Sezatoarea canadiana (147)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Monicutza, la multi ani flacaului! sa creasca mare si sanatos!

ina, bine ai venit acasa Nu-i mai bine de mine ca n-am bani si nu-mi fac probleme unde ma duc la anu?

noi suntem bine, mama ne pune la ingrasare ajutor, nu vrea sa inteleaga ca nu mananc seara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Ana,mama spune ca "este cel mai sofisticat aeroport pe care l-am vazut vreodata"
zice ca de la terminalul 5.dar sa nu-si faca probleme pt ca nu are cum sa piarda avionul si nici sa rateze terminalul.Are cateva ore intre zboruri si sunt mai mult decat de ajuns.Spune ca este mult de mers cu lift,scara rulanta,metroudar sunt indicatoare,pancarde,sageti Sa nu-i fie teama.

ina,vaiiii ce vacanta! dar de ce nu alegeti mai si Miami,Florida,Carolina,Geeoria,Las vegas, etc Parol ca este super frumos si super servicii.la bani cam tot pe acolo va duce.

Monica,sa-ti traiasca tzancul si sa fie sanatos!
cum e mama ta?

cat despre intalnirea cu copii si bunici stabiliti voi si daca nu avem nimic planificat poate ajungem si noi.

Dana P.,cand te intorci din vacanta? ajungi sigur la intalnire daca te asteptam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacanada2005 spune:

Cge am fost tot acolo si anul trecut, dar in aprilie si diferenta a fost mare.
ange, eu am vrut sa plec in Mexic dar din cauza 'stupiditatii" numite swine flu...am ajuns in Dominicana. Culmea e ca, atunci cand am schimbat biletul am oscilat intre resortul asta si Virginia Beach in State. Si uite ca...am ales prost Nu o sa mai repet greseala...sotul meu s-a "jurat" ca nu mai calca in tari gen Dominicana, Cuba, Jamaica . In Las Vegas am fost anul trecut dar ce sa fac acolo cu un copil de 3 ani? Pe moment nu ne gandim decat la Florida, pe viitor. Nu e all inclussive acolo, dar...barem nu rabzi de foame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Monicutza LA MULTI ANI!!! Alex
Sa ai o petrecere frumoasa.

Ana si mama a venit prin Londra acum 2 ani. Au fost niste tineri care imigrau care au ajutat-o. Spune-i sa urmareasca alti romani. Ca n-o fi singura care vine la Montreal sau Toronto. Familia aceea draguta venea la Toronto. E acelasi trminal spre Canada.


Inacanada imi pare rau ca ati venit dezamagiti. Crezi ca diferenta este de sezonul cand ati mers? Adica numai e aprilie? Bine ca thea s=a simtit bine.


Eu azi am fost la muzeu cu clasa de engleza. La Titanic. A fost interesant, dar nu extraordinar.
Singura veste buna din ultima perioada: la intrare ti sa da un bilet de pasager cu numele si clasa de calatorie. Am calatorit la clasa a 3-a. Dar si eu si cei doi copii ai mei( virtuali am supravietuit) si am ajuns in America.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

salutare.

Katyushka ai fost la doctor? cum esti?

Monica sa-ti traiasca feciorul.

Nelia felicitari.

Inacanada imi pare rau de vacanta vostra. Cum naiba resort de 5 stele?

Probleme cu parinti veniti in vizita...Mai la mine a trecut cu expedierea lui acasa. Suntem mai linistiti, functionam mult mai bine fara el. Si la fel ca si la voi se baga in discutiile dintre sot si mine intr-o veselie. Tata e clar ca nu va mai veni decat daca castig la loto.

Maru vad ca tu o duci bine cu mami a ta. Vezi cu ingrasatul iti spune una care sufera sa dea jos si nu poate. Cel putin cat alaptez mi-am luat gandul.

