Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (310

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mada28
Eu ma alatur nuntaselor. Maine si eu la o nunta. Luca ramane seara cu bona si noi singurei la nunta si dupa...:))
Maine e si petrecerea mamei de iesire la pensie asa ca numai intr-o petrecere stam.


Pai suntem dispuse sa ajutam la mancat si baut!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Citat:
citat din mesajul lui papanash
Apropo, pt Venetia e necesar caruciorul sau e numai apa pe-acolo ?


Daca sta in carut, da, e necesar!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze


adica sunt trotuare sa-l plimb sau doar cu barca se merge pe-acolo ? O recomandare de hotel aveti ? ceva sfaturi ?


Da, sunt trotuare! Asa e clar? Si poduri si piete....si canale!
Cred ca ai ales prost perioada, o sa fie cumplit de cald acolo...asta daca nu o sa fie vreme urata si o sa fie piata centrala inundata.
Recomandare de hotel nu am, dar sa aveti apa la voi si pt. ghighi musai palarie sa-l protejeze de soare.
si sa va distrati!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ana, am ras in hohote de povestirea cu fetita nevorbitoare pana la 3 ani. Care va sa zica sa ma astept la d-astea de la Andrei. El gaseste cum sa comunice ceea ce vrea, iar eu il inteleg in general, dar te asigur ca pentru tine ar fi chineza. Cat despre puii tai, ma bucur ca acum sunt sanatosi si totul e bine. Alex a avut de 2 ori streptococul, o data a facut amigdalita pultacee si a fost ceva oribil, o data a facut scarlatina in forma foarte usoara. Oricum nu se ia prin simplul contact cu purtatorul de streptococ, iar daca era sub tratament cu antibiotic nu mai era oricum contagios. din nou, ma bucur ca esti bine.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash
si am observat ca parca proceseaza mai greu informatiile, in sensul ca nu mai raspunde rapid la intrebari, cheama, sau altceva,


Eu in locul tau l-as intreba teorema lui Lagrange.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash
adica sunt trotuare sa-l plimb sau doar cu barca se merge pe-acolo ?


Ba pardon, se poate si inota.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Citat:
citat din mesajul lui papanash
si am observat ca parca proceseaza mai greu informatiile, in sensul ca nu mai raspunde rapid la intrebari, cheama, sau altceva,


Eu in locul tau l-as intreba teorema lui Lagrange.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi


hai mai ca nu-i de gluma, daca-l intrebai cati ani are se uita in okii tai si zicea imediat duoi , acu pune privire-n pamant, se gandeste o vreme si dupa aia raspunde. Si asa face mereu, orice intrebare ( al carei raspuns sigur stiu ca-l stia) ii pui. Mi-a zis cineva ca a citit despre regresul copilasilor in momentul intrarii in colectivitate, cica intai se fac remarcare regresele apoi progresele, dar nu-i un sablon, insa o parte dintre ei regreseaza .

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Greyeras, odihna placuta. Nu te necaji cu ciorbita aia varsata, mai ai ani buni pentru astfel de accidente.

Yaia, e atat de cald vara in Venetia? Noi am fost in iunie si era si racoare si a si plouat mama mama. Era si un vant nasol, de unde am dedus eu ca asa o fi mereu de la apa.


Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Citat:
citat din mesajul lui papanash
adica sunt trotuare sa-l plimb sau doar cu barca se merge pe-acolo ?


Ba pardon, se poate si inota.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi


bag seama ca te-ai imbracat cu rochia maro, daca ai fost si cu masina la spalatorie, e clar .....
esti molipsitoare dar din pacate tre'sa dau cu aspiratorul si apoi merg sa iau copilul, asa ca intru mai pe seara. Sper sa decideti unde ne vedem maine cu elvetienii.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Citat:
citat din mesajul lui papanash
si am observat ca parca proceseaza mai greu informatiile, in sensul ca nu mai raspunde rapid la intrebari, cheama, sau altceva,


Eu in locul tau l-as intreba teorema lui Lagrange.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi


hai mai ca nu-i de gluma, daca-l intrebai cati ani are se uita in okii tai si zicea imediat duoi , acu pune privire-n pamant, se gandeste o vreme si dupa aia raspunde. Si asa face mereu, orice intrebare ( al carei raspuns sigur stiu ca-l stia) ii pui. Mi-a zis cineva ca a citit despre regresul copilasilor in momentul intrarii in colectivitate, cica intai se fac remarcare regresele apoi progresele, dar nu-i un sablon, insa o parte dintre ei regreseaza .

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme



Hai nu te supara pe mine. Mie mi se pare asa o grija excesiva, al meu nu a raspuns niciodata la intrebarile astea. E posibil sa fie afectat de gradi si sa refuze sa raspunda, dar e posibil sa fie si sacait de tine. Cand te panichezi ai tendinta sa insisti cu aceleasi lucruri. Eu nu l-am facut pe al meu sa imi aduca lucruri decat dupa ce l-am lasat in pace o saptamana in care nu am mai cerut nimic.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

revin, ce ziceti de gradina botanica maine, fiindca Piciu e cazata-n cotroceni ? dar daca ploua ....ne ducem la palat .

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput