Sezatoarea canadiana (147)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Ana,stai mai nu zice din prima "nu" intalnire
Era doar o idee de a mea dar asta nu inseamna ca e musai sa o si acceptati.Ne intalnim la sfat.no problem.Facem sa fie confortabil pt toata lumea.
Ana,ai mei tot prin Londra au venit si totul a fost ok.Nu-ti face probleme.

Pucku,da-i cu limonada.primele 3 luni sunt mai grele apoi te obisnuiesti

Katyuscha,ai ajuns la medic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata,
M-am trezit cu chef de intalneala.

Ma gandeam sa facem 2 intalniri in urmatoarele sapt.
Una in parc cu copiii si cu una numai ptr mamici.

Fiecare participa la intalnirea care i se potriveste cel mai bine.

Duminica, pe 3 iulie credeti ca e ok ptr intalnirea cu copii ?

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Cristina - cge eu semnez prezent pt 3 iulie in parc cu copii. Bine, semnez prezent si pentru o destrabalare fara copii, dar dupa ce trec zilele tzancilor mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Monica, sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos, sa aibe parte de multe bucurii alaturi de voi si de Aylin, si cu noi alaturi de voi (cu gandul). Cred ca nu e zi sa nu ne gandim la voi.

Sa aibe parte de zile senine si multa iubire langa el.

Un pupic mare de la Tudoras si de la noi.

Va pupam.

Noi trei.


Si totusi exista iubire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Merci Lilisor pentru urari. L-am imbracat frumos astazi la gradi, cu pantaloni verzi si camasa smecheroasa tot cu verde (culoarea lui preferata). A primit cadou un ceas Timex tot cu verde, s-a facut baiat mare, este superb de frumos si destept rau (nah, ce sa zica si laudatorii...). Abia astept ora 3 sa ma duc cu gateaux si baloane sa ii facem party. I-am aratat zilele trecute filmuletul de la motul lui Alex, ce am mai ras de faza cu banii, iti aduci aminte? L-am vazut si pe Teulet bebic mic, si pe mama ta... ce petrecere meseriasa. Acum am ramas putini, este anost...
Si noi ne gandim la voi mai mereu, noroc ca baietii (Marian si Alex) vorbesc mai des ca altfel, in baza noastra... Cand ne faceti o vizita, sa ii aratati lui T unde s-a nascut? Un pup mare lui Tudoras.

btw vezi ca este un caz la Umanitare despre Sebi, baietel de mexxa, cred ca voi va stiti de la Bucurii. Este bolnavior si se strang bani pentru el, pentru o operatie in strainatate. Eu o sa trimit ceva bani si de la mine si de la o alta fata inimoasa . Daca poti sa ajuti si tu cu ceva intra si citeste la umanitare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

La multi ani pentru baiat, Monicutza! Sa-ti traiasca sanatos si sa aiba o viata frumoasa! Tu cind trimiti banii pentru baietel? As vrea sa-i pui si pe ai mei cind trimiti pentru ca eu nu am pay-pal, dar nu pot decit la sfirsitul lunii, cind imi intra bursa. Vorbim poate simbata...

Carmencita, da, eu pot la fara un sfert, sper adica, la mine intotdeauna se intimpla ceva inainte de a pleca. Numai ca nu am nici un ban in casa si daca nu se poate plati cu cardul sau nu e o banca pe acolo, nu cred ca am cum sa cumpar ceva. Oricum, eu am mincat acum cit pentru toata ziua, ma multumesc si cu un ceai, nu e cazul pentru mine sa ma pun la masa... Vin sa va vad si sa schimb o vorba cu voi. Deci la fara un sfert la intersectia Clark cu RL, dar Ana stie restaurantul, unde sa vina? Daca nu, ma intilnes cu tine si stau pina la si un sfert si apoi intru in complex si o opres pe Ana sa mai dea cu cardul prin vreun magazin de pe acolo.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:



Carmencita, ma grabesc sa ajung pe la 12-12.10H; maninc orice pui; poulet general thai de ex+ orice supa sauf fructe de mare;

Cami, te roog sa-i intrebi pe ai tai la ce terminal au aterizat respectiv decolat.

thks

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacanada2005 spune:

