Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (216)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Buna dimineata!!

Grati, sar'na de cafea! Buna rau! Ana ma trezeste mai devreme decat o facea pana acum. La 5:30-6:00 e fresh iar eu...

Laurici din pacate noi nu venim sambata. Plec la ai mei sa-l iau pe Luca si revin abia duminica dupa amiaza.

Cristina, imi pare tare rau pentru soacra ta! Sper din suflet sa nu fie ceea ce se banuieste a fi.
Multa sanatate si tie!



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

eleni si-a tras o cana de cafea fierbinte pe ea

cu ce este bvine sa o dau ???
este doar rosie
nu a facut bubite/ basicute
ar fi bine oare sa o duc la medic???


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura_dimitris

Cris, vai de mine prin ce treci....
Cum este cu soacra ta? Este sigur diagnosticul pus sau puteti spera sa nu fie asa de nasol...?
Si, sotul tau ce are ? Sper ca nu este grav...
Nasoala raceala ai avut
Tot ce este bine si conteaza este ca papusica ta este sanatoasa si se simte bine la tara !!!!



Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Laurici sa zic in mare asa povestea,ea tot acuza o durere in partea dreapta parca,am mers la tomograf acolo nu era nimic dar avea o pata pe plamanul drept,asta acum un an.Dr. nu a zis ca ar fi nimic grav,ea cam tusea de fel,acum au decis ei sa vada ce este totusi.Asa ca au venit in Bucuresti la Fundeni si acolo surpize au mai aparut si niste noduli la ambi plamani,am zis ca mi-a dat cu ceva in cap cand a zis dr. ca este destul de grav.A facut o mare greseala ea ca nu a insistat sa facem alte investigati cica,ne-a trimis la Sp. Militari,dupa du-te la Filaret iar Militari.O nebunie totala,luni i-au rezultatul sa vedem daca este cancer,de operatie oricum nu scapa sa ii taie pata aia.Am niste emoti teribile caci noi am mai trecut odata prin stresul asta,acum 5 ani socrul a avut cancer la colon.A fost teribil dar cu ajutorul lui DD sa recuperat,a facut operatie si chimo.
Sotul are o sciatica,il doare rau piciorul nu-l poate pune in pamant,a ajuns la urgente,nu e grav se recupereaza dar sti cand vin toate.....te da peste cap.Eu sunt aici,el acolo singur,stai cu grija.Fata nu stiu cand o pot aduce acum ca pe 9 iunie soacra se interneaza si uite asa....ma rog sa nu fie cancer,ca ne termina psihic.Pana luni la 12 stau intr-un stres.....
Pupici la strufi.

Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura_dimitris

eleni si-a tras o cana de cafea fierbinte pe ea

cu ce este bvine sa o dau ???
este doar rosie
nu a facut bubite/ basicute
ar fi bine oare sa o duc la medic???


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Of,fir-ar sa fie,eu nu ma pricep ce medicamente sunt pe aici,sper ca fetele cu experienta sa fie pe receptie.Sa ne ti la curent cum se simte,ce sperietuta..

Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristacoman spune:

Buna dimineata.

Grati, , buna rau cafeluta.

Eliza, sanatate multa. Hai ca vine vara si poate nu se mai imbolnaveste. fetele.

Cris, imi pare tare rau ca ai asa probleme. Sanatate multa si DD sa va ajute sa nu fie asa de grav.

Mada, daca nici voi nu ajungeti in Bucuresti, ne intalnim pe la noi? Ca tot sunt zilele Ploiestiului, cu activitati multe si frumoase; venim noi pe bulevard sau in centru, daca nu ploua, desigur.

Elle , si eu ma gandesc la tine. Ce mai ghiduseste Eva?

Rlc, acum am vazut ca esti din Oradea, . Anul asta am organizat o escapada in Austria si vom sta o noapte la Oradea. Poate ne vedem?

Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- 1 + An.

luna a8a
luna a7a
lunaa6a


Vedetele mele
Luna a 5a-Ghidusha
La Mare
Luna a 4a
Luna a 3a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna dimineata!Noi azi mergem la dr.Trebuie sa ii intepe si pe Abby si pe Darius.Nici nu vreau sa imi imaginez ce urlete se vor auzi din cabinet.Vine si mama cu noi ca singura nu ma descurc.Va pup pe toate si pe toti clopoteii si va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Neata,

Buna !


Laurici off, iubita; da-i cu albus de ou - adik atunci trebuia sa-i dai, sau cu panthoderm.
Si acum am citit c-a avut laringita??? acum, cum este?
Off, ma gandesc ca la papa, era chin.


Cris-uk, off, prin ce treci; poate e mai bine sa mai caereti o parere referitor la diagnosticul soacrei.
Sanatate multa si sotului; pt sciatica poate i-ar face bine niste bai termale.
Bine ca printzesa este ok.


Un si pentru Emma (de Eliza); sper ca acum este ok.


Ven, ce mai faceti? ce-ti mai fac strengarii? Mai poveste-ne despre voi, ca tare imi plac postarile tale.


Lavi-Mishu, tot rapandula aia o am sa stii
Spor la scoala de ... motor - sau ai facut-o deja si acum vrei sa-ti iei motorul, deja?!


Dana, cum este Darius? Parca avea ceva muci? (sper sa nu fac o gafa ) ici la micii muschetari (cum bine le-a zis Laura)


Mada, eu as fi vrut s-o vad pe Sofia, sa vad cum a reactionat la animale si la toata harmalaia.


Si special, pentru Helene
Ce face Eva? Ce i-ai mai dat sa pape? Stiu ca-i faci deverse chestii si e tare incantata (si ma mai inspir si eu)


Gata (si-asa m-am placintit)... ma duc la kkt-ul de sedinta de sfarsit de luna
Iar o sa discutam dak se poate 'sa pastrem doar un angajat pe tot departamentul care sa vin o zi pe luna sa lucreze si s-aduca si nist ebani, de-acasa'

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura_dimitris

eleni si-a tras o cana de cafea fierbinte pe ea

cu ce este bvine sa o dau ???
este doar rosie
nu a facut bubite/ basicute
ar fi bine oare sa o duc la medic???


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni


Doamne, Laurici!!! Daca nu mergi la medic, mergi macar la o farmace si cere un unguent special. Nu stiu ce altceva sa-ti spun sa faci.

Ooooffff.... Sa ne spui cum mai este.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Neatza zuzici!
Mitsu si Ana bine ati revenit! Mitsu felicitari pt curajul tau! Chiar am inceput sa vad tot mai des fete pe motociclete. Acum 2 zile am vazut vreo 2 si ma gandeam la Alina noastra
Off Eliza ce mila mi-e de Ema mica! Cum strange ea tot virusii... Bine ca ai fost inspirata si nu i-ai dat antibiotic! Sanatate multa si un maaare !
Cristina Doamne ajuta sa nu fie vorba de cancer si sa treaca cu bine de operatie. Sanatate multa soacrei si sotului tau! Si tie bineinteles, sa scapi repede de tuse sa o vezi curand pe iubita Bianca!
Laurici cum este Eleni? Vaai ce m-am speriat. Nu prea stiu cu ce sa dai...ma gandesc la din astea babesti poate...miere, ulei. Sau mergi la farmacie si intreaba de un spray, ceva. Ereena mi-a zis ca e bun Neopreolul.
Danutz bafta la dr si fara reactii la vaccin! Pupam tare, tare nazdravanii!


Poze Daria
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Si sa va mai povestesc de Daria, ca nu am mai laudat-o demult . A inceput sa repete si sa invete tot mai multe cuvinte, stie sa raspunda cand e intrebata cati ani are - "unu" si arata si un degetel, este tare mamoasa, dc pana acum vreo 2 saptamani era numai dupa ta-su acum e dupa mine si cum dispar din raza ei ma striga, face la toata lumea din parc "pa", ii plac tare mult copiii, fetitele in special, le striga de mama focului "ti-ti-tzaaa ti-ti-tzaaa" si merge la ele, le mangaie pe par, le pupa...E haioasa foc, intelege tot ce ii spunem, nu mai pot de dragul ei. Bineinteles ca face si prostii, acum 2 seri in parc a luat jucaria unui baietel si nu vroia sa i-o mai dea inapoi...si tipaaa ca din gura de sarpe. M-a facut de tot rasul

Poze Daria
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput