Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (216)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Ioana

Irina mi-am dat seama ca fix batzul asta cu bile l-am cumparat de la BE, de unde rezulta ca a fost mai scump decat pe site (eu am dat 20 RON): http://www.ookee.ro/jucarii-521-Cuburi,-forme,-culori-p-1291-Jucarie-de-lemn---Piramida-curcubeu-cu-inele-de-lemn.html Nesimtiti! Oare care-i diferenta intre batzul luat de mine si cel la 59 RON? http://www.petitcaprice.ro/1-2-ani/plan-toys/piramida-de-inele-p-54.html ?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
Craciun 2008
10 Ian 2009 - Mi-au luat motul
Thea la 1 anisor



Ti-a explicat Ereena in postul de mai sus care e diferenta.
Pe langa faptul ca sunt 100 % non toxice , eco etc jucariile Plan Toys ( cele comercializate de caprice) sunt excelent finisate si cantaresc 2 grame datorita lemnului arborelui de cauciuc .Nu degeaba au ei zeci de premii internationale de excelenta si calitate ca si producatori de jucarii. Nu din nesimtire.

E o diferenta de la cer la pamant sa iti cada pe picior un cerc de la plan toys fata de unul de la ikea care iti invineteste unghia
. Sau din linkul pus de tine bila aceea din capat : eu am de la casa retro de lemn normal (plin) si cand iti da cu ea in cap ai sanse sa iti sparga scafarlia pe cand cea de la plan toys nici nu o simti cand o ridici in mana.

Sunt scumpe si in state si peste tot in lume , nu numai la noi dar daca analizezi raportul calitate - pret isi justifica costurile.

Evident ca poti gasi acelasi tip de jucarie produsa de alte firme dar din lemn de brad lacuit. Si la un pret mult mai mic.Deoarece in acest caz si costurile lor de productie sunt mult mai mici.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Si am uitat sa dau buna dimineata si o cafeluta .

In dimineata asta duc baietii la circ , sper sa stea cuminte Andrei ca ma duc singura cu ei

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui stancutza

Dragele,



astazi am fost sa-i luam Sofiei aparatele auditive de la cabinet. Le-a si tinut in urechi vreo jumatate de ora, era foarte mirata ca auzea si ea ceva ... eu eram terminata de emotie ca ne auzea pentru prima oara vocile, va dati seama! A reactionat destul de bine la ele, mai incerca sa le scoata din urechi din cand in cand, dar ii aratam "nu-nu" - semn pe care il stie bine - si renunta.



Sper sa se acomodeze repede cu ele si sa progreseze cu vorbitul. Oricum totul trebuie facut treptat, cu multa rabdare si tact si...din mers, adica vazand si facand.


Am aflat si o info noua, adica - exista copii cu pierdere mare de auz ca Sofia, care recupereaza foarte bine vorbirea doar cu aparate. Deci ne putem astepta la orice.

Dr a batut din palme mai tare si Sofiei nu i-a placut - s-a speriat si a plans si s-a agatat ca o maimutica de mine. Dar ii placea sa ii vorbesc eu cand era asa lipita de mine.

Parca as avea din nou un nou-nascut, o luam treptat ca si cu un bebe mic...



Va pup



Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei


Ce ma bucur!!!

Eu avut incredere totala in Sofia pentru ca este o fetita inteligenta si-o sa depaseasca problema asta. Doamne ajuta, sa nu fie nevoie de operatie!
Va imbatisez cu drag!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Acum sa si salut: buna dimineata!

Multzu de LalaD.

Am vazut ca vorbiti de jucariile de lemn; si eu sunt pt cele de la p e t i t c a p r i c e.
Eu am si de la c a s a r e t r o (3 bete pe care sa bagi inele, patrate si hexagoane) si am si de la ceilalti.

Asa e cu a spus LalaD: Dan si-a luat in freza (de la fi'sa, sa nu se interpreteze ) un inel (la casa retro) si unul de la un con (petitcaprice) - s-a vazut diferenta: i-a aparut instant, o pata vanata!

Iar cele de la o o k e e sunt luate tot prin petit caprice - eu sunt 'abonata' la site-ul o o k e e si ma stie tipu' cand sun, ca-l 'descos' .
Numai ca nu le au pe toate, din pacate.

Sa ma 'laud' putin: i-am luat buburuzei piscina-ciuperca : este in al 9-lea cer.

Suna telefonul .... off!
Revin

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Neata!
Ereena, mi-l imaginez ce simpatic e tragand melcul de sfoara Uite ca eu nu i-am luat nicio jucarica de tras sau de impins (de fapt are o masinuta in care trebuie sa potriveasca forme si are o mica sforicica, dar nu o pasioneaza decat potrivitul formelor), deci tre sa trag o tura pe la magazine.
Lala, eu nu spuneam de cei de la casa retro ca-s nesimtiti pt diferenta dintre cele 2 produse (nici nu stiu sigur daca standul acela de unde am luat eu era al lor, dar parca u am mai vazut altul cu jucarii din lemn), ci ma refeream la nesimtirea ca la targ am dat 20 RON pe jucarie, iar pe site e 18 RON Diferenta nu e mare, stiu, dar pretul la targ ar trebui sa fie macar egal, dar nu mai mare
Acum am inteles de ce difera asa tare pretul si e adevarat ca tre sa am grija sa nu-mi traga vreuna cu bila sau cu batzul din lemn


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
Craciun 2008
10 Ian 2009 - Mi-au luat motul
Thea la 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna dimineata!ROXANA KALOSALINA EMAROXANA ai retinut bine ca Darius era mucos.I-am curatat zilnic nasul cu ser fiziologic si un kineziterapeut a venit acasa si i-a scos mucisorii din gat si acum e bine.Ieri am fost la dr si i-a intepat si pe Abby si pe Darius.Abby a plans cand l-a intepat dar apoi a fost foarte sociabil.Trebuie sa mai facem inca doua vaccinuri si apoi vom fi la zi ca am ramas putin in urma.Cu greutatea si inaltimea stam bine:13,5 kg si 88 cm.Darius a plans si el cand l-a intepat dar s-a calmat repede.Are 60 cm si 5,6 kg.Nu a luat decat 700 gr in luna a doua si ma gandesc sa ii introduc cate un biberon cu lapte praf.Azi puiutul meu implineste 2 luni!La multi ani pui mic si drag.Te iubim mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui danonique

Buna dimineata!ROXANA KALOSALINA EMAROXANA ai retinut bine ca Darius era mucos.I-am curatat zilnic nasul cu ser fiziologic si un kineziterapeut a venit acasa si i-a scos mucisorii din gat si acum e bine.Ieri am fost la dr si i-a intepat si pe Abby si pe Darius.Abby a plans cand l-a intepat dar apoi a fost foarte sociabil.Trebuie sa mai facem inca doua vaccinuri si apoi vom fi la zi ca am ramas putin in urma.Cu greutatea si inaltimea stam bine:13,5 kg si 88 cm.Darius a plans si el cand l-a intepat dar s-a calmat repede.Are 60 cm si 5,6 kg.Nu a luat decat 700 gr in luna a doua si ma gandesc sa ii introduc cate un biberon cu lapte praf.Azi puiutul meu implineste 2 luni!La multi ani pui mic si drag.Te iubim mult de tot!

Dana mami de Vanessa(08.03.2006) Albert (20.12.2007)si Darius(29.03.09)
poze


Bine ca s-a rezolvat (cu mucii).
Mie mi se pare ca e ok si la greutate si la lungime.
Sa creasca mare si sa fie sanatos! Si cate-un si pentru printzesa Vanessa si strengarul Albert.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploscariu spune:

Neaza, fetelor!
Noi trebuia sa mergem miercuri cu Ionut la Institutul Inimii sa-l consulte un chirurg si sa-l progamaneze pentru operatie, ne-a cerut sa avem analizele facute si sa mergem cu ele sa le vada, dar i-a iesit infectie urinara si are ronofaringita acuta, ii curg muci verzi si multi, si atunci ne-a spus sa nu mai mergem acum, doar dupa ce terminam tratamentul pentru infectie urinara si dupa ce refacem analizele, ca trebuie nu aiba nici o infectie , altfel nu-l poate opera. Asa ca acum facem tratament cu Zinat si picaturi Betabioptal. Si nici Ioana nu e mai presus, ea are gatu rosu si mi-a facut febra 40 si ii dau si ei antibiotic si picatiri in nas. Oare de ce se imbolnavesc atat copii astia, cateva zile sunt bine, apoi o dau iar pe viroze, eu m-am saturat de cate medicamente am bagat in ei

SMS 858 - doneaza 2 EURO pentru ASOCIATIA INIMA COPIILOR

POZE 2009 ,
poze cu Ioana si Ionut

www.weddingcountdown.com/ticker/b9szi95.png" target="_blank">Gabriela - mami de Ionut 14.01.2008si Ioana 13.12.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Neatza zuzici!
Venim si noi maine la intalnire!!! Am inteles ca trebuie sa mai stabilim locul intalnirii. Ma gandesc ca ar fi bine sa ne intalnim undeva unde ne putem si parca. Intrarea de la parcul de distractii, langa complexul H, restaurant Hard Rock Cafe, cum vi se pare?
LauraI ma bucur mult de vestile bune de la dr. Un pt Theutza frumoasa.
Stancutza ce m-am emotionat cand am citit mesajul tau. Cred ca asa fericita este si Sofia ca va poate auzi vocile! Doamne ajuta sa o ajute suficient aparatele si sa nu mai fie nevoie de operatii.

Offf tb sa fac repede ceva dar revin.

Poze Daria
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploscariu spune:

Stancutza, i-ti doresc multa sanatate si putere sa poti sa te ocupi asa cum trebuie de fetita ta scumpa, ca sa se obisnuiasca cu sunetele si sa invete sa vorbeasca!

POZE 2009 ,
poze cu Ioana si Ionut

www.weddingcountdown.com/ticker/b9szi95.png" target="_blank">Gabriela - mami de Ionut 14.01.2008si Ioana 13.12.2004

SMS 858 - doneaza 2 EURO pentru ASOCIATIA INIMA COPIILOR

Mergi la inceput