Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (216)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Mai Ellenuta,

M-am tot abtinut pana acum, pt. ca am ramas in minte cu faza cand am glumit cu tine ca faci fata, si am simtit ca te-ai suparat si te-au afectat vorbele mele mai tare decat ma asteptam.

Ca te superi sau nu, subscriu totalmente la ceea ce a scris Ginette. Sunt si eu o radicala ca si ea.

Stii, am povestit cum am reactionat eu cand am aflat sexul lui Mathias. In primul rand, nici el nu a fost copil 'planificat', ca sa zic asa. A venit ca asa a vrut el, si Doamne Doamne.
Am plans 3 zile si 3 nopti cand am aflat ca-s gravi. Nu stiam ce sa fac Imi vine sa rad, acuma, ce dilema aveam. Eu mi-am promis mie solemn ca nu voi face avort in viata mea, intentionat. Era evident ca urma sa am copilul no. 2, insa faptul ca avenit "fara sa-mi ceara mie voie" m-a bulversat, m-a dat peste cap.
Dar dupa 3 zile am anuntat mandra ca-s gravida.

Apoi, cand am aflat sexul. Imi doream din toata inima o fetita, de cand eram eu mica imi doream o fetita careia sa-i pun numele Ingrid.
Cand m-a anuntat dr. ca e baiat, mi-a picat fata. Cand am ajuns afara, in strada, am plans ca un copil. Iarasi, pt. ca nu era asa cum vroiam/planificam eu Cristi m-a certat, zambind, si m-a asigura ca lui ii e perfect indiferent ce e al doilea copil, numai sanatos sa fie....

Ma mai temeam si ca nu-l voi putea iubi ca pe primul. Wrong, totally wrong! Il iubesc de moorrr, e o minune, mi-as da viata pentru el, asa cum mi-as da viata si pt. Markus. Si nu-s cuvinte mari astea, e ceea ce simt....

Inca ma apuca cate o tristete nasoala rau de tot cand ma gandesc ce fain era daca aveam o fata. O FATA, Ellenuta, gandeste-te cati parinti isi doresc o fata!
Iar tu o dispretuiesti pe a ta Te faci ca nu exista.

Tu stii ca (,) copiii astia, veniti pe neasteptate, sunt cei mai norocosi in viata, si cei mai lipiti/atasati/de ajutor pt. parinti?

Esti si tu fata. Ti-ar fi placut ca mama ta sa gandeasca asa, cand era gravida cu tine?

Revino-ti! Puiul ala mic are nevoie de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Howdy!

V-am tot citit zilele astea, pregatesc un blog real al lui Conrad si unul al meu...

Am vazut ca sunt cativa clopo' cu problemz. Si Conrad are scarlatina..
Ma pregatesc sa ma duc la www.sibiul.ro/evenimente-culturale/festivalul-international-de-teatru-sibiu-fits-2009.html" target="_blank">FITS 2009
In rest.. Nimic nou, cu licenta sunt in pom, adicatelea nu o sa o sustin anul asta, din cauza de restante - multime nenumarabila

Am promis poze de la mot, dar iata ca nu am avut timp sa le uploadez. Cum nu imi merge uploadul la 'rapandula' { - ma amuz si acum cand imi aduc aminte cum ii spune Roxana PC-ului ei }, trebuie sa ajung in Ploiesti sa uploadez de pe rasnita de acasa.

Cam atat.
Aaaa, nu stiam de ce am tinut sa zic si eu ceva - Ellenuta .. Am fost profund miscata de starea prin care treci... Apoi, niste random thoughts mi-au trecut prin cap despre celelalte fete cu bb #2 sau chiar #3, m-am uitat dupa Gugu sa vad daca mai scrie, am gasit o postare d'ale ei pe la aspirante. In fine, unde vreau sa ajung - am sfarsit prin a citi pagini intregi umplute cu disperare, femei in pragul nebuniei, care isi masoara zilele pana la ovulatie/testare ca si cum ar fi ultimele lor clipe de viata.. La cele mai mici simptome se duc sa se "intepe" sa fie sigure.. Nu zic ca nu sunt normale, le inteleg. My point is.. Nu e corect.. Mi se pare ca lumea asta nu e deloc echilibrata, sufletele sunt "dispuse" prost, unde nu trebuie.. Nu e dreptul meu sa te judec, nimeni nu o poate face si nu ar trebui, dar ar fi o idee sa arunci un ochi pe acolo si sa faci un sondaj de opinie, cu "ce sex ati dori sa aiba copilul dumneavoastra?". In fine, nu am facut decat sa repet in mare parte ce au spus fetele, eu propun sa inchidem acest subiect pana se mai linistesc apele. Nu sunt o insensibila, nici nu fug de probleme, insa impartitul in 2 tabere si datul cu parerea, ca la un poll, nu e o solutie, cel putin nu solutia care iti trebuie tie acum. Am citit ce au mai scris unele fete si sunt si eu de parere ca te-ar ajuta mult sa te relaxezi putin, sa discuti cu cineva de incredere, care sa nu te judece si sa te sustina. E o perioada grea si trebuie luata in serios. Imi cer scuze pentru reprosurile de mai sus, nu le meriti, esti o femeie si o mamica minunata, o sa fii o mama minunata si pentru Eva si pentru surioara ei, si poate si pentru un baietel, daca mai ai "curajul" sa incerci o data, stii tu ca 3 e un numar norocos! Desi sa fii mama a 2 fetite e un noroc imens! Dar, na..
Btw, si eu vreau cu ardoare o fetita, am asa, planuri mari: sa ma angajez, sa stau un an angajata sa pot primi banutii de la stat, apoi trosc! Bebe roooz! Hihihi!

