu se poate...nu se poate...



Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

19+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE


Camy, imi pare rau ca esti trista. Te inteleg si imi imaginez cat de greu iti este. Parerea mea este ca pe 15 iulie sa nu stai singura, pt ca te intristezi si mai mult si sufera bb din burtica.
Suntem alaturi de tine
Eu am suferit enorm dupa o sarcina pierduta...ce sa mai zic de tine... Te inteleg, si mai cred ca esti o femeie f puternica.

15

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

monis si danangie vacanta placuta!vreme buna si odihna cat cuprinde.
camy draga mea exista psihologi buni care nu te jupoaie de bani.ei nu au dreptul sa prescrie medicamente pt ca nu sunt psihiatri,dar te pot ajuta sa gasesti solutii cu mintea ta,cu sufletul tau.vindecare nu cred ca exista ci doar aceptare.dar o mamica atat de plina de putere interioara ca tine nu se lasa asa usor

alina mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007) .....si hapy 14+




povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Fetelor, apropo de vacanta , sa aveti grija la drumurile lungi.
Noi acum un an am plecat in Grecia cu masina si eram insarcinata in 9 sapt. A fost crunt de obositor de am zis ca o iau razna.Ce o fi fost in capul nostru ??? Am mai fost in Grecia cu masina dar nu am facut atat. Poate e paranoia dar cand m-am intors in tara bb se oprise la 9 sapt si faza e ca aveam toate simptomele de gravida pana sa plec de acasa si acolo...nimic...
Aveam apoi luata o sapt in Antalya. Am facut chiuretajul dar am zis ca eu in Antalya nu mai merg. Nu aveam chef de nimic...eram depresiva. Dar l-am ascultat pe dr si pana la urma am mers, dar nu aveam voie in apa...am stat mai mult in camera. Am zis macar sotul sa se relaxeze.
Am zis ca anul asta nu iesim din tara. Stiti voi, cine se frige cu ciorba...
Scuze...m-am intins.



15

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Albinutele mele dragi... scrieti cu o viteza fantastica....
POFTA ZILEI : INGHETATA DE VANILIE LA VAFA ( vreo 5-6 asa...)
Am fost la eco si nu vrea sa arate ce e ...
Cred ca mai avem de asteptat. Voi cand ati aflat ( cu certitudine )ce este - fetita sau baietel?

17+

Mergi la inceput