tauroaice(34)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

si fresh
of topic
Lexi,Tatiana a fost destul de cuminte si intelegatoare, dar cu foarte multe "Nu vreau" de ajunsesem sa-i spun sa faca lucrul respectiv, tocmai ca sa nu faca asa ceva, .. sa mai zic, sa nu mai zic .. era batausa clasei
I-au placut intodeauna limbile straine, cele moarte(latina, hieroglifele, etc) si sa "sape", cred ca s-a nascut sa fie arheolog. Ce-ti pot spune, o sustin, este visul ei, era in clasa a treia cand ne spunea ca se face egiptolog si vrea sa stie totul despre arheologie ca au ramas o gramada de lucruri de descoperit mai ales la noi in tara. Acum este foarte fericita, face voluntariat pe un sit, munceste cot la cot cu arheologii si a invatat o gramada de lucruri interesante pentru ea.
Este ce-a mai buna prietena si confidenta mea, nu avem secrete una fata de cealalta, am ajuns sa ne intelegem doar din priviri. Mi-ar fi tare greu s-o stiu plecata de langa mine si totusi, spre binele ei, o voi lasa sa plece sa studieze in strainatate. Ea vrea in Suedia, mai are anul asta, da bac-ul si mai vedem.
Este tipicara, perfectionista si daca si-a pus ceva in cap nu se lasa pana duce lucrul respectiv la capat, insa uneori este si foarte lenesa
on topic
Hei, fetelor, am ramas doar noi , mai treceti si pe aici, mai povestiti cateceva! Unde sunteti?
tuturor


Ajutati-l pe Mihaita!
Ajutati-l pe Dan !!!Teledon


si
de si
Dulciuri
www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M&Ty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Mihaela, multumesc mult pentru descrierea Tatianei! Recunosc faza cu "Nu vreau" si curiozitatea extraordinara. Pentru ca eu cred ca la baza pasiunii ei pentru egiptologie sta si curiozitatea, nu? Tare mi-as dori sa fiu si eu cea mai buna prietena a fiicei mele peste cativa ani.
Tatianei ii urez numai bine si sa-si vada visul cu ochii!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

Lexi Mihaita la o luna de la inceperea gradinitei spunea propozitii scurte in germana, acum vorbeste binisor chiar ma termina cateodata ca el vorbeste cu dialect nemtesc. Mariuta me invata cuvinte de la Mihaita si de la mine, ea abia in septembrie intra la gradi.
Miha mult succes Tatianei .
Fetele noi plecam azi in Tirol pentru 5 zile. Pup si week-end placut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

Salutare gagici eu am laptopu stricat ..asa ca din pacata am sa vin mai rar prin zona , acdn ajung la sora mea in vizita

pana la mai putin de O LUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Silar, distractie placuta in Tirol, am auzit ca e o zona superba! Si mult succes Mariutei la gradi, sa se adapteze repede si usor!
Cinezee, cat mai ai pana la nunta?

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

La multi ani, Maria de Lexi, Maria de Silvia si tuturor crlor ce poarta numele de Maria, Marin si derivatele lor


si Foto

Mihaela(25.04.1962) de Tatiana(20.09.1991) si Mihai(1.08.1995)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
la multi ani celor care azi isi sarbatoresc ziua onomastica.multa sanatate, viata lunga si fericire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

anangel_lexi mai am cam 2 saptamani si ceva


pana la mai putin de O LUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Multumim tuturor pentru urari! Uram si noi, cu intarziere, la multi ani celor care si-au sarbatorit onomastica sambata!
Cinezee, mai ai foarte putin! Spor la pregatiri.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput
Mergi la inceput