Burtici fericite de septembrie-octombrie (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

marianaana, e foarte frumos ca suntem multe, dar tot asta este motivul pentru care mai ratam cate un raspuns sau uitam pe cate cineva. Cand intri la discutii despre spagi, biberoane si lovituri la fofo...doar aia ai in cap si oricum ti se pare ca e invalmaseala . Te asteptam printre noi de cate ori ai timp si asteptam vesti saptamana viitoare.

23+ Alexandru Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

mariaanna, eu te observ, ca numai tu si adela aveti portocaliu la nume

Dar sper sa mai poti intra pana saptamana viitoare. Si eu am eco morfo saptamana viitoare. Sa vedem daca ramane baiat. Ce fain ca tu il simti deja, cred ca eu am ramas ultima din odisee care nu l-a simtit inca pe bebe

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

beeyyy, nu-mi zice si mie nimeni ca am ramas cu semnatura in urma?

24+ Alexandru Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Parca erau cam mari bebeii pentru varsta lor

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Inca o intrebare pentru maine dimineata:

Daca in aceste luni de sarcina se mai merge in concediu de boala, cum se calculeaza CIC-ul? Pe ultimele 12 luni dinainte de nastere, sau pe ultimele 12 luni LUCRATE dinainte de nastere? (adica ma intereseaza, daca am o luna de boala, de exemplu, aceea intra in calcul, sau se scoate?)

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

Ralu,

din cat am studiat sunt ultimele 12 luni. E inclus si concediul medical in ele.
Tocmai din acest motiv scriau unele fete ca nu e f avantajos sa iti iei medical.

Seara buna tuturor!

25+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Multumesc, crocodana!

Si ma duc si eu in patic. Somn usor!

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Da, raluk si eu tot asa stiam de la fetele de pe forum. Noapte buna!

24+ Alexandru Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Buna fetelor, noi suntem la Bacau acum, vizitam rude in lungul si-n latul Moldovei.
Nu stiu ce ati mai scris, sper ca toata lumea e bine.
Mi-a trimis cumnata mea un www.petreanu.ro/2009/05/botez-unghi-subiectiv/" target="_blank">link amuzant, sper sa va placa.

Diana 24 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Salutare, burtici vesele !

Adi, iti multumesc f frumos pt pontul cu facutul baitei bebelusului pe masa de la bucatarie. Mi se pare excelenta ideea !!! Dariei i-am facut baita in dormitorul nostru (in care dormea si ea, de fapt) si am avut destule probleme neplacute cu umezeala. La bucatarie, hota la maxim dupa baita si gata cu umezeala. Thx !

Ramsan, Daria a mers la teatrul de papusi de la 3 ani (treceam f. des pe langa teatru si de mica mi-l arata, cred ca i-ar fi placut si ar fi captivat-o dinainte de 3 ani, insa efectiv nu am ajuns). Ii place mult si sta nemiscata (bine, mai pune cate o intrebare cand ceva nu ii este clar) si cred ca depinde de la copil la copil. Ea de micuta a fost atenta si dornica sa asculte cat mai multe povesti, cantecele, poezii, cand i se punea pata pe vreo poveste, ajungeam sa i-o repet si de 10-15 ori intr-o zi (si mereu o dorea cu aceleasi efecte sonore, replici etc, probabil astea constituiau sarea si piperul ).
In seara asta, a tras o tura de plans, deoarece duminica nu putem merge, vin bunicii in vizita si vom lipsi (bine e si putin rasfat la mijloc, dar e si dorinta de a merge).
Si inca o chestie: cand eram noi mici, piesele de la teatrul de papusi se jucau la paravan, se vedeau doar papusile si se auzeau vocile (de cele mai multe ori, inregistrate, cred eu), acum nu mai e asa, cel putin nu tot timpul, ca mai sunt si exceptii: actorii participa alaturi de papusile carora le da viata, pe scena, asta cica ar fi varianta moderna.
Eu zic ca la 2 ani si 8 luni ai lui Rares, s-ar merita sa faci o incercare si sa il duci sa ii testezi reactia, eu am vazut de toate varstele si e o intreaga nebunie pe scena, inainte si dupa spectacol, toti se bulucesc sa danseze, sa alerge, se uita curiosi dupa cortina, pt ei e fascinant, iar in timpul spectacolului e chiar liniste, deci interes exista la nivel general.

Elle, fetele ti-au scris multe mesaje, cred ca nici nu mai e mare lucru de spus. Iti trimit o imbratisare calda si ganduri frumoase sa te invaluie, va fi absolut minunat sa cresti doua fetite (si mai ales la diferenta ideala, vor fi doua prietene bune, se vor juca impreuna, mai tarziu isi vor spune secrete, gandeste si din perspectiva lor lucrurile). Asteptam sa treaca depresia, ne e dor de tine vesela si prezenta la cafeaua si ceaiul de dimineata !

raluk, intra si concediile medicale la calculul indemnizatiei, nu doar lunile efectiv lucrate. Sper sa nu induc in eroare, de multe ori realizez ca nu mai stiu chestii banale, neuronii si-au luat o lunga vacanta si cred ca far far away.

uve got mail, felicitari pt fetita sanatoasa !

mariaana, asteptam vestile de la eco ! si tinem pumnii sa nu va trateze bebe cu funduletul !

diamar, tu unde esti ? adela ? Haideti fetelor la apel !

Eu as putea zice ca am intrat intr-o oarecare febra "bio". Azi am primit comanda de pe elemental cu produse de curatat plus sampon si gel de dus pt bebe/copilasi mai mari. Adevarul e ca nici nu reuseam sa fac curatenie pe cat de des imi doream, din cauza mirosurilor ascutite si intepatoare ale detergentilor casnici obisnuiti. Produsele se lauda a fi economice si eficiente, testez si ma pronunt. Oricum, ma bucur ca am facut pasul asta, sper sa fiu multumita si cu ocazia asta testez si produsele de baita si la bebelus spun adio Mustela, Johnson, Nivea si care or mai fi.


Geani 24+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei
In sfarsit, poze

Mergi la inceput