Pup pe toate fetele, in special pe Elle, ca ea are nevoie mai mult, si pe toti clopoteii ii pup pe obrajorii lor pufosi si pe manutele mici!

O zi buna va doresc, fetelor!


Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">Clipeli
NOU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Da, Ven, exact, Ingrid voiam si eu cand eram mica Ca ma uitam la aventurile lui Nils Holgerson


Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">Clipeli
NOU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Aaa si si .. alina023 - o veste care o sa iti placa: m-am apucat de scoala de motociclisti si vara asta imi trag motoooor! Ce zici? Mergem sa dam o tura?


Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">Clipeli
NOU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

Am intrat special pt Elle, sa o incurajez, sa o sustin. Ia-ti timpul necesar sa te impaci cu ideea ca bb2 e fata, spune toate ineptiile din lume daca te ajuta, pentru ca atunci cand ai sa-ti revii sa privesti usor in viitor si sa-ti dai seama ca esti cea mai norocoasa mama din lume, ca ai doua fete extraordinare, cele mai bune prietene ale tale si intre ele, doua femei puternice, frumoase, realizate...ale tale! Pentru ca TU le-ai crescut cu dragostea ta, cu sacrificiile tale si ELE DOUA te rasplatesc mai mult decat ti-ai fi inchipuit vreodata si iti intorc grija pe care le-ai purtat-o...Zambeste mamico, Dumnezeu are pentru noi planuri mult mai bune decat ni le facem noi! Suntem alaturi de tine toate, o sa fie bine! Nu-ti pierde credinta!

************************************************************************
Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)si cel mai fericit tatic, Andrei
Albumul nostru: mama, tata si copilul
Aventurile lui David
Mutzupusha
************************************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

Mitsule, am postat impreuna Vii sambata in herastrau?

Ca veni vorba de sambata, ziceti repede la ce ora si unde ne vedem ca mi-e dor de voi! De-abia astept sa ne intalnim iar multe!!!

PS: Am scris si am pus poze pe blogul lui David

************************************************************************
Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)si cel mai fericit tatic, Andrei
Albumul nostru: mama, tata si copilul
Aventurile lui David
Mutzupusha
************************************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

Nu e nimeni?

PS:Am pus poze noi cu David la album

************************************************************************
Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)si cel mai fericit tatic, Andrei
Albumul nostru: mama, tata si copilul
Aventurile lui David
Mutzupusha
************************************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Daaa, le-am vazut, si v-am "rasfoit" si blogul. ZUper! Sa mai scrii!


Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">Clipeli
NOU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Mitsuleeeee, Anaaaaaaa !!!!!
mi-era dor de voi !!! De abia astept sa ne vedem !!!

Deci, pana la urma ziua de intalnire este sambata... Bine ca am dedus eu ca nu mi-a raspuns nimeni la intrebarea mea de la amiaza Vreti sa scapati de mine ? No way !!! Ma prezint si eu si abia astept !!!
Mie imi convine ora 11.

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Bine v-am gasit zuzici dragi!
Elle iubita eu nu mai spun nimic...dar am sa salvez toate mesajele acestea pe care le-ai postat zilele acestea si cand ne vei anunta ca esti topita dupa fetele tale, am sa ti le trimit si sunt sigura ca te vor durea propriile tale cuvinte. Te imbratisez cu drag si pup burtica!

Nicole-mami de Mihai Alexandru (26.01.2008)

Sunt baiat mare

Mergi la inceput