Burtici fericite de septembrie-octombrie (64)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

diana, sedere placuta in Romania ! A, parca ai zis ca intentionezi sa il lasi pe Peter la bunici, nu ? In vacante si fara sa traiesti efectiv stresul cotidian cu iz romanesc, cred ca e ok sa fii in Romania. Calatorii usoare si placute de-a lungul si de-a latul Moldovei!

Merg la somn, noapte buna si pupici tuturor !

Geani 24+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei
In sfarsit, poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna dimineata!!Raportez o noapte de infern ca de obicei.Va poftesc la o cafea.

MADA mersi de raspuns.Acu' sunt mai linistita.




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si speram, samburica din burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Buna dimineata,

Acum plecam la plaja (dupa cum stiti suntem la mare) cind revin ...pun si link-urile.

Si vroiam sa mai zic si eu ceva legat de cadita... eu nu am vrut din aceea cu forma anatomica pentru ca in momentul cind creste copilul nu mai are loc in cadita sa se joace. Dar pentru ca sotul vroia neaparat din aceea am luat cadita simpla si un suport cu forma aceea care se prindea pe cadita pe care nu l-am folosit prea mult...

Va pup va doresc o zi buna si ne vedem dupa prinz.





Clodute mami de Patrick si
cu Karolina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna dimineata si de la noi.
N-am o stare tocmai buna, ma doare ceva in stanga spate si sper sa nu fie rinichiul. In plus la sserviciu nu merge liftul de luni si tot urc pe scari. Azi dimineata am urcat cu sticla de apa, suc, mancare... si inca mai tremur .Nu va mai spun de ce atmosfera e la serviciu... Mai mult, bebe e cam pututros de cateva zile si ma scoate din sarite ca ma apuca paranoia
Nah ca m-am racorit si eu.

mariaanna, sti ca eu ma gandesc mereu la tine si astept cu mare drag sa ne spui ce-ai facut la eco si ca e fetitza

Elle, ai pregatita aici poate te mai inveseleste.

Geani, tu cand mergi la eco? Nu sti ce carucior ai ? Sau nu vrei sa afli? Erau cateva fete care nu vroiau sa stie dar nu mai imi amintesc cine... scuze

dana, de ce ai dormmit rau?

LE: mada, ma bucur ca esti bine, tinem pumnii la eco. Abia astept sa ne spui ce si cum

bia, ce faci? Hai la tastarnita



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 23+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

Adimercedes, cate detalii necunoscute . Nu vii cu mine la cumparaturi????
Al meu sotz nu are initiativa sa puna mana pe burta, tocmai si pentru ca bebe nu mai misca atunci cand o simte. Insa ii rad ochii cand ii zic eu: "Azi Loris a avut sala toata ziua!
Azi a fost tare miscaret!"
In schimb, aproape in fiecare seara si dimineata il pupa...prin burta mea



Kemsy, si eu eram la fel de stresata si nedumerita de cumparaturi ca si cele mai multe dintre voi. Important e sa iti dai seama din toate ofertele, care s-ar potrivi mai bine situatiei si nevoilor tale specifice.

Stiu ca MangaGirl pomenise de Bugaboo. Si noi ne-am uitat la el. Insa mi-am dat seama ca e pt city-slickers, scuze, nu s-ar fi potrivit stilului nostru de viata. In afara de faptul ca e fff scump, spatiul pt pus cumparaturile e fff limitat. Or eu cand ma duc la cumparaturi, car ca si cu tancul! Mai ales cand bb e mic si adoarme in carut, e greu sa il muti in cos de cumparaturi, pe care nu totdeauna il gasesti si e greu de manevrat etc. Asa ca incarcam carutul la refuz, in cosul special de sub carut, plus pe copertina!!! Ba cand era mica-mica, puneam scutece, de ex, si pe suportul de picioare. La noi toti cei pe care i-am vazut cu Bugaboo erau la cravata/fusta, tocuri etc, cu o geanta mica atarnata de carut si gata. Arata tare bine, dar nu as fi putut sa il handralesc in modul in care l-am muncit pe asta pe care l-am si cumparat, tocmai de aceea zic ca e imp sa vezi ce si pe unde vei avea nevoie de el.

A nu se intelege ca am ceva cu Bugaboo, l-am luat doar de exemplu, ca era si pe lista noastra si am vrut sa dau motivele pt care noi am considerat ca nu ni s-ar fi potrivit.

O sa vezi ca incet-incet totul va face sens. Acum e o mare de pareri, de la persoane diferite, cu stiluri de viata diferite si e normal sa nu stii ce sa alegi. Ia incearca sa gasesti femei, de preferinta cu copii deja, care sa aiba circumstante si stil de viata cam ca ale tale si vorbeste cu cat mai multe, vezi ce au ales, de ce si ce pareri au despre produsele alese.

Altfel, poti alege pur si simplu ca e verde cu portocaliu sau albastru cu rosu .

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Buna dimineata si de la noi! Astazi m-am trezit foarte de dimineata ca a plecat sotul meu intr-o delegatie si sunt destul de ametita. In plus, incep sa fiu suparata pe mine ca nu muncesc atat cat ar trebui si nu stiu cum o sa termin. Deja l-am certat pe nazdravanul meu de dimineata si acum imi pare rau . Na, ca m-am racorit si eu.

Monica, eu zic sa urci cate o treapta pe minut si la fiecare mai bei o gurita de suc si apa. Asa scapi si de bagaje si trece si jumatate din ziua de lucru. Aaaaaaaa... si daca incepi cu paranoia dis de dimineata, vezi ca iti suflu in ceafa . Nu de alta, dar s-ar putea sa ma apuce si pe mine.

Clodute, ce te invidiez! Ce as sta si eu lungita pe plaja, cu prietenul meu Dostoievski si muuuulte chestii de baut ... Slap slap! Hai ca mi-am dat doua palme si m-am trezit.

Ce-ai patit, Dana?

Am citit aseara ce ziceati si stiu ca aveam de multumit si de raspuns dar intre timp s-a formatat memoria mea si acum functionez la jumatate de parametri. Ma iertati.




Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Legat de cumparaturi, cred ca e tare bine sa facem schimburi de idei, sa invatam cat mai multe unele de la celelalte. Totusi, nu uitati ca de mii de ani cresc copii si fara nu stiu ce marca de biberon sau de sterilizator. Nu vreau sa spun ca lucrurile astea sunt rele, ci doar ca nu e o tragedie daca nu aveti o lista completa de cumparaturi, ca oricum ne vom adapta din mers la multe particularitati ale bebelusului, ca vom mai face si greseli sau cumparaturi fara rost. Si e normal sa fie asa, ba chiar e frumos. Face parte dintr-un proces de invatare.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Neata fetelor,

Eu nu beau cafea asa ca... desi am ajuns deja la munca, inca incerc sa ma trezesc. Desi, la ce somn am in mine, slabe sanse sa fiu buna de ceva azi.

Uve_got_mail felicitari pt fetita. Sunt sigura ca in putin timp tati nici nu o sa isi mai aduca aminte ca si-a dorit baietel. Fiecare copil e o minune.

Pazza, iti tinem pumnii la eco. Sa vii cu vesti bune.

Mimika, cred ca esti foarte invidiata pt ca nu mai ai decat 2 zile de mers la serviciu. Eu mai am cam o luna jumate dar inca nu pot sa spun ca imi e foarte greu. Mie cam somn mereu dar.... ne descurcam noi cumva. Eu una te invidiez mai mult pt cei doi bebei miscareti din burtica. De-abia astept sa faca sport si bebelina mea.

Clodute, cred ca e foarte bine la mare. Din pacate nu cred ca ajung pe acolo anul asta si oricum, nu stiu sigur cum as suporta caldura. Distractie placuta.

Va doresc o zi excelenta in continuare si mult spor in toate.

Monica 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Referitor la cumparaturi, sunt de acord cu tie Biaz. Eu una m-am decis sa nu cumpar decat strictul necesar si apoi voi vedea eu de ce voi mai avea nevoie. Nu stiu ce va accepta bebele si ce nu asa ca, mi se pare inutil sa cumpar ceva ce nu stiu daca imi va folosi. Probabil ca daca m-ar da banii afara din casa, ceea ce nu e cazul pe criza asta, as lua tot ce scrie pe listutele astea dar asa.... ma gandesc de mai multe ori inainte de a da banii pe ceva.

Monica 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna dimineata fetelor si de la Cluj!

Eu iara am zile pline si nu reusesc sa intru atit de des pe cat as vrea...oricum felicitari fetelor care si-au vazut puiutii...si ellena nu fi suparta ca e fetita...o sa vezi ce bine o sa va intelegeti si ce bucurii iti va aduce. Si eu gandesc la fel ca alte fete de pe forum: am atitea prietene care se chinuie efectiv de ani intregi sa faca un bebe, nu vreau sa iti povestesc prin ce chinuri trec luna de luna si prin ce frustrari...vazandu-le pe ele eu sunt o fericita si ma simt privilegiata ca a vrut cel de sus sa ma binecuvanteze cu un copil...indiferent ce va fi el! Doar sanatos sa fie.

fetelor...sunt in ceata totala dar va multumesc pentru pareri...vorba lui biaz....o sa incep sa intreb si eu amicele cu bebei ce carucioare si patuturi recomanda ca nu am habar de ce vreau sa iau. Oricum de acest capitol ma pot ocupa doar din 22 iulie incolo cind intru si eu in vacanta.....

Raluk 16..parca tu ai intrebat...eu la Gine I merg la dr D. Muresan....

Hai ca m-am lungit...va doresc o zi buna si racoroasa!

20+

Mergi la inceput