Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (133)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

tentativa de culcat copil singur, la el in patut:
imbaiat copil, pus in patut, dat drumul la carusel si mufat la biberon. Dupa 15 min de liniste totala, purced la verificari: el era hlizit tot cum m-a vazut, isi tot cauta suzeta sa si-o indese in gura, a foame. Suspect: nu dormea, biberonul gol, ce-o fi? si am aflat: si-a varsat tot laptele din bibe pe el, pe cearceaf, era ud si in cap, pe la ceafa, cat a smotocit el la biberon de a reusit sa faca asa un dezastru

schimbat si spalat tot i-am dat un bibe iar(din mana mea) si acum chiar ma astept sa adoarma singur

perseverez, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

ioi! pot sa nu fiu de acord cu dr. care a zis ca la 10 luni tre sa zica copilul bravo? si sa bata din palme?!?!?!
parerea mea e ca un copil la diverse momente in timp trebuie sa dea dovada de diverse achizitii motorii si neurologice, sunt anumite praguri, dar sa aiba lista de cuvinte...no-no-no, nu sunt de acord.


Nocom, stai linistita, nu te mai stresa, si pupa printesa ultra desteapta pentru "bravo"!
Teo a spus / executat cu intentie si inteles gestul mult dupa un an. Si nu iti dau exemplu cel mai prost copil din targ

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Babitza, imi pare rau de intamplarea cu Tina...
Si vroiam sa iti spun ca am ras cu lacrimi cand am citit dictionarul de terminologie feminina...

Felicic...sper sa ai muulte schimburi curate...


Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Uite ce misto e sa ai 2:



Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

booon, in seara asta sunt activa
-sotul meu cauta niste hartii pe care sustine ca mi le-a dat mie (nu-i adevarat), a urlat ca eu stau la calculator in timp ce el arde in focul creatiei: nu stie unde sa le mai caute
(o sa le gaseasca maine, la birou, pentru ca acasa nu sunt sigur)
-a intrat sa vada la ce ma uit pe net si ce sa vezi, aveam deschis doua subiecte de pe DC: criza barbatului la 40 de ani si Viata dupa divort, plus boboceii in bara
- n-a reusit sa scoata o replica mai inteligenta decat : "Ca sa vezi, ne crestem copiii si ne traim viata dupa fapte/exemplele de pe net!", ma persifla omu'
- replica mea nu vreti s-o stiti......

babytza: orice ar face Tina, este copil totusi, de-abia astept s-o vad, poate ii dau si o sforicica


gaia: salvat postul despre farmacia ambulanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

felicic ba da eu vreau sa stiu replica

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Ada, multumim de lista pentru trusa de voiaj...salvat si voi folosi



Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Felicic, daca nu e pt public, dai pe PM replica? Curiozitatea bate-o vina...

Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicic76

tentativa de culcat copil singur, la el in patut:
imbaiat copil, pus in patut, dat drumul la carusel si mufat la biberon. Dupa 15 min de liniste totala, purced la verificari: el era hlizit tot cum m-a vazut, isi tot cauta suzeta sa si-o indese in gura, a foame. Suspect: nu dormea, biberonul gol, ce-o fi? si am aflat: si-a varsat tot laptele din bibe pe el, pe cearceaf, era ud si in cap, pe la ceafa, cat a smotocit el la biberon de a reusit sa faca asa un dezastru

schimbat si spalat tot i-am dat un bibe iar(din mana mea) si acum chiar ma astept sa adoarma singur

perseverez, nu?


Hai ca esti tare Bafta la a doua incercare

Alexa si mie imi pare rau ca am urlat la ea....acum imi spunea cat de rau ii pare ca m-a mintit. Ii era teama sa nu ma supar ca a cazut piciul. Ideea este ca eu nu de-aia eram suparata...Acum a inteles ca este obligatoriu sa stiu ce s-a intamplat , daca e ceva grav , ea sa imi spuna exact, ca sa stiu ce e de facut. Sunt convinsa ca accidente vor mai fi o gramada.... e copil si ea....dar trebuie sa stie ca minciunile nu isi au locul intre noi doua.

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Nu ma pot opri din ras:

Un politist examina un geam spart:
- Exact cum mi-am imaginat. Spart pe ambele parti !!!




Pestisorul de aur, prins in undita de un roman:
- Ia zi ma, ca sa nu mai pierdem timpu': cati bani vrei, ce tara sa conduci si cati centimetri de scula ti-ar trebui, tu-va muma-n cur de
romani ca n-ati cere unu' o carte sau un bilet la teatru ...

Ion pleaca in concediu, in strainatate, iar la plecare Gheorghe il roaga sa-i aduca si lui un papagal. La intoarcere, Ion, care a uitat sa-i cumpere un papagal, ii ia o bufnita si-i spune lui Gheorghe ca e papagal regal...
O saptamana mai tarziu, se intalnesc la o bere, iar Ion il intreaba pe Gheorghe daca papagalul a inceput sa vorbeasca.
Gheorghe raspunde: - Bai, inca nu vorbeste, dar stii ce atent se uita?
>
>
> Un terorist intra intr-un petshop si striga:
> - Am o bomba, in 30 de secunde sa fiti toti afara!
> Din fundul magazinului, o broasca testoasa:
> - Sa ma pupi ....!
>
>
> Dupa ce loveste un pieton, masina isi continua drumul inca 10 metri.
> Soferul opreste, scoate capul pe fereastra si tipa:
> -Baaaa!!! Fii atent!
> Pietonul se ridica speriat si intreaba:
> -De ce, dai inapoi?
>
>
> L a 3 noaptea, inainte de examen. suna telefonul profesorului. Iritat, el ridica telefonul:
> - Alo !
> - Dormi?
> - Bineinteles ca dorm!
> - ...si noi invatam tu-ti mortii ma-ti!!!
>
>
> Un taran sta intr-o caruta plina ochi, cu un cal amarat cu ochelari, care nu se urnea deloc, striga frenetic:
> - Dii, Murgule! Dii Surule! Dii Florica! Dii Maricica!
> Un barbat il intreaba daca a uitat cum se numeste calul. Taranul raspunde:
> - Stiu cum il cheama, da vreau sa creada ca nu trage singur.
>

Intr-o catastrofa nefericita mor 100.000 de romani
Europa sare imediat cu ajutoare umanitare:
Franta- 100 tone de haine
Anglia - 1 milion de lire sterline
Germania - 1 000 tone de medicamente
Austria - 10 tone de alimente
Italia - 100.000 de romani














Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput