Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (216)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mitsu-bishu

Aaa si si .. alina023 - o veste care o sa iti placa: m-am apucat de scoala de motociclisti si vara asta imi trag motoooor! Ce zici? Mergem sa dam o tura?


Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">Clipeli
NOU!


Yah, baby, yaaaaaaaaah Bravo tie, Mitsulina/ Mandea nu a reusit sa se tina de cuvant. Si asa de mult imi doresc....dar cica e lux pt noi si nu ne putem permite {si zau daca pot sa contrazic asta}.

Esti f tare, mami de bebeC. Abia astept sa te vad pe motor. Faci scoala in Bucuresti? Sa-mi spui si mie cum e.

Ma bucur sa va revad, Mitsulina si Ana.

Elle ce-mi faci tu? Numai la tine ma gandesc... Poate maine dimineata bem iar o cafeluta de-a ta. fetele dragi.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

Ne vedem atunci sambata!!!! Pup Laurici, pup Alina!!!

Mitsu nu vine, ea se duce la Sibiu, dar venim noi! Laura, cred ca o sa te sun zilele astea ca nu prea am acces la net.

Pupici! Ma duc sa cumpar o amandina!

************************************************************************
Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)si cel mai fericit tatic, Andrei
Albumul nostru: mama, tata si copilul
Aventurile lui David
Mutzupusha
************************************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Ramane pe sambata la 11..Unde ne intalnim, fetele? La care intrare in Herastrau? Eu n-am mai fost de ani de zile pe acolo..nici nu mai stiu..Eu o sa vin cu un taxi si sa-i spun taximetristului unde sa ma lase...
Elle, daca nu lucrezi, te asteptam cu drag. Eu vreau sa ne vedem!...Trebuie sa iesi din starea asta care-ti otraveste frumusetea sarcinii...starea asta de autopedepsire si de pedepsire a bebelusului drag din burtica ta! Sincer, din suflet imi doresc sa vezi dintr-un alt unghi totul...este mare pacat! M-au izbit direct in inima cuvintele tale! Imagineza-ti cat de mica este ea acolo si cum sta ghemuita in burtica ta iubindu-te neconditionat pt. ca esti MAMA ei!
Hai sa ne vedem, sa ne jucam cu piticii, sa bem o cafea, sa mai stam la taclale...Nu te crampona de ceva atat lispit de importanta si, mai ales, nu o instraina pe micuta de tine! Chiar nu a gresit cu nimic!
Uite, eu la anul ma pregatesc de FIV nr. 2! Si eu imi doresc fetita mult visata (chiar am visat-o ani la rand) Sansele de data asta sunt si mai mici ca prima data...Personal, am feeling-ul ca Matei va fi singurul nostru copil...ca nu vom mai avea sansa la inca unul...dar, daca Dumnezeu ne va ajuta si de data asta si va fi tot baietel o sa-l iubesc la fel de mult!
Poate ai citit (si am scris putin) prin ce suferinta am trecut cand am aflat ca nu vom puea avea copii! Crede-ma, imi doream orice..orice...numai al meu sa fie si sanatos!

Tin minte si Honey, draga de ea, cum era cam dezamagita ca AJ n-a fost fetita (dupa eco)..Si ea era pregatita psihic f. tare pt. o fetita! Si ea afost bosumflici! (ma rog, poate nu chiar asa) ...eee...Cine este super indragostita de baietelul ei acum? Hoooneeyyy!

Grati, la multi ani Ozanei! Am vazut si pozele! Ce sa-ti mai spunsi eu..este extraordinara! Ii dorim sa fie sanatoasa, sa fie un om deosebit in viata!



SUFLET DRAG
Intr-o zi de 13...[/red]

----------------------------------------------
www.petitieonline.ro/petitie/semnaturi/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!
----------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Lavi,Anandreima bucur ca ati dat un semn de viata!

Codrutaa,cum sunteti?noi luni am ajuns la urgenta,cu o stare f proasta,din fericire si-a revenit spectaculos


Elle,mii de imbratisari si ganduri de aici de departe,sper sa treci repede peste acest soc,familia,sotul ce zic?

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Elle daca tot vrei sa te superi pe cineva supara-te pe sotul tau ca , din cate stiu eu, barbatii au un cuvant mare de "spus" in a determina sexul copilului. Si daca lui ii plac fetele si a vrut sa aiba trei fete ale lui acasa, ce sa-i faci? Glumesc! Sunt sigura ca sunt ce ai scris sunt doar la nervi si in cateva luni o sa scrii "nici nu puteam sa-mi inchipui cat de mult o iubesc pe cea mica si ce fericita sunt cu fetele mele".
Stancuta cum ai zis si tu stiinta avanseaza repede si in cativa ani o sa fie o solutie si pentru refacerea nervului auditiv. Implantul are rezultate foarte bune. Noi iti suntem alaturi, doar spune-ne cum vreti sa va ajutam(si aici ma refer si la aspectul financiar).
Gratiela La multi ani! pentru frumusetea de Ozana. Sa-i dea Dumenezeu sanatate si numai lucruri bune in viata.

Despre noi...vestile nu sunt foarte bune. Dupa raceala de o saptamana, am dus-o 2 zile la gradinita ca a treia zi sa o iau cu febra 39. Febra care a durat 3 zile cu antitermice alternative. Am dus-o la medic, verdic imediat : infectie la ureche. I-am zis ca mie nu mi se pare in nici un fel ca ar dure-o urechea si ca as vrea sa incerc cu garlic drops inainte de antibiotic, a strambat nitel din nas dar a zis ok. Vineri am observat in gurita, pe interiorul obrazului, o pata mare si alba iar la mijloc cu o chestie vanata, m-am panicat credeam ca a luat vreo ciuperca si sambata am fost din nou la urgente de data asta. Pata era de fapt de la muscatura(se musca singura de obraz) iar urechile erau curate si roz(ala s-a uitat la noi ca la nebuni cand i-am zis ca are ceva la urechi). Febra s-a dus, nasul s-a mai desfundat dar a ramas tusea de la mucii care au ajuns in gat. Asa ca sta cu bona iara. Sa vedem cum o sa fie cand o sa ne reintoarcem la gradinita. Din toata luna mai a stat 7 zile acolo restul acasa .

Eliza
Emma(19.02.2008)
1-2 ANI
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Se anunta intalneala mare sambata tare as vrea sa vin si eu dar nu stiu dc reusesc sa ajung din pacate.

Eliza multa sanatate piticutei!

Shose ce faceti voi?Cred ca toata ziua zburdati pe afara. fetele frumoase!

Despre noi nu avem noutati sa va spunem suntem bine doar cu mancarea stam mai prost in sensul ca are zile cand mananca doar cateva lingurite de mancarica pe zi dar asta e.Aici puteti vedea cum ne-am mai distrat noi in seara asta.



Madalina & Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

pentru toata lumea!!!!!

deci cum ramane cu ora de intalneala (si cu locul...)? Tudor al meu doarme de la 12 de obicei dar daca putem venim.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Buna zuzici am revenit si eu duminica in Bucuresti,am citit cu sufletul la gura vestile voastre dar nu am apucat sa postez nimic caci mi-au venit socri.De 3 zile am umblat prin spitale si inca sunt tare socata de vestile primite,soacra s-ar putea sa aiba cancer la plamani,luni la 12 i-au rezultatul.Ma bulversat total,nici nu stiu de ce sa ma apuc,nu mi-am vazut fata decat pe net de 3 saptamani,tare mie dor de ea.In Italia am fost bolnava rau de gripa,asa ceva nu am patit de cand sunt,o tuse teribila care inca mai persista,3 sapt. am tusit rau.De aceea nu m-am dus sa vad fata sa nu o imbolnavesc si pe ea.Am citit tot,am vazut pozici dar nu ma pot concentra mare lucru la scris dar am zis sa va spun 2 vorbe si depre noi.Bianca este super bine la tara,manaca bine,sta numai afara,doarme un pic mai bine,se trezeste doar 1-2 ori pe noapte.A avut 2 nopti un pic mai agitate pentru ca ii ies alti dintisori cred.
Stancutza mereu m-am gandit la voi,duminica am citit si nu-mi venea sa cred.Mami spun si eu ca zuzele iti suntem alaturi iar pt partea financiara nu ezita sa ne ceri ajutorul.Sunt asa de trista nici nu stiu ce sa mai zic,sunt sigura ca totul va fi bine iar Sofia va trece cu bine peste toate.
Gabi imi pare tare rau ca si voi aveti probleme,multa putere sa va dea DD sa treceti cu bine peste toate,la fel daca putem ajuta nu ezita sa ne ceri ajutorul.
Cristaof ce sperietura ai tras mami,aveti grija de voi.
ELLE te rog nu mai fi supi ca bebe simte,eu sunt tare sensibila cand vine vb de copii.M-am chinuit ani de zile sa am un copil,nu iti zic ca al meu cand am zis ca e fetita cica e na el vroia baiat.Am inchis telefonul instantaneu iar daca era langa mine ii dadeam cu ceva in cap sigur,ma chinuisem 5 ani si el vine cu asa aberatie.Acum ca noi suntem plecate alearga ca nebunul sa vina acasa repede de la munca sa o vada pe fica-sa,iar eu ca fata buna ce sunt ii mai zic parca vroiai baiat,nu ma pot abtine sa nu o fac.Mai deunazi imi zicea auzi nu mai vrei sa faci o fata,ma facut sa rad.
Imi dau seama ca esti dezamagita,sincer eu am avut o presimtire ca voi avea o fetita,asta imi si doream dar daca era baiat il iubeam la fel de mult.
Nu te inchide in tine,spune ce simti,asa te descarci si incet incet te vei obisnui cu ideea,eu te cred o norocoasa ca vei avea 2 fete.Si mi-as dori sa fiu la fel de norocoasa ca si tine,sa nu te superi pe mine,eu te pup cu drag.
Zuzici eu va citesc zilele astea,de scris va fi mai greu,cred ca ma paste o mare depresie,as plange non stop.Am uitat sa va zic ca si al meu are probleme de sanate,gata v-am plictisti destul.


Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna dimineataaaaa!!!!
Multumesc de cafeluta grati !!!

Ce matinala esti astazi !
Eleni a mea nu are o zi care sa semene cu precedenta la somn . Ba doarme de la 9 la 11, ba doarme de la 12 la 14.00. Ba adoarme la 16.00 ... So, nu stiu ce are de gand sa faca sambata dar eu sigur o scot la parc la ora 10.30 - 11.00

Mada, as fi tare trista daca nu ai reusi sa ajungi... Tare ce as vrea sa-ti vad frumoasa fetita !!! Am vazut fotografiile.... tare bine v-ati distrat ! La ploiesti a fost circul ? obrajorii pufosi ai lui sofia !!!!

Eliza, offff cate trage scumpa de emma cu racelile astea Mi-amintesc cum era dimitrakis cand a inceput sa mearga la cresa.... Sunt tare curioasa cum o reactiona si eleni din toamna. Acum, chiar am anuntat-o pe mama ca - oficial este "libera" de contract de pe 15 septembrie cand incepe eleni cresa dar s-ar putea sa tot stea pe la noi toata toamna si iarna

Bine ca s-a lamurit treaba cu larisuk si pipetzica ei... Eram speriata caci reiesea ca are ceva grav ( laura sofiuca de diana cu aceasta ocazie !!!! ) si nu intelegeam ce are, nu vedeam nu a anuntat ca ar avea probleme cu iulia...

Ana, imi pare rau ca mitsu nu ajunge sambata dar ma bucur mult ca o vad pe ana si pe davidosu' pufosu'!!!!! Nu am apucat sa vad fotografiile cu davidosu' si ce ai mai scris pe blog dar o voi face imediat !

Cati, iubita mea cuscrita, citind mesajele tale anterioare mi-am dat seama din nou de ce te iubesc eu asa mult... Este asa de echilibrata si te exprimi asa de frumos si de profund...Jos palaria in fata ta mami !!! Nu am stiut pana acum ca ginere-meu este rezultat din fiv... Pentru asta si pentru ca va avantati la inca un fiv...inca un imens de buchet de pentru tine !!!!!

Elle, ce faci ? Ce face evita frumoasa? Ca si alina023... esti in gandul meu in orice clipa !!!! Simt ca esti deja linistita asa ca scoate capul de la cutie si hai la cafeluta draga mea!!!!

Alinush, ce face cum nazdravanii nostri ? Il vei lua pe luca sambata ??? Ma bate gandul sa-l las acasa pe dimitris... Nu sunt sigura! Problema este ca iannis are niste treaba dimineata si va fi plecat de acasa pana inspre pranz... In fine, voi vedea... Tu ce vei face?

Ema burticuta frumoasa! Abia astept sa te vad si sa-l vad si pe milan!!!!

Danutule, ce faci ? Ce fac cei trei muschetari ?

Lauriciiiiiii, unde esti ? De ce nu spui nimic!!! Ce usurare ca v-a iesit ghimpele din inima ca Theuta ar putea fi bolnavioara...

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Cris, vai de mine prin ce treci....
Cum este cu soacra ta? Este sigur diagnosticul pus sau puteti spera sa nu fie asa de nasol...?
Si, sotul tau ce are ? Sper ca nu este grav...
Nasoala raceala ai avut
Tot ce este bine si conteaza este ca papusica ta este sanatoasa si se simte bine la tara !!!!



Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput