Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (216)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Neata, fetele!
V-am mai citit asa printre randuri... Sunt inca nervoasa ca lui Conrad nu ii trece scarlatina Ma tem sa nu faca si o otita, ca streptococu' ala beta hemolitic de obicei aduce cu el mai multe..
In alta ordine de idei, am schimbat semnatura! Am acolo de toate, sper sa mearga.
Ma duc sa imi rearanjez gandurile ca sa va spun la toate, personal, ce aveam de spus.
Pup!

Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
Blog CONRAD!
Blog Mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

Va trimit pupici! Tre sa ies sa predau laptopul. Cred ca abia sambata ne mai vedem. O sa pregatesc aparatul foto!!! Pupitzi!

PS: Godzila, ti-am trimis nr meu pe PM; Laura, o sa te sun maine sa vad daca exista modificari in program

Ciao!

************************************************************************
Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)si cel mai fericit tatic, Andrei
Albumul nostru: mama, tata si copilul
Aventurile lui David
Mutzupusha
************************************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Lauraaaa_D, ce iti mai face familia elena? Tot asa nazdravan e Dimitrakis? Si asa gratioasa si dulce e surioara lui? Am auzit ca Elenutzi mica a facut prostii azi cu o cana de cafea.. Uf! Si Conrad s-a ars pe degetele, de vreo 2 ori, o data a pus mana pe cuptor, alta data a gasit fierul de calcat ce statea la racit pe gresia din baie si si-a facut de cap cu el.. Noi avem un unguent preparat de cineva cu ceara de albine si nu mai stiu ce. Da' stiu ca se pune cerneala/miere/ulei. Oricum, cred ca e cam tarziu ce spun eu. Sper sa fie ok! Va pup pe toti si va imbratisez! Eu nu o sa ajung sambata in parc, ti-a spus si Ana, ma duc la SB, o sa ma intalnesc si cu jelimoni, yuppyyyy! Da'.. O sa te prind eu odata si-odata prin Moghioros!

alunuuuush_023, da, fac scoala in Buc., la Ilioara, nu m-am mai dus de ceva vreme(~2 sapt.), recunosc, ca nu am avut timp, sunt in presesiune, da'... saptamana viitoare ma duc iar! Este foarte fain sa stapanesc eu personal bolidul Pana acu' mergeam doar ca pasager, da'.. nu se compara!

cati, asa mult imi place cum scrii! Nu stii cat de mult ma bucur ca cu toate greutatile pe care le intampini, te pregatesti sa devii pentru a 2-a oara mamica... Sa dea DD sa ti se implineasca visul si peste 1 an, 2, sa tii in brate o papusica mica si dulce!

Eliza, uuuf, naspa cu raceala asta, stiu exact prin ce treci, si eu sunt mamica de bby bolnavior, mi se pare ca a trecut o vesnicie de cand s-a imbolnavit si mi-e teama sa nu ramana cu sechele/cu o sensibilitate mai mare... Da' pe-acolo pe la voi nu se dau imuno-stimulatoare la babies?

gratiii, si ca am spart randurile si nu am urat si eu zanei tale La Multi Anisori!!! frumosi si insoriti, in mijlocul unei familii asa daruite! Sa aveti parte de tot ce e mai bun! Ce mai face Dudu mic si electronist? Ti-am spus ca si al meu a luat condenstaoru' de pe tavita la mot, era sa lesin

aurel_cris, ce pot sa spun... Tin pumnii sa iasa bine!

Roxana, nu am terminat inca scoala, dupa motoare tot 'salivez' de cateva luni, acu' sa vedem cand s-o-ndura mama sa cotizeze, ca io-s leftera. Ma bucur pentru 'rapandula' ca a gasit un culcus cald si inca nu ati izgonit-o de-acolo!

kalosalina, pai ce mai astepti? Hai si tu sus cu noi pe motoru' ce va sa vie! Chiar ma intrebam ce mai face Dariutza ta, ca de la ultima intalnire promitea sa fie foarte sociabila si 'precoca' Sa iti traiasca mandretea! Va pup!

Si pentru godzila, haideti fetelor sa ne 'motociclizam' cu toatele E pacat sa inghitim asa in gol... Ah, godzila, si Conrad are teren alergic, da' i-am dat cate o capsuna-doua, ocazional, si nu a patit nimic. De la rosii, in schimb, ii apare urticarie

Lala_D, salve! A venit momentul sa iti spun ca iti citesc blogul 'in secret'.. Si te invidiez De unde ai gasit minunile alea de jucarioare de lemn? Eu am gasit numai chestii de genul numaratoare si cubulete.. Da' as vrea sa gasesc bat d'ala cu covrigei, cutiuta d'aia cu ciocanel si bilute, turnulete, puzzle d'ala cu buton, etc. etc., cam tot ce ai tu pe acolo Vai, cand mai rasfoiesc... Si vad cat de updatati sunt copiii tai... Si al meu sta cu mama si nu stie nici macar sa arate unde e nasu' Imi vine sa o iau la sanatoasa!

stoisor, rusinica Cred ca e dulce tare, de te prapadesti dupa ea! Tare mi-ar placea s-o vad! Si eu il invat pe Conrad sa faca bezele la fetite, adica sa isi pupe degetul aratator si apoi sa il 'arunce' catre ele. Sa vedem ce-o iesi

Ana, we salute u back!

Aaaa, Veeen, ce mai faaaci? De cate ori zic ceva in engleza, stii ca ma gandesc la tine? Cred ca esti tare cool ca profa!

Ceska, say what??? L-ai facut cheliuta pe micul pletos?? Waaa! Super! Sa imi spui despre feedbackurile lui, ca am inteles ca va duceti la soare, oare ce senzatii o sa traiasca? A, am aruncat un ochi pe poze mai vechi si mi-e greu sa mi-l imaginez pe Benji fara par

Ereena, Chiar ieri m-am uitat pe blogul 'piticului urias', ce de chestii faceti voi impreuna!

Gattaaa, pai, pozele? Aaa, am revazut cu mare placere un clip de cand avea Sarita 11 luni si se bagase ea intr-un sertar, mai mai

Si, last but not least, ca nu am vrut sa fiu solemna in mesajul asta.. Stancutza, eu nu stiam de probleme voastre.. Asa tare m-a impresionat sa aflu... Am mai aruncat eu cate un ochi pe aici si am vazut ca aveti probleme, dar nu am inteles despre ce era vorba.. It was quite a shock. Nu vreau sa invart cutitul in rana, departe de mine acest gand, incerc doar sa iti transmit cat de mult m-a miscat treaba asta si sa te asigur ca sunt cu tot sufletul alaturi de voi... Daca pot vreodata sa te ajut cu ceva! Desi nu stiu cu ce.. Orice. Ma bucur tare mult ca acum e ok si ca esti atat de optimista! Nu stii ce mamica minunata esti ca ai puterea sa privesti cu seninatate totul si disponibilitatea pentru un nou inceput! Nu mai stiu ce sa mai spun.. M-a lasat fara reactie postarea ta... You're special, did you know that? te imbratisez tare de tot! Multa bafta si sanatate!

Gata, inchei aici mesajul meu, nici nu stiu daca o sa il trimita, ca e cam lungut.. Ne mai 'auzim', fetelor!


Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
Blog CONRAD!
Blog Mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Lavi jucariile le gasesti aici :

http://www.petitcaprice.ro/index.php

Pe toate ce le-ai enumerat

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Lala, thanx, back, acu' imi amintesc ca ai spus tu ca ai luat pantofioru' si alte cateva jucarii de la ei de la stand la BE.. ce neatenta sunt!

Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
Blog CONRAD!
Blog Mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Mda, mi-am schimbat iar semnatura, ca am renuntat la blogul meu, era prea complicat sa am 2 identitati diferite Adica imposibil.

Ce e cu linistea asta? Unde ati plecat? :P E vreun meci, ceva? Sunteti la plimbare?

Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
Blog CONRAD!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Multumesc mult Lala
Gatta Thea e bine, a zis dr ca are inima perfect normala si sa fim linistiti. eu eram panicata f tare, ptc in familia sotului au o gramada de probleme cu inima, iar socrul meu a avut 2 operatii pe cord deschis si a murit de infarct cand eram insarcinata in 8 saptamani a consultat-o in amanunt, dar parca nu a durat chiar asa de mult cum zici tu, oricum Thea a plans cu suspine aproape tot timpul, cu o mica intrerupere in care eu ii suflam aer pe fatza (era tare cald in cabinet); si-a amintit deodata ca mai are de plans si a continuat cu suspine si lacrimi, de nu mai stiam ce sa-i fac
Lala, dar ce scumpe sunt jucariile astea din lemn pe site-ul lor Eu am luat de la BE http://www.petitcaprice.ro/1-2-ani/plan-toys/piramida-de-inele-p-54.html cu 20 RON si un set cu 8 cuburi care intra unul in altul si au animalute desenate pe laterale (nu-l vad pe site-ul asta) cu 35 RON. Imi place tare de tot cutia cu bile pe care trebuie sa le lovesti, dar nu-i cam scumpa?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
Craciun 2008
10 Ian 2009 - Mi-au luat motul
Thea la 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Laura I ei la targuri/ expozitii fac reduceri considerabile nu ca altii
Din motivul asta si eu prefer sa cumpar la targuri.
Desi la cata vanzare i-am facut tipei probabil mi-ar face si reducere ca ma stie deja ca pe un cal breaz

Eu nu regret niciun leu dat pe jucariile lor Andrei le adora si se joaca cu ele mult de tot.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Laura_Ioana, hellooo! Ce bine ca nu are Theutza nimic la inimioara; si eu l-am dus pe Conrad de la 3 luni la cardiolog, dar o sa il mai duc, ca oricum era cam micut... Am aceeasi problema, boli cardio in familie. Deci, ti s-a luat o piatra de pe suflet!
Pe mine ma interesau jucarioarele alea de lemn educative. Mi s-au parut rezonabile ca pret, dar .. chiar asa erau de ieftine in realitate? Ca incep sa ma oftic ca nu am fost la BE, mai ales ca tocmai batul ala cu inele nu e disponibil! Si Conrad nu are nici acum inele..

Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
Blog CONRAD!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Lala, se mai apropie vreun targ?

Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
Blog CONRAD!

Mergi la inceput