Pepenasi de iulie-august 2008-IN SARBATOARE! (122)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Kimmy, Panadol sub forma de supozitoare nu exista ? Asta e solutia daca bebe nu accepta siropul.

Narcisa, Doamne, ce noroc ati avut! Chiar ca ati fost binecuvantati prin alegerea facuta.

Turtu, multa sanatate! Am experimentat si noi la V febra de peste 40, mie mi s-a parut cumplit, era moale ca o carpa si nu mai reactiona.

Sibylle

http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/

Vladimir ***** ***** Anna

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">SONIA ARE NEVOIE DE AJUTOR! UN CONT PAYPAL VA STA LA DISPOZITIE


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Turtu imi pare rau sa aud ca ati ajuns la urgente. Te-am sunat ieri de doua ori, dar mi-am inchipuit cand n-ai raspuns ca nu e ok. Bine ca ai scris azi, ca altfel aveam de gand sa inrosesc telefonul de imi blocai nr

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Madalina mamica fericita de Sonia si bebe Julia
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=73416c45ab38350f329596" target="_blank">Slideshow Sonia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733e6ffec10c82874e8219" target="_blank">Slideshow Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Gata....

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Madalina mamica fericita de Sonia si bebe Julia
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=73416c45ab38350f329596" target="_blank">Slideshow Sonia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733e6ffec10c82874e8219" target="_blank">Slideshow Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

kimmy, subscriu, si noi dam supozitori, deja face ca trenu' cind vede ca ii dam scutecul jos, dar functioneaza mai bine.
siby, ooka, mersi Cred ca facem un chef serios cind vedem cifra 8 pe cintar
mada, ai un pm de la mine. Imi pare rau s-aud ca te chinui asa cu julia. Iar legat de intilnirile astea de afaceri, crede-ma ca cunosc, barbatu-meu fu la chef pe nu'sce vapor in amsterdam cind io leganam noptile la copilul urlator. Da' cica fu pentru biznis.



Mami de Mara (19.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

am trimis parola. teoretic o are toata lumea care are album acum. cine nu a primit-o strigati cu rosu



-------


Ana-Maria de bebelakis Alexandra

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

fetele avem o rugaminte - nu mai dati parola de picasa oricui v-o cere. daca aveti prieteni care vor sa va vada pepenasii nu faceti publice si albumele celor care nu vor. de asta le protejam prin parola. no offence celor care o cer

-------


Ana-Maria de bebelakis Alexandra

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Narcisa uau.Ma bucur ca sunteti bine.
Dumnezeu sa-i odihneasca ,ce tragedie

Ano,si eu sunt patzita cu cerceii.Timi avea cerculet din maternitate,dar se tot deschidea unul,asa ca le-am schimbat.I-am pus cu surub,si intr-o zi am gasit fata fara un cercel.Cercelul l-am gasit,capacul ala din spate nici in ziua de azi .Acuma i-am pus inapoi cerculetele,si vad ca nu s-au mai desfacut.I-am starns mai tare putin.Si Timi se mai trage de ei,dar nu a reusit niciodata sa si-i scoata.

Capri,uff ce patzanie cu pozele
Felicitari pentru dintzoasa.La noi e cumplit.Are dureri de nu ma lasa in apropierea guritei

Ralu ,da e spre bine situatia.Nu ma ambalez insa prea tare,ca am mai trecut prin reveniri din astea miraculoase ce au tinut cateva zile

Andreea,da,asa e,cresc mult prea repede.azi-maine il vad pe sotu cu pusca la usa sa fuga baietii
Felicitari pentru dintzan

Dara ma bucur ca te simti mai bine si pe mine ma doare putin gatul,sper sa nu fie grav

Kamelya,eu ii dau mancare de-a noastra,dar ma straduiesc totusi sa o fac mai bebeluseasca putin,adica sare putina de tot,ca noi mai putem adauga in farfurie,nu-i dau carne de porc,nu grasimi,nu prajeli.

Anna felicitari pentru plimbareata si pentru stat la olita.Eu de doua zile am abandonat din motiv de bebe bolnavior.Dar revenim in forta cand se face bine

Boti,si eu cred ca o sa fie mai simplut sa asteptam,si in momentul in care va parea interesata,curioasa,si va pricepe ce zic,o sa incep sa-i explic.Asa-mi imaginez acuma,mai vedem pe parcurs

Anca,nici Timi nu da drumul la mana,desi s-ar descurca si singura.La,fel,daca observa ca vreau s-o las,se pun in fund pe loc

Boti am si supozitoare,acuma ma intreb oare durerea de dinti se amelioreaza de la astea?Ca de aceea vroiam sa-i dau panadol,ca pe langa febra,o dor si gingiile...si geluri din alea de dinti nu am,si nici nu prea as folosi,si nici nu cred ca m-ar lasa...abia abia reusesc sa ma uit tragand usor de buza in sus,nici vorba sa pot baga degetul in gurita ei

Mada,off saracuta.Cred ca tu suferi si mai mult decat Julia.Am mai spus si o sa spun mereu,nici nu pot sa-mi imaginez cum poate sa fie pentru o mamica sa vada ca bebele are probleme.Eu ma pierd,ma fac tampita,ma panichez de la o febra...ce o sa ma fac cand se face o sa fuga prin parc si o sa traga trante de-si juleste toate cele,sau daca trebuie internata in spital,sau face vreo alergie,sau cine stie?Pfuaiii!
Hilton,a?

Turtuuu,urgente?? Ni ce mama denaturata sunt.Eu am stat aseara cu ea acasa la 40,2 Lasa ca isi revine ea cu greutatea,scumpa ,bine ca a mai scazut febra

Sybille trebuie sa intreb la farmacie,daca exista ceva asemanator pentru bebe.Eu am in casa supozitoare cu paracetamol,sau novocalmin.Am sa ma adaptez eu cumva,desi ar fi bine sa nu fie nevoie ,si sa se faca bine repede. prichindeii

Am citit tot!
Pup la toata lumea!

Ps,Timi s-a invatat sa-si ia suzeta si noaptea,asa ca nu mai trebuie sa ma ridic la ea asa de des.Se pune in fundic,se matzaie putin,cauta suzeta,o baga in bot,si pica cu fata inapoi.Mai nou doarme exclusiv pe burta,cu picioarele stranse sub ea si fundu in aer



Iza mami de Timea (28.06.2008)

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

kimmy la febra de peste 38.5 se pune obligatoriu novocalmin. pana atunci paracetamol. la febra de 40 trebuia pus si luminal (fenobarbital) pt ca exista risc de convulsii. din punctul meu de vedere panadol, nurofen, siroape in general sunt frectie la piciorul de lemn. oricum paracetamolul actioneaza si la nivel de gingie chiar daca e supozitor pt ca e antiinflamator indifirent de calea de administrare. pune-i novocalmin daca vezi ca mai urca asa de sus si fa-i impachetari. daca urca peste 39 mergi la dr. febra asa de mare nu prea se face doar de la dinti. asa am crezut si eu si am ajuns in spital pana la urma. timi!

-------


Ana-Maria de bebelakis Alexandra

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Mai3 ,sunt sigura ca nu e de la dinti,ca ea nu a facut pana acuma la nici unul.Dar,mama denaturata ce sunt,am zis ca e probabil ca data trecuta,rosu in gat,si sa vad cum evolueaza in timp,daca scade sau nu febra.Si azi e muuult mai bine,febra nu are,doar ca doarme mult si nu vrea sa pape decat cate-un pic de lapte.Oricum,daca e tot asa,o duc la dr,normal.Oare sunt prea relaxata?Mie mi se pare ca nu e chiar asa grav.Sper sa nu ma insele instinctul
multumesc de sfaturi,data viitoare nu mai stau pe ganduri,ii administrez novocalmin daca doamne fereste mai creste peste 38,5



Iza mami de Timea (28.06.2008)

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

OOOOFFF ... Avem un program varza! Dupa doua zile de chin, cand fata n-a mai vrut somnul de la 10-11 si s-a aiurit complet cu masa si somnul de la 12 incolo, s-a intors la vechiul program.
Eu m-am bucurat, deh, sa fie ea linistita, ca asa, nici odihnita nici hranita, nu ne intelegeam deloc.
Si uite ca de trei zile iar ne-am aiurit... Iar nu mai vrea somnul de dimineata, si iar nu ne mai intelegem. Ca nici nu doarme ca lumea, nici nu mananca. Atipeste pe la 12, mai degraba flamanda, se trezeste flamanda dupa juma de ora, dar nu e odihnita...

Mergi la inceput