Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (216)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Citat:
citat din mesajul lui stancutza

Dragele,



astazi am fost sa-i luam Sofiei aparatele auditive de la cabinet. Le-a si tinut in urechi vreo jumatate de ora, era foarte mirata ca auzea si ea ceva ... eu eram terminata de emotie ca ne auzea pentru prima oara vocile, va dati seama! A reactionat destul de bine la ele, mai incerca sa le scoata din urechi din cand in cand, dar ii aratam "nu-nu" - semn pe care il stie bine - si renunta.



Sper sa se acomodeze repede cu ele si sa progreseze cu vorbitul. Oricum totul trebuie facut treptat, cu multa rabdare si tact si...din mers, adica vazand si facand.


Am aflat si o info noua, adica - exista copii cu pierdere mare de auz ca Sofia, care recupereaza foarte bine vorbirea doar cu aparate. Deci ne putem astepta la orice.

Dr a batut din palme mai tare si Sofiei nu i-a placut - s-a speriat si a plans si s-a agatat ca o maimutica de mine. Dar ii placea sa ii vorbesc eu cand era asa lipita de mine.

Parca as avea din nou un nou-nascut, o luam treptat ca si cu un bebe mic...



Va pup



Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei


Diana ma bucur nespus de mult ca Sofia a reactionat bine la aparate, cred ca e emotionant sa stii ca acum va aude vocile pentru prima data, sa-i urmaresti reactiile pe care le are la diferite sunete... Sunteti niste parinti minunati si sunt convinsa ca Sofia va reusi sa depaseasca curand aceasta problemuta! Va imbratisez cu drag!

Nicole-mami de Mihai Alexandru (26.01.2008)

Sunt baiat mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Lavi- un BE prin toamna si nu stiu daca kidex au editie de vara

Dar o poti suna pe tipa la telefon, il are pe site si intreab-o.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Crista,cu mare placere,in ce perioada mergeti in Austria?Noi momentan suntem la tara,dar f aproape ,la 25 de km de Oradea,deci nu e problema...daca ajungeti dupa amiaza putem merge in Felix,la lacul cu nuferi


Stancutza,

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mitsule daaa, chiar atat am dat pe el (adica pe batzul cu inele). Pfoai, daca stiam ca asa mare-i diferenta, pai ma chiombeam mai bine si luam mai multe jucarii


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
Craciun 2008
10 Ian 2009 - Mi-au luat motul
Thea la 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Stankuta ce vesti frumoase, ma bucur mult mult! Va imbratisez cu drag!

ma bucur ca am reusit sa intru sa rasfoiesc pe aici( ca ati scris mult, nu gluma, bravo voua!)

pt ca eu sunt zilnic in hereastrau, sa vin cu lamuriri
- targul superbebe este un cort imens amplasat de azi in zona rotii mari din parc, intrarea din Soseaua Nordului,(restaurant Tratoria Il calcio) vizavi de satul francez(cartier herastrau). Nush ce alte repere sa va dau dar daca vreti sa veniti pe jos de la intrarrea Arcul de triumf sau cea de la Charles de Gaulle, este f f mult de mers.

Sper ca vremea sa fie frumoasa, aka macar sa nu ploua, abia astept sa va vad, eu merg maine la acest expo, incerc sa intru pe forum apoi sa va dau un feedback despre ce e de capul lui.

Emma de Eliza sanatate multa!

Aurelcris sanatate alor tai si pupici Biancai!

Elle miss the three of you!

Shose ce mai faceti fetelor?

LauraD va pupic!

Mitsu jucarii istetele din lemn au si in Ikea, preturi f ok.

Godzila eu i am dat prima data o capsuna, a fost ok, la o saptamana i am dat iar, dar nu cate ar fi dorit el. D'astea romanesti cica.
Kiwi ii pun uneori cate o jum. de fruct pasat in marul ras.

Dana pupici sa nu doara intepaturile pe baieti!

Uf, n am retinut mare lucru in afara de ce am scris deja, dar salut pe toata lumea!


Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

laura ioana, cu tot respectul pentru petit caprice si felul cum arata si materialele lor, mie mi se par scumpe. eu am gasit ciocan cu bile aici (vezi ca e cu pauza)http://www.oo kee.ro/jucarii-526-Diverse-jucarii-lemn-p-1150-Banc-de-lucru-cu-bile.html pretul e super ok,dar tocmai s-a terminat stocul .poate il gasesti pe alt site,sau mai astepti la ei

MATEI

POZE
PITICUL URIAS
BBEAUTIFUL

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">PARTICIPAM LA CONCURS - ERE1 - MATEI SI RATUSCA URIASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:



mitsu nu-s asa mishto finisate ca cele de la petitcaprice(avem si noi una alta de la ei) dar asa ceva gasesti mai mereu pe stoc in ikea

http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/60061967

http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/57212295

Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Lala, Laura, Ereena, ema, merci mult de info!
Nu stiu cand o sa mai ajung prin ikea, da' poate o sa urmaresc si site-ul ala de la Ereena daca nu uit de el. Oricum, cand fac rost de $ o sa comand si cateva de la Plan Toys pe care nu le vad pe la altii...
Ideea e ca acum stiu ce vreau in materie de jucarii Pe Conrad nu multe chestii il tin ocupat, si tare m-as bucura daca l-ar 'prinde' jucariile de lemn, poate mai si invata ceva cu ocazia asta.

Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
Blog CONRAD!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Irina mi-am dat seama ca fix batzul asta cu bile l-am cumparat de la BE, de unde rezulta ca a fost mai scump decat pe site (eu am dat 20 RON): http://www.ookee.ro/jucarii-521-Cuburi,-forme,-culori-p-1291-Jucarie-de-lemn---Piramida-curcubeu-cu-inele-de-lemn.html Nesimtiti! Oare care-i diferenta intre batzul luat de mine si cel la 59 RON? http://www.petitcaprice.ro/1-2-ani/plan-toys/piramida-de-inele-p-54.html ?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
Craciun 2008
10 Ian 2009 - Mi-au luat motul
Thea la 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

laura ioana, jucariile plan toys sunt eco, nu emana vapori toxici ,din lemn de arbore de cauciuc, vopsele pe baza de apa, mi-a facut vanzatoarea instructajul de la inceput.restul sunt din lemn pur si simplu.Eu am luat de la un targ cu 15 ron melcul de tras care la ei e vreo 70 si ceva de ron.si zau daca nu zboara pribn parc cu el de mama-mama.

MATEI

POZE
PITICUL URIAS
BBEAUTIFUL

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">PARTICIPAM LA CONCURS - ERE1 - MATEI SI RATUSCA URIASA

Mergi la inceput