Bine v-am gasit, fetelor!
Ne-am intors marti seara din Dominicana, ieri am avut musafiri, nici bagajele nu am apucat sa le desfac, iar azi am "frunzarit" putin prin mesaje.
DanaP,am vazut ce ai scris, ca sunt mesaje negative pe tripadvisor...nici nu stiu daca sa vorbesc acum sau...sa tac...A fost GROAZNIC....la Gran Bahia Principe...am murit de foame...efectiv...In viata vietilor mele nu mi-as fi imaginat ca la un resort de 5* si cotat ca unul din cele mai bune din zona sa...nu ai ce manca. OK, eu sunt mai piky asa cu mancatul, dar sotul meu...mananca orice...ei bine...daca nici el nu a avut ce manca....Sa nu intelegi ca nu era mancare: abundenta ca de obicei dar TOTUL fara nici un gust: carnea, fie ca era vita sau pui sau porc era tinuta pe plitele alea ff putin incinse, asa incat atunci cand era facuta era tare si zgarcioasa. Rosiile erau taiate (cred) cu o zi inainte (sau poate mai mult) in feliute subtiri de tot din care se scurgea tot sucul, suc care fermenta, asa incat numai cand treceai pe langa platourile de rosii mirosea a acru din ala fermentat. La fructe la fel. N-am putut manca o bucatica de pepene rosu (dupa care eu sunt innebunita)...era tot fermentat. Iar varietatea fructelor era asa: acest pepene rosu fermentat, o papaya fara nici un fel de gust, pepene galben iasca complet, fructul pasiunii si, uneori mango pe care era...bataie ca era singurul fruct "manacabil". In rest fel de fel de salate, aceleasi si dimineta si seara si la pranz. Nici la a la carte nu a fost mai breaz. la japonez (Mikado) mi-am facut 2 rezervari (ca anul trecut mi-a placut mult acolo) dar la a doua rezervare nici nu m-am mai dus. Pai ne-a servit toate vegetalele alea tempura reci de se inmuiase toata coca aia tempura, apoi ne-a dat o supa EXACT o apa putin galbena cu 3 felii de ceapa plutind deasupra...pai eu cred ca un bucatar japonez veritabil...le taia gatul alora numai dupa ce gusta din supa aia
Iar cireasa de pe tort a fost cu o zi inainte de plecare cand, printre scaune, la restaurantul ala principal (de langa receptie), mergea tantos si nestingherit un rontunjor ...gandac de bucatarie...am zis ca mor...ca nenorocitul, pana sa a apuc sa-l strivesc se urca pe masa....ihhhhhhhhhhh
Lasand la o parte mancare...a fost groaznic de umed, nu cald, adica nu caldura deranja ci umezeala...cred ca au fost 80-90% umiditate. Imagineaza-ti ca dupa ce faceam baie ( in camera unde mergea aerul conditionat) nu puteam sa-mi usuc parul. Nu am intalnit asa fenomen niciodata. Era asa de mare umezeala in aer incat, dupa o ora de stat cu feonul continuu pe par, am abandonat uscatul pt ca era in zadar...parul nu se usca. Ce sa mai zic se Thea care are parul lung si des rau rau. O spalam si-i faceam codite impletite si o lasam asa. Acuma am inceput sa desfac bagajele si lucrurile din bagaje sunt umede. Asta in cazul in care nu am scos hainele din bagaje pana azi dar am desfacut geamantanele de cum am venit ca stiam ca sunt hainele umede.
In schimb, pentru Thea a fost extraordinar. Si asta pentru ca fiind ff cald, apa din piscina era efectiv fierbinte asa incat a stat nestingherita in piscina cat a vrut ea de mult. La ocean am fost doar intr-o singura zi si atunci...pentru 15 minute . apa era plina de alge si pe plaja batea vantul. Asa ca piscina a fost de baza.
Eh...a trecut...eu cu sotul meu am rasuflat usurati...cand am ajuns acasa . Dar ne punem serios problema unde sa ne ducem pe viitor??? Ca, citind si eu diferite review-ri constat ca se cam prosteste peste tot de la an la an. Oricum, in Mexic, la Riu Santa Fe unde am fost noi in noiembrie a fost, prin comparatie de...7 stele.... Vom vedea, sa traim sanatosi pana la anul. Acum suntem in perioada de...recuperare dupa vacanta , daca ati mai auzit asa ceva . Sotul meu si-a facut aseara vita lui preferata la gratar si, cand a gustat din ea...i s-au umezit ochii de placere...nu va mint...

In alta ordine de idei, s-a stabilit ceva cu vreo intalnire ca, nu am citit atent din urma si nici nu prea am timp acum s-o fac.

Va pup pe toate...ma duc sa-mi continui desfacerea "umezitelor"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Nelia merci mult pentru urari .
Pentru Sebi o sa trimit prin paypal dar nu chiar acum, astept sa imi vina si un pliculet de la o fata inimoasa . Daca vrei, pot trimite de la mine si pt tine si ne vedem noi sa mi-i dai.

Ana si mama a venit cu British prin Heathrow Londra. A aterizat pe terminal 5 si tot de acolo a si decolat. Nu i s-a parut asa greu. Drum bun sorei tale. Cand se intoarce? (am uitat, daca ai zis deja scuze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Monica, "La Multi Ani" ptr. Alex.
Sa creasca mare, sanatos si sa va aduca numai bucurii.

Am retinut ptr intalnirea cu pitici, sa vedem ce zic si celelalte fete.

Ina, imi pare rau de vacanta voastra.
Nu imi vine sa cred ca ati avut asa experienta la 5*.

Sa stii ca eu zic ca va puteti orienta si spre Cuba, mai ales ptr Thea.
Apa in ocean este perfecta ptr copii.
Dar aveti timp sa va ganditi pana la anul.

Voi ati fost si anul trecut in statiunea asta ? Si anul trecut a fost ok si anul asta, nu ?
Scuze, cred ca ai mai scris raspunsurile astea, dar eu nu am retinut.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput