Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (310

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Ana am ras bine la faza cu trasul apei. Si eu tot pe asta ma bazez, ca daca vin ai mei (deci lume mai multa) o sa isi dea drumul la limba.

Maria - ce ma bucur ca ti-ai schimbat prioritatile . Iti doresc sa-i vina sotului mintea la cap, ca intr-adevar nu esti femeie de lasat .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Slippers, super-tare ci fetita
eu am observat ca au niste clickuri, ce s-o petrece in capsorul lor nu-mi dau seama. Al meu nu mai vrea sa-mi dea pupic de vreo cateva zile, ma pedepseste fiindca-l duc la gradi. si am observat ca parca proceseaza mai greu informatiile, in sensul ca nu mai raspunde rapid la intrebari, sta si se gandeste. Cand il intreaba cineva cati ani are sau cum il cheama, sau altceva, intai sta si gandeste, apoi, cand am impresia ca nu vrea sa raspunda, zice. A, ieri mi-a dat prima informatie despre ce a facut la gradi, mi-s zis ca a facut nani cu mamaie si intradevar, e o miss mai in varsta, un fel de directoare ( mama directorului, cred) care ieri l-a adormit pe Adi. Iar unul dintre soferii de microbuz e tataie cu toate ca-i tinerel, dar nu prea are par si ii ia cheia de la masina mereu, sa mearga la ti-ti, ici (servici-acolo unde-s tati si mami ).

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Adimercedes, ce mai faceti, sper ca bine .

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui slippers76
Sa ma laud si eu cu puii mei, ca altfel nu mi-i lauda nimeni. Miruna a avut serbare, a fost Cenusareasa. Am primit si mapele cu lucrarile ei din timpul anului si cu lucrarile de la cursul de arte plastice. Sunt absolut superbe (si nu ca mi-o laud singura, dar la toate "expozitiile" lucarile ei sar in ochi de la o posta). Mai nou a facut pasiune pentru colaje de tot felul. Vlad are si el realizarile lui. De vreo doua saptamani facem pishu la olita sau la wc, dar nu oricum, ci din picioare, ca baietii mari. Ziua nu mai poarte scutec deloc, doar chilotei, ceea ce e o mare usurare pentru mine, pentru ca pe caldurile astea ar fi fost oparit si iritat tot timpul. E un mancacios si jumatate, intelege tot ce i se spune, e foarte cooperant si iubaretz, si in ultima vreme si-a dezlegat binisor si limba. "Citeste" toate cartile, mai ales pe ale Mirunei. Pune degetul pe foaie si spune "a, be, se, de". Numara pana la cinci "uu, doi, tei, pa, ci", e disperat sa faca baie in piscinutza de pe terasa, drept pentru care toata casa mi-e numai apa si urme de talpi de bebe.


Bravo! Asteptam pozele cu lucrarile artistei!
Si Tudor numara: unu, doi, patu! Oricum e un progres, de la ala, ala, ala, ala!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui slippers76

Heeei, aia care vorbeste de obicei ca televizoru' sunt eu


si rozatoarele veritabile ce mai fac?

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui slippers76

Heeei, aia care vorbeste de obicei ca televizoru' sunt eu

ROx, mi-ai luat-o inainte cu pozele. Tocmai le faceam upload, pentru tandemul de Toma-necredinciosu' Cecilia-Carpatina.

Soo, gasiti www.flickr.com/photos/16792873@N07/" target="_blank">aici poze cu baietel cu chilotei, Cenusareasa, Vlad la gradi, copii la balaceala. Nu pot sa fac dovada lu' pishu la wc, dar o sa ma straduiesc in viitorul apropiat

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts


daca faci si dovada aceea, atunci chiar te cred

Gluma, gluma, dar ai doi copilasi frumosi,mi-a placut poza cu balaceala in piscina....de fapt toate, iar tu arati super bine.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

si eu ii pun chilotei lui Andrei, dar peste pampers fiindca altfel ii scoate (pampersul) si ramane in fundul gol si face prin casa . Asa ca Mihnea a facut si el ieri dimineata, numai ca era productie proprie....pana am iesit eu de la baie isi facuse de lucru

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Salutare fetelor!

Maria , ma bucur pentru tine, sper sa fie totul bine.

Am culcat si eu fata, a reusit sa ma umple de nervi si azi, a trebuit sa vin in camera dupa ea cu mancarea si dupa ce a luat cateva lingurite mi-a dat peste mana si am imprastiat ciorbita e covor si tocmai ce imi spun mereu sa nu-i mai dau de mancare decat in scaunul ei.
Sper sa doarma mai mult azi ca de vreo doua zile doarme max. 1 h jumat' la pranz.

Petrecere frumoasa fetelor la nunti, am citit ca se pune si de o intalnire, dar vad ca nu s-a hotarat nimic.
Azi fac greva, nu mai fac nimic, ma pun in pat si citesc o carte.

Week-end placut tuturor!

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

burticile la control, ce mai faceti, cum rezistati ? povestiti-ne mai des despre voi si puii vostri.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Citat:
citat din mesajul lui papanash
Apropo, pt Venetia e necesar caruciorul sau e numai apa pe-acolo ?


Daca sta in carut, da, e necesar!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze


adica sunt trotuare sa-l plimb sau doar cu barca se merge pe-acolo ? in carut cred ca sta, nu l-am mai pus de vreo luna, dar spre deosebire de cand era mai mititel acum ii place si doarme foarte bine in el. O fi din cauza ca i-am cumparat altul ?
am cumparat bilete pt iulie, 3 zile la Venetia, de data asta sper sa nu mai sarim peste, fiindca am platit deja si m-as oftica sa arunc iar banii, ca-s nereturnabile biletele. O recomandare de hotel aveti ? ceva sfaturi ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput