*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (56)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui elilov3

neata fetele
porumbita 1. edit uneori se pune pe baza lipsei de caLCIU sa ii faci analiza sa vezi cum sta cu, calciul..la noi a trecut poate din cauza ca am facut 10 zile de tratament cu CA apoi a disparut tremurul]
2. da, da sa ma lase in pace toate babele bine cunoscatoare....pana nu dau dintisori eu zic ca nu e cazul sa te panichezi si noi stam cu manutele in gurita si nici neam de dintisor.
3. e normal si cu vomitatul...cum zicea si laura mucisori albi de la laptic....avem zile si zile uneori ii avem alteori nu...
a si inca o chestie RELAX mama draga copilul creste, lasa daca te stresezi asa imbatranesti inainte de vreme


Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">remember
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 poze
*******************************************
"Viata este o ciudata comedie care amesteca impreuna si dureri si bucurii, punand lacrimi langa zambet, punand zambet langa plans.
Alexandru Macedonski






a luat bb calciu sau tu ca sa se duca in lapte?

merci, incerc sa fiu relaxata (de fapt lumea din jur imi zice ca sunt prea relaxata ) da mai sunt si momente cand ma apuca paranoia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

criss, eli, costumul meu de baie a fost 29€, era o promotie ca de fapt era 37. as fi gasit si mai ieftine (15€) dragute insa nu puteam alege masuri diferite pentru cele 2 piese. mie imi place mult magazinul ala caci imi gasesc tot timpul masurile acolo, chiar daca nu port masuri "standard"

otilica pune poza! ma bucur mult ca ai slabit asa frumos

porumbita, e bine sa fii relaxata si cei din jur in genere se chinuie sa te bage in boale si cand nu e cazul. mie imi vine sa sparg capul alora care imi zic ca ei daca copilul lor ar avea gauri la inima nu ar mai fi oameni, sau celor care ma intreaba vaaaiii cum poti sa o dai asa mica la cresa.

eu ma simt un pic mai bine. am facut niste chestii relativ inteligente de dimineata. am mult de lucru.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra
otilica, traiasca-ti familia, baga la tabel sa moara důsmanii de ciuda: 57.5 de kile, 53 pulpa, 97 solduri si ... cireasa de pe tort: 70 in talie!!!

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania



Pana nu pui poza in costum de baie nu te credem .
Zi repede cu ce te premiezi?

Sefa stai putin ca updatez si tabelul numai ca sunt cu mandoua acasa pe capul meu la propriu. Ana tocmai imi pune niste bentite pe cap acum cand scriu.


Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Salut!
Albastrelul meu iubit! Daca ar mai fi fost vreun dolofan nascut cu 4,2kg in ziua aceea... si daca n-as fi vazut ce uratel era noua-nascut si ce frumusel (slabanog) s-a facut intre timp, m-as fi gandit ca poate din greseala ne-au schimbat copilul la maternitate... si ne-au dat unul mai frumos in loc....
...Au dat "rod" in sfarsit noptile noastre nedormite... Doi incisivi au reusit sa sparga gingiuta!!!! Adik sper sa fie 2, sa fie treaba treaba; unul este sigur, ca se simte muchia taioasa... si langa mai e un punct spart, doar inteapa, ma gandesc ca o fi dintzucu nr2...
Iata-l si pe Sebi la pescuit... "mestereste" un pat pt rame din alge... (Mirtha, ce frumos ai descris pescuitullllll; pt tine am pus pozele, cu dedicatie; desi nu prea am avut din cate alege...)
...Ah... si grasa , mami fericita cu baieteii.... Nu incercati sa comentati, ca tot 70kg am, desi nu mai mananc dulce, seara, niciodata gras, ffff rar prajit, etc.... Seman cu mama, grasa si frumoasa; probabil de la noptile nedormite mi se trage, ca si cand eram studenta, in sesiune, la fel pateam, ma ingrasam cu aer si oboseala...
Oricum, stiu ca mai am o sansa sa slabesc, dupa intarcare... am eu dieta mea, care imi "iese"... Na, ma incurajez singura...

Alra, ma innebunesti cu costumul de baie.... jap, jap, doua palme sa-ti fuga depresia! Cum ii spun si lui Anto cand incepe sa maraie (imediat ce nu-i convine ceva pisa ochii), n-ai motive sa fii trista, viata e frumoasa!

Bertha, frumosi, frumosi, superbi copii ai, sa-ti traisca!

Porumbita, imi pare rau, nu stiu ce sa-ti raspund... Eu am alte temeri in legatura cu coloana lui bb, acum n-am timp si nici chef sa scriu, poate imi fac curaj alta data... sau poate se va rezolva si gata...

..Si tati al nostru, sofer cu experienta si fara incidente in trafic... a reusit sa ramana fara permis pt 30 de zile (pt depasire neregulamentara)... M-am calmat numai gandindu-ma... bine ca nu s-a intamplat ceva mai rau! Uite cum tre' sa salvez io onoarea familiei (inca n-am terminat sc de soferi).... greaaaa misiune...


revin.... dc pot.. ca tre sa apara socrii....


puuuuuuuuup




Mami Fericita Non-Stop

perlute




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Tot uituca de mine.

Leyre, Nicole, Sara, Nora, Mihai, Rares!

Sa fiti sanatosi!

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Am pus si eu doua intrebari si vad ca nimeni nu mi-a raspuns.

cozanaceilor nascuti in aceasta zi de luna. Sa fiti sanatosi si voiosi. Numai bine.


Citat:
citat din mesajul lui monicus

Am semnat si eu petitia julia16.. suntem, alaturi de voi...

Am si eu o intrebare.....de fapt doua....daca se poate

La aparitita dintisorilor de sus, mai exact incisivii de sus... a facut vreun cozanacel febra...? Ana mea a facut un pic de febra... pt ca suntem pe cale sa ne apara si incisivii de sus.... oricum nu prea imi place deloc starea de dinainte aparitiei dintisorilor.
La aparitia incisivilor de jos.. a fost ff maraita.. dar nu a facut febra.. Astazi micutza noastra a facut un pic de febra..si nu are nici pofta de mancare cum o avea inainte.
Sper din toata inima sa treac starea mai repede si sa apara mai repede sa nu o mai chinuiasca...

Si a doua intrebare.... Mamcilor care inca mai alaptati... cu cozanacei care le-au aparut dintisorii de jos.... vi s-a intamplat sa va muste un pic cu dintisorii sfarcu??? Ce ati facut mai departe???
Multumesc de raspunsuri.

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Pupici mamicutele mele dragi!
Nu reusesc sa va mai scriu.. De sambata am fost la Ploiesti la socrii si am revenit astazi pe o ploaie torentiala.
Puiul meu mic tot stirb a ramas.
Monicus tu intrebasei legat de dintisori. De la Luca nu pot sa-ti zic nimic ca inca nu are, dar David m-a muscat cand au inceput a-i iasa...si ma tot straduiem sa-i explic ca ma doare... Pana la urma a renuntat la obicei, de vreme ce l-am alaptat pana la 1 an. Si febra facea uneori...se strica si la stomacel...uf, as prefera sa n-o mai iaud e la capat si acum, dar cum ne-o fi bafta.
Lauramiron cu intorsul la servici sunt exact ca si tine. La primul...abia asteptam sa merg...iar acum..e tare bine acasa si ma enerveaza ce repede trece timpul si se duc cei 2 ani de stat acasa cu ei.
Julia ai un ajutor de nadejde acolo! Fetitele sunt foarte grijulii de fel, nu se compara cu un baiat de aceeasi varsta. sa fie sanatosi!
Miky-ea felicitari pentru "mama"! Pup scumpa mica si frumoasa! Wow, deja au trecut 7 luni si la ea...s-a facut fetita mare!

poze cu minunile mele

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:



Miky, felicitari pt mamaaaa, bravo Alexiaa
Mav, sunteti o familie minunata, frumosi, frumosi!
Alra, super costumul, sa-l porti sanatoasa, sexoaso!
Oti, bravooo slabanoagoooo
Monicus, sanatate multa printesei, nu stiu sa-ti raspund ca noi inca avem gingia cheala
Corina, f faine pozele, slabaturoooo
Julia, tin pumnii sa rezolvati cu parcul, ar fi mare pacat; tare scumpa Maria, ai toata baza in ea
Laura, ce mare e grasuna iar tu esti frumoasaaaa, te schimba asa mult tunsoarea!
Eli, Mav bafta la
Anca, cum a fost la intalnirea de 10 ani?

La multi ani sarbatoritilor de ieri (mai ales gagicilor Alexia si Brianna carora n-am apucat sa le spunem ieri si rivalului Thomas) si de azi

Sanatate multa la toata gaschca de si si o saptamana buna!




Olivia de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">
Sunt mare! www.totsites.com/tot/davido" target="_blank">My website
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

porumbita ca a luat bb pt ca aveam si fontanelele marite...10 zile intr-o luna 5 in alta si nu a mai fost cazul
mav f frumoase pozele si anto are niste ochii bv sa fiti sanatosi
monicus ti-as raspunde dar nu ma incadrez in intrebari
fug la 6 la sofat fugiiitttiii

Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">remember
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 poze
*******************************************
"Viata este o ciudata comedie care amesteca impreuna si dureri si bucurii, punand lacrimi langa zambet, punand zambet langa plans.
Alexandru Macedonski



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

La multi ani cozonaceilor si sarbatoriti! Sa creasca mari, sanatosi si cuminti!

Mav: Are niste ochisoooori.....un frumos!

Oceanborn: Mai, dar Thomas the menace e pus pe fapte mari! L-am vazut in scaunul ala.... I-am aratat si sotului cum mananca, sa-l pregatesc moral pt. ce urmeaza.

Diamisha: Raportez 12 grade. Ma suparati tare, voi, astia cu 25-30 de grade..... Ce mai face Sonia?

Diana21: Iar ai fugit.....Hai, spune-ne ce mai fac Tudorelul si Nasturelul.

Carmendu, Flori: Ce mai faceti? Ce fac puiutzii?

Ieri am facut si noi cunostintza cu linguritza si cu niste cereale de orez. Jumatate de linguritza de cereale si muuuult lapte de la mami. A fost un succes total. Imi tragea de linguritza sa o indese in guritza. Azi urmeaza runda 2.

Si am mai pus si eu 5-6 poze cu flacaul, poate mai smulgem un zambet de la Mirunica cea frumoasa:

http://good-times.webshots.com/photo/2930881270104281140GgeXAb

Andy, mami de Andrei

Mergi la inceput