Colectia de toamna - iarna 2005 (239)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Apropo de intalnire de gagici betive eu abia astept sa se organizeze una in iulie, cand fetele-mi vor fi plecate la bunici.
Atunci voi veni cu MARE placere.

Corap bafta la targ!!!
Spor la pregatiri si concediu placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

N-am putut ajunge aseara la intalneala cu plozi, desi tare mi-ar fi placut, insa domnii si-au mutat seara de poker care trebuia sa fie in aceasta seara, si n-am putut pleca. Plus ca am avut cateva de comenzi de bijuterii si a trebuit sa stam sa le terminam.

Intalneala placuta diseara!

Corapino, bafta la targ, mergeam si noi dar nu avem cum ca plecam din Buc...sunt curioasa sa-mi spui cum a fost.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


margele si alte zorzonele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Madaule, aaaa....pai daca domnul nu mai pokereste, inseamna ca poti ateriza azi, ca ai cu cine lasa maimuta, nu?

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Salutare si din partea noastra.
Nu am prea avut timp de forum in ultima vreme, asa ca sunt cam ramasa in urma cu noutatile, pozele.
Noi suntem relativ ok, Kriszti e racit, tuseste si ii curge nasul. Dar nu ma mir ca de la 30 de grade am ajuns la 10.Saptamana viitoare are serbarea de sfarsit de an (miercuri) si daca va fi vreme frumoasa se va lasa cu un chef la care vor participa parintii si copii. Se va tine la gradinita, in gradina, cu gratare, grill, muzica Numai vremea sa tina cu noi.

De azi sunt soferita...actele le am peste 10 zile, dar azi am scapat de examenul de traseu...emotii la greu. Dar, nici acum parca nu imi vine sa cred, mi-am infruntat cea mai mare teama . Intotdeauna am zis ca nu o sa fac scoala de soferi si uite acum

In rest ce sa va mai zic? AMR o luna pana la concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Nu am apucat sa citesc decat pe sarite.
F frumos costumul Natailei- de buburuza.
Noi la serbare ne-am descurcat fff bine. Mateea a avut o poezie lunguta...dar f frumosa....Iaca poezia:
Un copil din grupa mica

Un copil din grupa mica
S-a-ntalnit cu o furnica.
Ce tot cari tu in spinare
Cat este ziua de mare?

Nu ti-e greu? nu obosesti?
Stai un pic sa te-odihnesti!
Of, nu pot, copile draga,
Eu muncesc ziua intreaga

Car, adun in musuroi
C-am copiii mici, si-apoi…
Ai si tu parinti ca mine…
Stii cat muncesc pentru tine?

Succes la serbare tuturor gradinarilor.
Revin mai tarziu cu foto si alte comentarii.

...a... si am admirat-o si pe BUBURUZA Sorana...f frumoasa si eleganta...

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

gabitaco,mersi de compliment,foarte frumoasa si cu talc poezioara voastra.

mandy,poate nu ma crezi dar azi la servici ma intrebam ce mai faceti si uite ca am aflat,felicitari pt permis.

eu voi merge maine sa-mi refac permisul si am de gand de data asta sa-l folosesc ,am mai condus dar foarte rar si doar in cazuri exceptionale cand sotul meu a servit putin,in rest am in contionuare trac si nu ma simt in largul meu la volan.

corap,tin pumnii la targul de Duminica, sunt convinsa ca va fi bine ,ai cateva piese care-mi plac mult printre care si margelele care iau placut Andei.

unde sa-mi fac asigurare de sanatate ce firme sunt mai serioase??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Soanso, telepatia o fi de vina? Sper si eu sa amortizez carnetul de sofer cat mai mult posibil.Mai inca mult de lucrat, dar cum se zice adevarata soferie o inveti exersand.
De asigurare nu stiu ce sa zic...si noi trebuie sa facem, nu stiu nici eu unde o vom face, dar noi mai avem excat o luna pana la vacanta.

Edit: ma duc sa ma aprovizionez cu macris, spanac, ceapa verde de la mama din gradina.De cand a venit primavara nu ne mai saturam cu toate bunatatile astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Hello,
sa va fie de bine intalneala!
Maya a avut luni si marti febra, nu a mers la gradinita toata saptamana, pentru siguranta. De doua zile nu mai are nimic, de fapt numai febra a avut, alte simptome nu, si banuiesc o raceala de la nunta, nu o viroza, dar am zis ca mai bine sa nu venim, desi as fi vrut.

Noki, te-am sunat mai devreme dar n-ai raspuns si nu cred ca ai numarul meu, poti sa ma iei si pe mine de la vreo iesire de metrou, as veni si eu in seara asta.

Mandy, felicitari, si sa conduci in fiecare zi dupa ce iti iei permisul, sa nu faci 2 ani pauza ca mine ca uiti tot ce-ai invatat.

Gabitaco
, maine plecam spre Bacau. Ai vrea sa ne vedem sambata pe undeva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

mihaela_80 ..sigur ca vreau sa ne vedem.
Daca te intalnesti cu fam. mea..verii mei...da-mi un telefon si stabilim unde si cand ne vedem.

Am trimis in contul comun un link cu cateva fotografii de la serbarea Mateei.Sper sa va uitati la ele si sa va placa.

ASTEPTAM POZE DE LA INTALNEALA....

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

neataaaa!!!

V-ati intalnit aseara? Cum fu?

Si-a spus Nati poeziile la serbare, mai incetisor, asa, dar le-a spus!

mandy felicitari pentru permis!
Unde mergeti in concediu? Ajungeti si prin Austria?

Noki (in continuarea discutiei din parc:) am primit mapa cu toate lucrarile fetei de anul asta, si ei au facut exercitii cu numere 1-5, se pare ca sunt in programa pentru grupa mijlocie (din ce am vazut eu pe caietele speciale) dar Nati bineinteles le-a facut aiurea.
La inceputul anului producea numai mazgaleli (fisele erau puse cronologic) apoi pe parcurs a inceput sa coloreze incadrandu-se in contur, sa deseneze pe spatele fiselor desene inteligibile - se repeta o mama cu o fetita in brate si una pe langa . Sa traga linii intre figuri desi nu intre cele care trebuia ...
Deh, ele de fapt sunt de grupa mica iar la Nati era o grupa numita mijlocie dar mai mult mixta cu copii intre 3 si 5 ani.
De la anul se va muta la grupa mijlocie, cu copii de varsta ei.

Mergi la inceput