Cauzele opririi din ev.a sarcinii -TROMBOFILIA- 9

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

la prima sarcina si eu am facut tratamentul lui tutu si din pacate nu am avut succes.

9+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plβng, caci aceia se vor mβngβia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Miki, bine ai venit
Sa-ti priasca vacanta

Cred ca tratamenul lui Tutunaru este cel cu pregnyl . Nu stiu ce de nu mai este folosit bHCG pt sustinere, am citit multe lucruri bune despre el, insa in afara lui Tutu, nici un alt dr din romanica nu-l mai indica.



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Luk mia recomandat Factrot II medicul hematolo Dr.Avram

Puisori dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

mihaele
multumesc de raspuns , iti mai aduci aminte ce valoare ai avut la ANTITROMNINA III ?
Fetelor
stie cineva ce este de facut in cazul in care valoarea antitrombinei III este sub limita normala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Luk nu mai tin mintea valoarea dar stiu ca anritombina III la miene este in limite normale.
Am primit rezultatul de la Factor II NEGATIV
Dragele mele va pup si va imbratisez cu drag
Luca sunt cu sufletul alaturi de tine DD te va ajuta sunt sigura de lucrul asta te astept cu test pozitiv Doamne Ajuta!
P.S.Luca ai primit tratament penru dificitul de vitamina B12si pentru MTHFR?
Puisori dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Luck, deficitul de antitrombina III denota o stare de hipercoagulabilitate, ceea ce poate declansa in anumite conditii o tromboza, asa ca tratamentul trebuie sa fie tot cu anticoagulante - aspirina si heparine .
Tratamentul in sine il recomanda dr.
Nu te duci la nici o doctoreasa ?



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fetelor cu MTHFR mutatia C677T genotip heterozigot, am reusit sa iau legatura cu T care mi-a raspuns cu o promptitudine extraordinara (va multumesc, dl. dr), citez:

"mutatia MTHFR predispune la preeclampsie, intervenind in metabolismul homocysteinei. nicidecum nu are legatura cu sarcinile tale pierdute, care par a fi mai degraba cauzate de facori genetici aleatori. adica ai avut ghinion cand ai pierdut sarcinile (defecte genetice)

tratamentul e cel pe care il stii, dar care e eficient doar daca ai o sarcina normala dpdv genetic"

so, prin urmare, dansul zice fara tratament. O sa iau totusi Medyn si vit E. daca ma ajuta Dumnezeu, o sa fac iar tratamentul minune pe care l-am facut si in timpul sarcinii cu maya. Atunci n-am avut nimic initial, doar ca eram eu obsedata sa nu se intample ceva, asa ca as fi stat si in cap toata sarcina. Valabil si pt urmatoarele, la care tratamentul...nu a mai tinut. So, pana la urma Dumnezeu si organismul hotarasc. Ca mai ajutam si noi cand si cum putem, asta e partea a doua.
Tratamentul este cel cu Pregnyl, da. La Maya l-am inceput de indata ce am aflat ca sunt insarcinata si am continuat Pregnylul pt ca aveam IR-urile marite. Nu mai stiu, parca pana prin sapt 22-24.

Va pup pe toate mult.

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

dar tratam acesta se face 1 injectie la 4 zile toata perioada?


mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Tratament:
Pregnyl 5000 ui – 1 injectie intramuscular la 4 zile
Utrogestan – 4 / zi – 2 dimineata si 2 seara
Acid Folic (Acifol) – 2 / zi – 1 dimineata si 1 seara
No-Spa – 2 / zi – 1 dimineata si 1 seara
Magne B6 – 4 / zi – 2 dimineata si 2 seara
Aspenter (nu am luat) – 1 / zi

Tratament (din sapt 15):
Bio-Marin Plus – 1 capsula / zi
Utrogestan 2 pastile / zi – 1/dim si 1/seara
Pregnyl 5000 ui 1 injectie / 4 zile – 8 injectii
Magne B6 4/zi
Pt IR crescute (Valorile dr = 0.63-0.65 si st = 0.75-0.78):

Tratament din sapt 20: (mi-au scazut IR-urile)
Bio-Marin Plus – 1 capsula / zi
Magne B6 4/zi


Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Multumim Ingeras!

super-tare dr T, uite aici:
http://www.magazin-naturist.ro/suplimente-alimentare-nutritive/bio-marin-plus,-30-capsule--175

Mergi la inceput