Sezatoarea canadiana (147)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Diana,
Merci ca ai grija de ai nostri prin aeroporturi.
O sa intelegi cine se roaga sa lucrezi cat mai mult

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Diana merci inca o data pentru tot ajutorul si de urari pentru Seba. Sper si eu sa-si revina cat mai repede...



"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicutza_bb


MQQM thanks, asta cautam aseara si nu gaseam. Pe chapters sunt foarte scumpe, chiar si cu 30% reducere pe care o au acum.
Al meu om cica vrea Blu Ray, el este indragostit de natura si de tehnologie si asa zice ca le imbina pe amandoua. Numai ca colectia in format blu ray costa aproape $200.


Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."


Monica
, daca tot le vreti pe bluray, fa un efort, ca-ti spun ca merita. Astea au fost primele bluray luate de sotz, dar eu am numai colectia cu Planet earth (care a fost vreo 100 +taxe la Future shop). Imaginile sunt absolut superbe.


Merci de urari fetelor, sper doar sa fie totul ok ca de vreo 2 zile numai postari negative citesc pe tripadvisor.

Diana, in general, la zborurile tale sunt multe locuri pre-selectate? la zborul nostru deja juma de avion e luat

Si parca nu-mi vine sa mai dau vreo 60$ sa-mi rezerv locurile.Cu banii aia fac un masaj pe plaja

Ah , si apropo de lucruri uitate... prietena mea cu care am fost anul trecut in sud ce crede-ti ca a uitat sa-si ia? exact...costumul de baie Si si-a amintit exact cind am ajuns la aeroport. Si eu m-am intrebat cum naiba e posibil? Se pare ca a facut bagajele la copii, sotz si ea s-a lasat la urma.

Rid eu dar mai bine ma duc acum sa le scot si eu ca poate rid de ea si ma trezesc la fel.


PS. Cristina (mQQm) ai grija de tine si pepit si daca cumva nasti pina ma intorc (parca due date e pe 7?) nastere usoara si sa fie totul bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Roxana,Diana,vaiiiii brrrr ma lua cu frisoane.Ce mama frate!!!
mie imi e frica de mor sa-mi trimit copii singuri pe avion fara mine sau taicasu.Buni zice ca la vara vine sa-i ea in Ro.Eu zic ca "nici vorba",colegul zice ca "m-ai vedem",ciomul maicamii zice "sunt mari deja" Eu si asa am o frica cumplita de avioane
Cati ani avea fetita?
Eu in primii ani de Ca.(cam 5 la numar) am facut vara de vara naveta in Ro.Uneori mergeam si iarna si la fel mergeam cu cardul de copii dupa mine.Aveam lista cu numele lor,ale bunicilor,parintilor,etc.Dar pe vremurile alea zborurile erau directe si plus ca nu se cereau nici un fel de acte,imputerniciri sau altele in afara de pasaport individual.
Vacanta placuta lui Seba.Cat sta in Ro?
Nu ne-ai spus cum se descurca colegul tau cu copila.A plans dupa tine,intreaba unde-i mami?

nelia,bravo.uite acusi ,acusi ne inviti la ceremonia de absolvire

Diana,chiar ca meriti un buchet urias de flori pt ceea ce faci.Esti tare draguta. ce zice Victor de burtica?realizeaza ceva?

cge,dar de ce mai sa nu ne simtim si noi bine asa ca feteletot timpul cu plozii dupa noi?!
ne vedem si acum si la toamna.sau vara luam vacanta!?
Cat despre intalnirea cu bunic,catel si purcel eu nu semnez din primaNoi sambata si duminica ne facem program cu bunicii.Chiar nu am de gand sa-i duc intr-un parc la gratare si mici,caldura si balamuc.La mine pe batatura balamucul asta il intalnim saptamanal
daca va hotarati pt luna august,atunci cand se intorc si fetele din vacanta,semnez Nu suna rau o intalnire Dc.Simona,Nelia ca cea de acum 6-7 ani

Simona,iesi si tu de sub umbrar si zi ceva. te-ai balacit?
nu pui si tu niste poze de la party?

Ica,voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Ange, Seba sta pana pe 18 august, dar o sa vina si la mine vreo 2.5 saptamani in timpul asta.

De Coleg ce sa zic, mai strange din dinti, mai inghite in sec, mai zice ca asa o sa plece si el la anu', dar se descurca. Oricum mai sunt "doar" trei saptamani si de vineri o sa vina soacra-mea (care-i acum la cumnata-mea la Boston) sa-l ajute pentru 2 saptamani.

Iar Isa a reactionat nesperat de bine. Stie ca sunt plecata cu avionul si face cu mana la toate avioanele iar cand vorbeste cu mine pe skype nu plange, chiar cand ii zic pa, inchide singura, dupa ce pupa monitorul! O singura data a plans cand a vorbit cu mine. Era maraiita ca nu dormise destul dupa-amiaza si cand am sunat imi tot zicea ca vrea sa vina mamina la bella. Iti dai seama ca eu numai pot de dor dar... mai sunt 3 saptamani si vor trece repede, nu-i asa!?!

Dana spor la bagaje!

Da, chiar asa, Simo, esti scumpa la vedere de cand a venit tatal tau!

Mimitete tu ce mai faci? Nu mai dai pe aici, nici tu?

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

Daiopri, multa sanatate, ma gindesc la tine.

Ktrinel, un bisou lui Julia, o sa treaca si asta dar te cred ca ti se rupe inima.

Fetelor, multa sanatate la pitici ca numai de asta am citit in ultimile 40 de pagini.

pitilache, scriu mai rar ca imi raspund singura la intrebari asa ca nu are sens sa poluez spatiul virtual.

Dana, vacanta frumoasa si relaxare totala.

Denisam, sedere placuta in Ro.

Si eu propun o intilnire dar eu prefer la o cafea pe o terasa si nu in parc/BBQ ca vorba lui ange, asta am acasa zilnic. Daca sint amatori, pot sa fac lista.

Nelia, felicitari pt examene. Copiii tai sint singurii pe care i-am auzit ca nu ciriie pe munte la virste asa de mici, probabil ca e genetic.

Simonna, La multi ani, sa ne cresti mare si frumoasa si la punga groasa . Nah, ca te-am dat de gol.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

Fetele,

Noi ne vedem cu Ana si Nelia joi.

Ana si Nelia, puteti la 12 fara 20-fara 15? Tocmai ce am aflat ca mi-au schimbat orarul, au decalat cu jumatate de ora. La intersectia lui Clark cu Rene - Levesque. Mergem in orasul chinezesc sa mancam ceva bun. Ça va?
Eu l-am trimis ep al meu cel mare in Ro, insa nu l-as mai trimite odata, acuma nu vreau sa va descurajez dar n-ar vera sa va povestesc toate ce a patit pe acolo.

Va pup pe toate ca imi sunteti dragi, Simona, LA MULTI ANI , acuma ca tot e ziua ta si am aflat, sanatate la toti si la copilasi.
Toate cele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Mimitete, eu stiam ca-i in iulie ziua Simonnei, ca-i doar rac la zodie. Dar daca e azi, ii zic eu repede la multi ani. Tot azi e si ziua tatei! Iar daca nu e, se face de doua ori cu urari!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

aha.deci asa!Simona stai ascunsa si nu zici nimic?
chiar nu dai si tu acolo un colt de paine si o bere rece?
La multi ani! sa ne traiesti 100 de ani,sa fii sanatoasa si iubita si sa aduci pe Lume un bebe zambaret si vesel ca tine
Astazi este ziua ta?

pitilache,3 saptamani trec repede ai sa vezi.draguta de Bella te striga "mamina"? hihi ce fain!

mimitete,si eu pun intrebari si nu mi se raspunde,vorbesc singura,povestesc la stele dar nu ma supar si nici nu ma intristez.Important este ca ma simt eu bine cand intru aici si stiu(ca si tine) ca sunt persoane care ma citesc
Uite,acum de cand sunt o doamna stau toata ziua cu portabilul in brate si cu burta la soare imi bat recordul personal pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

carmencita,pai si cu noi clasa muncitoare nu vreti sa va intalniti? cu noi ce faceti?

mimitete,eu sunt prima pe lista.Poti incepe strigarea.Propun intalnirea peste 2 sapt. cand se intoarce si Dana sin vacanta.Dana P. ce zici?
Vinerea trecutaam fost la o crasma in Laval(cu colegele mele de munca si cu biroul).Am mancat fructe de mare pana am zis"gata exagerez" si am dansat salsa pana mi-am aruncat sandalele din picioare.Super fain!
De ce nu si noi o seara dansanta! ce ziceti? sau vreti doar terapie?

gata,va pup.ma intorc la munca.pe maine tuturor.

Ontario,voi nu ziceti nimic?A ocupat Mtl-ul tot spatiul virtual?

Mergi la inceput