Burtici fericite de septembrie-octombrie (74)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

BIAZ cu placere.

Eu azi am plans mult...foarte mult. De oboseala. Sunt 2 nopti ca nu dorm deloc. Alin azi a lucrat toata ziua.Alessio a fost foarte nervos azi si a plans mai tot timpul. Afara 36°C. Eu efectiv nu stiam unde sa ies cu el ca pe canicula asta cum sa ma plimb in soare.Am mers pana la urma intr-un parc unde era mai multa umbra dar acolo vesnica problema:pisu.Asa tare ce ma dureau ovarele de la pipi ca nici nu puteam sa merg. Azi Alessio si ptr prima oara m-a muscat de genunchi.Nu stiu ce a avut. A simtit probabil si el caldura, nervii mei nu stiu...mergeam pe strada si plangeam.Efectiv nu mai am putere....sunt atat de stresata cand Alin e de zi....






DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si speram, samburica din burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....


Danangie, offf, saraca de tine. Mai am si eu zile din astea horror. Dar trece. Important e sa realizezi ca te stresezi, sa tai nimicurile de pe lista si sa te concentrezi pe tine si copil. Alessio simte stresul tau si reactioneaza si el cu nervi si stres. Asa face si Lisa. PArca are radar. Daca sunt nervoasa e si ea cu fundul in sus si ma dispera. Asa ca, in momentele alea ma asez si imi bag picioarele cam in toate! Ma concentrez sa ma distrez bine cu copilul si sa o fac sa se simta bine si asa ma simt si eu mai bine si imi trece starea de nervi, stres...

Si sotul meu vinea doar seara acasa, uneori dupa ce Lisa e in pat si doarme. Se straduieste el sa ajunga la cina ei, sa manance cu ea, sa se mai joace, sa ii faca baie etc, dar nu mereu se paote. Asta e situatia. Incerc sa vad partea pozitiva si sa ma odihnesc si eu.

Nu gasesti ceva locuri de joaca in interior, ceva gen "jumping castles", mall playground etc? Macar acolo au toalete si A/C Mi-e si mie groaza ca la vara bb mic va avea 3 luni si Lisa va fi nevoie de dus la alergat in parc si la noi temperaturile urca la 45* . Dar o sa fac cat pot. Important e sa ne fie bine!!!

Hai, capul sus, ia fa-ti un suc de portocale, rece, Alessio te va ajuta cu placere (rostogolit o portocala, intins un pai, rupt un servetel), luati-va fiecare un pahar cu pai luuung sau cana preferata si stati la o sueta, cu o carte, cu un lego, cu un cantec, dans sau joc si o sa vezi ce bine va relaxati.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29
Adi, la muuuuulti ani si multe postari pe forum ca tare ne sunt dragi si mesajele si autoarea lor (persoana importanta nu spui cine)!

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si26+


Bia, sar'na. Dar tare secretoasa mai esti . Mai bine asa ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui adimercedes

Citat:
citat din mesajul lui biaz29
Adi, la muuuuulti ani si multe postari pe forum ca tare ne sunt dragi si mesajele si autoarea lor (persoana importanta nu spui cine)!


Bia, sar'na. Dar tare secretoasa mai esti . Mai bine asa ;)


Pe mine una m-ati facut extrem de curioasa.....doamnelor

Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Si...BUNA DIMINEATA cu multa cafeluta, racoare si zi plina de energie !!!!!!



Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Adimercedes te asteptam cu detalii referitoare la cum ai petrecut si ce cadouri ai primit

Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Danangie te cred ca e greu mai ales cu caldura asta care nu ne lasa in pace. Si eu am momente cand transpir tare si mi se pare ca deodorantul nu-mi mai face fata si nu ma mai pot concentra la nimic....decat daca sunt in regula cu mirosul.
Cred ca Adi are dreptate, cauta si tu un mall ceva cu aer conditionat si loc de joaca.
Hai nu mai plange....ca si sotii astia ai nostri crezi ca nu si-ar dori sa stea mai mult cu noi, cu familia...dar uite ca e greu pt toata lumea si nu se poate, trebuie sa luam lucrurile asa cum sunt.
Chiar ieri se gandea sotul meu ca el nu isi va putea liber atunci cand am sa nasc, o saptamana macar....pentru ca fiecare zi lucrata este un banut binevenit...si nici nu cred ca i-ar da...dar ma rog....ai inteles ideea.
Eu sunt stresata ca cine ii va face de mancare ...dar vom cumpara pana imi revin si ma acomodez cu Bebitza mancare gata facuta....si asa si asa tot suntem plini de E-uri

Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Kateryna eu nu sunt in masura sa spun ce e ca habar nu am dar incearca sa te relaxezi daca e posibil, sa stai intinsa in pat si sa citesti ceva...pana ajungi la doctor sa vezi ca e totul bine.
Eu am observat ca oricat de tare sau incet ma inteapa, sunt obosita, gafai ca un hipopotam, ma dor picioarele....daca ma intind 10 minute pe o parte in pat, cu picioarele intinse....imi revin (daca sunt acasa, evident). Puteti sa incercati si voi. Nu adorm dar probabil are si Bebitza loc sa se intinda si sa respire fara sa fie "strans cu usa" de masa care se apleaca, urca scari, face papita etc.....
Pana una alta eu te imbratisez si sa ne spui ce ti-a spus dr.

Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Manga ati papat gratarel ? asa bun cu salata ?
Noi ieri am lalait si am trandavit toata ziua in casa cu toate ca nu e stilul nostru si Adi, sotul, la calculator zicea din 10 in 10 minute: "sa nu faci puiu' ca ma duc sa cumpar un gratar" (dinacela de unica folosinta).
Si de pe la 11 dimineata pana la 5 dupa amiaza asa a tinut-o
Eu intre timp am si dormit de pranz si cand m-am trezit l-am bagat pe pui la cuptor ca eram morti de foame. L-am mancat cu piure si mujdei...yamiiii.
Am avut o lene .....de zile mari ....sper ca azi mi-a trecut.


Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Hai ...trezireaaaaa.....nu a facut nimeni ochisori ?
Va doresc o saptamana usoara ca un fulg

Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

buna dimineata fetelor

Katteryna daca nu ai plecat inca la medic si ai no=spa la tine ia unul acum si unul la pranz dar neaparat sa te vada si un medic pt ca poate nu e de ajuns

no-spa in sarcina nu iti face nici un rau si mie mi-a recomandat dr sa il am mereu in geanta pt situatiile in care simt contractii

dr mea a zis ca prefera sa stau linistita si sa iau no-spa de cate ori simt vre=o durere in burtica (gen 3 pe zi)

sanatate!

daciana

Mergi la inceput