*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (56)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Andyyy, ce frumooos e Andreiutul, m-a dat gata mai ales in poza asta Asa-i ca seamana cu mami???



Olivia de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">
Sunt mare! www.totsites.com/tot/davido" target="_blank">My website
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

salutare!
Olivia
Monicus fiu-meu nu ma musca de san , poate e inca prea mic dintisorul magic...in schimb daca ma prinde de barbie, nas , brat, ma capseaza bine.
Andy mie-mi spui? don't worry, nu cred ca o sa ajungeti ingopati in spanac cum am ajuns noi atunci, Andrei pare baiat de treaba, scump mic, l-am vazut si eu in poze.
Thomas e omul extremelor... azi face bai cu spanac , maine mananca exemplar...de vreo saptamana casca gura si da cu mana-n masa pana ajunge lingurita in gura la Maria sa


mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Andy, e frumos Andreiutul tau, parca ar fi fetita (asta e un compliment)! Si am remarcat si alta data, dar nu ti-am scris... tu esti tare tinerica......

Oceanborn, maine ii pregatesc si eu spanac lui Anto, dar sigur nu-l las sa se distreze asa bine ca Thomas... ca nu ma tin nervii... Bravo papaciosului!

Babyzapi, cum mai stati cu alergia? E mai bine Raphael? Ori n-ai mai scris, ori mi-a scapat mie... ca citesc rar, multe pagini deodata si pe diagonala...



Mami Fericita Non-Stop

perlute




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumesc frumos Amalia/red] si [red]Olivia_26 pentru raspunsuri. De ieri avem temperatura, dar nu stiu clar de la ce. Am facut acum o temepratura mai mare si nu cred ca de la dintisori. Nu mais tiu nici eu. Acum scade acum creste.. o tinem cu medicamente,ba cu Nurofen sirop, ba cu eferalgan sau supozitoare si mai nou ii dam si Zyrtec. Nu mai stiu de la ce poate s afie cauza acestor fluctuatii de tempratura. Sunt cu motralul la pamant. Sper sa treaca cat mai repede. Sanatate si numai bine.

Citat:
citat din mesajul lui Amalia

Pupici mamicutele mele dragi!
Nu reusesc sa va mai scriu.. De sambata am fost la Ploiesti la socrii si am revenit astazi pe o ploaie torentiala.
Puiul meu mic tot stirb a ramas.
Monicus tu intrebasei legat de dintisori. De la Luca nu pot sa-ti zic nimic ca inca nu are, dar David m-a muscat cand au inceput a-i iasa...si ma tot straduiem sa-i explic ca ma doare... Pana la urma a renuntat la obicei, de vreme ce l-am alaptat pana la 1 an. Si febra facea uneori...se strica si la stomacel...uf, as prefera sa n-o mai iaud e la capat si acum, dar cum ne-o fi bafta.
Lauramiron cu intorsul la servici sunt exact ca si tine. La primul...abia asteptam sa merg...iar acum..e tare bine acasa si ma enerveaza ce repede trece timpul si se duc cei 2 ani de stat acasa cu ei.
Julia ai un ajutor de nadejde acolo! Fetitele sunt foarte grijulii de fel, nu se compara cu un baiat de aceeasi varsta. sa fie sanatosi!
Miky-ea felicitari pentru "mama"! Pup scumpa mica si frumoasa! Wow, deja au trecut 7 luni si la ea...s-a facut fetita mare!

poze cu minunile mele

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)




Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Pupici... pentru tot.elilov3


Citat:
citat din mesajul lui elilov3

porumbita ca a luat bb pt ca aveam si fontanelele marite...10 zile intr-o luna 5 in alta si nu a mai fost cazul
mav f frumoase pozele si anto are niste ochii bv sa fiti sanatosi
monicus ti-as raspunde dar nu ma incadrez in intrebari
fug la 6 la sofat fugiiitttiii

Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">remember
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 poze
*******************************************
"Viata este o ciudata comedie care amesteca impreuna si dureri si bucurii, punand lacrimi langa zambet, punand zambet langa plans.
Alexandru Macedonski






Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Haios...dar ce sa ii faci..

Citat:
citat din mesajul lui oceanborn

salutare!
Olivia
Monicus fiu-meu nu ma musca de san , poate e inca prea mic dintisorul magic...in schimb daca ma prinde de barbie, nas , brat, ma capseaza bine.
Andy mie-mi spui? don't worry, nu cred ca o sa ajungeti ingopati in spanac cum am ajuns noi atunci, Andrei pare baiat de treaba, scump mic, l-am vazut si eu in poze.
Thomas e omul extremelor... azi face bai cu spanac , maine mananca exemplar...de vreo saptamana casca gura si da cu mana-n masa pana ajunge lingurita in gura la Maria sa


mami de Thomas


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Monicus, eu stiu ca daca temperatura trece de 37,5 nu mai e vb de dintisori, mai bine vb cu pediatrul.
Mav si eu ii fac maine spanac iar...sper sa nu reactioneze la fel ca si data trecuta. a fost foarte incantat de culoare, cred..a si mancat mult dar am facut dus amandoi dupa masa..
si eu vazusem pozele cu voi frumosilor, ce ochi maaari si blanzi are frumosul mic Anto iar Sebi, frumosul mare "makes my day" cand il vad in poze sau scrii ce -a mai zis/facut...auzi la el, pat de alge pt rame ..


Azi m-am dus pana la med de fam, sa vad ce-i cu genunchiul, sa-mi dea trimitere dar am uitat ca azi n-are program..


mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Gata am facut tabelul dar astept sa va mai laudati cu intratul la apa.

Mav, vad ca va distrati si la nunta si la petreceri de pitici. Ai doua frumuseti de baieti. Si eu sunt mare fan ochi albastri dar nici Elisei nu cred ca-i raman asa. Lui Sebi ii sta asa bine cu ochelari, are mutrisoara pe care mi-o imaginez cand citesc ce perlute mai spune.
Eu am vazut o mamica fericita cu baietii ei, kilogramele se ascund dupa carucior . La mine a mers greut cu slabitul ca din pacate nu am fost la sala (am facut primul pas, am comandat geanta pentru sala, trening nu am inca ). Intr-un fel am compensat cu smotruiala prin casa, plimbari lungi, urcatul carutului 2 etaje dar tot nu-i ca sala, e moale carnea prin unele locuri.
Bun, de fapt altceva vroiam sa-ti zic, referitor la alimentatie. Ai scos cartoful si orezul din meniu? Ca la mine astea doua fac ravagii mai mult decat dulciurile. Paine imi permit dimineata chiar si alba, seara la o conserva de ton mananc crackers nu paine, ca peste gol cu lamaie chiar nu intra.
Monicus, eu cu febra-s neexperimentata. Pe Ana am alaptat-o si cu dinti, rar a muscat. In mod normal ei cand sug au limbuta peste buza de jos, putin in afara gurii, deci cu dintii de jos nu pot musca decat intentionat, nu cand sug. Cred ca depinde de copil si de dispozitia lui, daca-l deranjeaza ceva musca.
Olivia, faci misto de mine, ha? Daca eu sunt "slabanoaga", tu esti "schelet" ca ai mai putine kilograme . Eu mi-am fixat un target dupa greutatea din ultimii 6 ani, mai am mult si bine pana la o greutate ideala. Mi-ar surade si mie 55 de kg dar sa vedem daca pot. Daca reusesc e musai sa ma premiez cu un dulap de haine noi
Andy, delicios voinicul vostru. Am vazut ca-i place la cumparaturi, fericita nevasta va avea.

Deci am ramas ultimele la diversificare . Nu-i nimic recuperam noi. De ieri a inceput si pitica mea sa se rasuceasca de pe burta pe spate, cum reusea cum nu mai putea de bucurie.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Hai mai Oti, cum sa fac misto de tine, din punctul meu de vedere, ce-i sub 60 = slabanoaga, peste 60 --> 70 = normala!

Somn linistit



Olivia de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">
Sunt mare! www.totsites.com/tot/davido" target="_blank">My website
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Azi facem cinste ! Poftiti la si , si ceva dulce

Alexandra (Cameliam), Eduard (Darling) si cu intarziere Thea Sofia (Stewie), nu stiu cum de-am omis ieri.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput