Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (310

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash
bag seama ca te-ai imbracat cu rochia maro, daca ai fost si cu masina la spalatorie, e clar .....


Nici una nici alta. Dar la ce ma asteapta saptamana viitoare la munca as avea nevoie de pantalonii maro (stii bancul, nu?) Iar la spalatorie nu am ajuns pentru ca azi nu am venit cu masina din pricina inchiderii strazii de la serviciu unde parchez de obicei.

Hai spor la treaba, daca te apuci de aspirat si nu cumva duci masina la spalatorie. Pup lui Andrei si mai vorbim noi.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

pauza de aspirat.

Danuta, ce mai faceti ? Cum mai e Miru ?

Rox, spune bancu', nu-l stiu, dar daca-i vb de pantaloni, intuiesc ceva.masina n-am deocamdata, nici carnet, chiar Valentina .....cand ai examenul ?Sabina, vezi ca eu eram programata mental cu tine la sofat, ai lasat-o balta ? S-au scumpit taxiurile.....

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Adimercedes, un pentru Lisa careia ii dorim sa se faca bine cat mai repede!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Carpatina, merci . Ce-ti mai face trandafirasul? Cum e cu buni din nou???

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora
Adimercedes mare pt tine si sanatate multa Lisei!


Teo, multumim. Concediu placut sa aveti si distractie maxima!!!


"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Papanash, Luy, Valentina, Rox, Bernix, Teo, Carpatina, Yaia, Babylina, Picio (sper ca nu am uitat pe nimeni), multumim mult pt urarile de sanatate. Se pare ca dupa 4 zile si 3 nopti de febra, Lisa a trecut peste perioada critica si de ieri a fost ok in privinta febrei. Desi tuseste, stranuta si are muci, macar nu a mai facut febra si a putut sa se odihneasca peste noapte.

Acum mai ramane sa scapam de tuse si muci si sa fie 100% ok. Mai ales ca la noi s-a racit, ziua la amiaza sunt 13-14*, iar dimineata tzatzaim la 5-7*.

Insa e grizzly!!!!! Imi vine sa ma dau cu capul de pereti. Sunt f obosita si cum a fost si bolnava e cu dosul in sus si ma dispera. A intrat in era lui NU, sfidare si incapatzanare cat cuprinde. Daca sunt ff calma si rabdatoare si o iau cu manusi (imi ia 10' dimineata sa ajungem la baie sa se spele pe fata/dinti etc), totul merge snur. Cand sunt mai ferma si insistenta, am pierdut din start si ajungem la lupte de guerilla . Uneori nu mai rezist si o iau pe sus si o duc sus sa se calmeze si sa ma calmez si eu. Insa ma termina perioada asta .

Mi-am comandat bibliografie de parenting, asa ca ma afund in lectura sa gasesc metode adecvate, ca altfel mergem spre o relatie care nu ma incanta

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Luy, multa sanatate lui Me. Sper sa se faca bine repede si sa puteti incepe gradi fara probleme

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Valentina, cum se mai simte Alexandra? Scuze daca ai zis si mi-a scapat mie

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Stefan Cel Mare in timpul unui important consiliu militar impreuna cu cei mai importanti boieri ai tarii. La un moment dat intra fara sa se mai anunte un soldat obosit de cat alergase:
-Maria ta, vin turcii peste noi!!!!
Stefan: -Cati sunt?
-Vreo 10 mii! raspunde soldatul.
-Bine! spune Stefan. Lasa ca-i razbim noi. Numai sa-mi aduceti camasa rosie sa nu vada soldatii nostri daca sunt ranit.
Dupa vreo doua luni povestea se repeta. Dar de data asta turcii erau vreo 20 de mii. Stefan ii linisteste pe cei prezenti si cere sa i se aduca camasa rosie.
Mai trec vreo trei luni si iarasi vine soldatul disperat:
-Maria Ta, vin turcii peste noi!
Stefan:-Cati sunt?
Soldatul:-100 de mii
Stefan:-Bine, du-te si adu-mi pantalonii aia maro......


Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Gata, eu ma retrag spre casa...

Pentru ca nu-s sigura ca reusesc sa intru pe aici in weekend, iti zic, adimercedes de pe acum

La multi ani!

Toate lucrurile sa ti se intample asa cum iti doresti! Sa fii santoasa, iubita si fericita!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:



va mai aduceti aminte de noi??
in primul rand vreau sa le doresc sarcina usoara proaspetelor gravidute.
si multa sanatate copiilor bolnaviori.
nu cred ca am o scuza plauzibila pt absenta mea, dar sper ca mi se iarta ...v-am mai citit si am vazut o multime de copii tare dragalasi.
noi suntem bine partial, ceva probleme cu o constipatie sper sa rezolvam, crestem frumos ....mai rau cu greutatea abia acum avem 10,5 kg, dar nu ne plangem.

aici o vreme tare nasoala....ba ploua, ba e soare.
mai vrem si putina caldura.

am fost acum 2 sapt la o nunta iar dulcetica mea a imprastiat petale de trandafiri in biserica inaintea miresei....la un moment dat sa suparat si a golit tot cosuletul intr-un loc.
a fost tare dulce.....este copilul meu normal ca ma laud
.
asteptam si noi vacanta, nu mai avem rabdare...o sa plecam 1 saptamana in Croatia apoi la bunici in Romania.

si ca sa ne facem si noi putin de cap lasam fata la bunici si in 25 iulie mergem intr-un we de miere la Paris....nu stiu parca simt nevoia sa fim cateva zile doar noi doi

o sa incerc sa incarc si niste poze cu UNA.

Mergi la inceput