Ma fetele a mai patit careva sa aiba dureri crunte de picioare? De vreo luna incoace se umfla seara foarte tare si ma dor de nu pot sa calc pe ele. Sa fie epidurala, sa fie greutatea mare, sa fie tiroida ( ca mai sunt si foarte obosita, cade parul in draci, etc si cica sunt legate). Nu e durere de oare, nu de muschi, parca de cartilaje. Noaptea cand merg pe la baie sau la Tony de abia ma misc. Zici ca-s anchilozata total. Ma misc, fac aerobic, ma plimb, ce naiba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Ina, imi pare rau ca ati avut parte de experiente din astea mai putin placute. Bine totusi ca ati venit sanatosi si pe viitor stiti ce sa evitati macar. Cat despre alte destinatii, am auzit ca mai civilizate ar fi Aruba, Santa Lucia...mi se pare ca se reflecta si la pret insa.

mQQm, iti dai seama ca ma oftic ca nu voi putea sa ajung sub nici o forma sa va vad . Plecam de dimineata la 8-9, trebuie sa ajungem la niste prieteni pe care trebuie sa-i luam cu noi si facem o ora pana la ei, deci varianta plecat mai tarziu cade din start...si-asa ma gandesc ca n-am fost cu toate tiglele pe casa cand ne-am hotarat sa plecam cu copil mic dupa noi la un drum de 8 ore . Speram sa fie bine si trebuie sa va vad eu cumva dupa ce ne intoarcem. De fapt tu s-ar putea sa nasti pana atunci, nu? Cand e DPN tau? Oricum daca se intampla, va tin pumnii sint convinsa ca o sa ai o nastere super usoara si un bebitz dragut si mancacios. A propos, merci de pont , am luat si eu azi Planet Earth, cele 17 DVD-uri cu tot cu taxe au fost $113 la Costco.

Olga, mie mi se umflau picioarele de la epidurala in saptamana dupa ce am nascut, dar pe urma n-am mai avut problema asta. Cat despre oase, sa stii ca revin si ele la pozitia initiala, asa ca de asta simti dureri. Eu si acum cand se trezeste goblinul asta mic al meu merg pana in camera lui de parca as fi teleghidata, parca nu-mi apartin picioarele, le simt ca pe niste obiecte straine.

Cristina

Mlle Yasmine et le bébé Chris Anthony

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Mersi pentru raspunsuri fetelor, ange auleu , acum n-am ce face, sper sa se descurce!

Ina, ma gindesc ca din cauza sezonului caldurii si umiditatii a fost asa problema cu mincarea; eu am fost la 4.5* in Dominicana in 2007 si am zis ca-s doua stele mai sus decit Cuba de anul asta ; Sper ca Dana sa vina cu alte impresii, ca de Aruba sau Bahamas nu ma tine buzunarul!!

Azi am fost la lunch cu Carmencita, Nelia si Lisandru; mi-a facut placere, pacat ca a fost scurt

Eu votez pentru parc, adica venim, ramine sa stabilim unde!

Moni, LA MULTI ANI flacaului tau si numai bine!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

DanaPodeanu, aoleu, tu tot acolo mergi unde a fost Ina? Hai ca sint convinsa ca schimba aia mancarea pana ce veniti voi...vacanta placuta sa aveti.

Cristina

Mlle Yasmine et le bébé Chris Anthony

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Monicutza, la multi ani pentru Alex!

Ina, imi pare rau de vacanta voastra!

Pucku, am inteles eu bine sau e ziua ta? Daca da, La multi ani si pentru tine! Daca nu, nu-i bai, eu imi mentin urarea! Ti-am vazut papusica ce mindra e pe calut!



Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Of,Ina, eu ziceam ca sunt review-uri negative ca cica nu prea le merge AC si la unii le-a cazut si fan-ul in cap

De mincare nu s-a vaitat inca nimeni.Si noi stam si 2 saptamini, cred ca dau jos kg pe care ma cam chinui de mult.

Khristin, nu mergem la Bahia (am fost 2 ani la rind ) mergem la Catalonia, unde a fost Oanagabriela de 3 ori.

Cge, 3 iulie e vineri, noi ne intoarcem pe 4 iulie (simbata).
Camelia, voi daca va hotariti ininte sa vin eu, nu-i bai, vin data viitoare.

Monica, La multi ani ptr baiat.

Pucku, La multi ani fericiti si tie, daca e ziua ta.

Mergi la inceput