Gravidute si mamici de Constanta (56)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Mamacita si Daddy, multi pupici de la mine.
Mamacita, chiar vroiam de ceva timp sa te intreb ce parere ai despre doctorul Irimia. Eu am nascut cu el de doua ori prin cezariana. prima data la 35-36 de saptamani si copilul nu a rezistat decat doua zile. Eu m-am dus la spital ca m-a chemat el, nu aveam dureri, nimic. m-a urcat pe masa, a spus ca s-a declansat nasterea si rapid m-a urcat pe masa de operatie. El credea ca am 37-38 de saptamani. Bineinteles ca copilul a avut probleme cu respiratia si nu a rezistat. Eu in sufletul meu il consider vinovat. Cred ca s-a grabit. Ma gandeam ca poate stii ceva. S-a intamplat in noiembrie 2004.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Mamacita, scuza-ma daca sunt prea insistenta. Oricum, la cate cazuri trec pe acolo ar fi chiar culmea sa stii ceva punctual intamplat acum 4 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela79

Mamacita, scuza-ma daca sunt prea insistenta. Oricum, la cate cazuri trec pe acolo ar fi chiar culmea sa stii ceva punctual intamplat acum 4 ani.

www.in-familie.ro/" target="_blank">In Familie blog-ul meu


Asa este,cateva mii de paciente imi trec prin "maini'anual,poate chiar eu ti-am facut anestezie?,cert este ca prefer sa nu-mi exprim parerea despre oameni cunoscuti pe un forum decat daca sunt fortata(cum m-am enervat cand am vazut cum au fost tratati tata ori daddy).Daca te-ai operat de doua ori cu el inseamna ca ai o parere foarte buna,altfel nu te dadeai repetat pe mana lui,nu?De ce sa vin eu sa-ti spun aia si ailalta?
Eu pe Anabela am nascut-o la 34 saptamani fix,fara nici un semn de declansare,datorita complicatiilor sarcinii,si a iesit superok pana la urma,dupa un stress imens,ca nu voia nici sa manance...Poate nu a fost sa ramana cu voi,poate nu erau in 2004 conditiile din 2007 samd.oricum,ai toata empatia mea pentru pierderea suferita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Mamacita, a fost o intamplare ca m-am dus si a doua oara la el. Stiam de 1 saptamana ca sunt insarcinata si m-a bufnit o sangerare puternica la serviciu. Am ajuns rapid la spital si am urcat rapid la etajul 6 sa-l caut pe Cristurean. El era intr-o cezariana. Eram disperata ca nu gasesc un doctor si cine crezi ca venea agale pe coridor. Chiar el! Nici n-am mai stat pe ganduri. M-am dus direct la el si m-a consultat. Dupa el m-au m-ai vazut inca vreo 4 doctori. la un moment dat eu eram dezbracata si 5 doctori se uitau la mine si nu stiau cum sa procedeze.Toti recomandau intreruperea de sarcina pentru ca la echograf nu se vedea nimic. El a fost singurul care a zis nu. Mai asteptam. Pot sa spun ca datorita lui o am pe Maria. Toti ceilalti, adica Cristurean, Daduianu, la ceilalti nu le mai stiu numele, imi recomandau intreruperea. Daca ii ascultam nu stiu cum ar fi fost viata mea acum.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Mamacita, nu vreau sa te plictisesc, dar am simtit nevoia sa-ti povestesc pana la capat. Parca mi-a dat curaj ce i-a spus Doc lui Adabalan. Ca aici este un loc bun pentru asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mirela, , uite cum soarta a facut ca acelasi om pe care in sinea ta il invinovatesti pt pierderea primului ingeras a facut sa ti-l salveze pe cel de-al doilea. Ai facut bine ca ne-ai povestit, povara se usureaza mult atunci cand o impartasesti cu oameni care merita.



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Buna seara!

Am uitat tot ce-am vrut sa spun....

Mirela,pe mine m-ai cucerit cu interviul si o mare parte din ce scrie acolo.Sling practicam,desi Ioan sigur depaseste 13 kg,dar she conteaza,cand ma poate opera var'miu de hernie?
Oare sunt pasibila la 45 de kilograme ale mele???

Sper din suflet ca te-ai descarcat impartasind cu noi drama ta,si -mi pare nespus rau ca ai trecut prin asta...

Mamacita, ai luat formula 75 ;foarte buna .Numai ca atunci cand am scris eu ,Anabela nu tusea,parca...Pt. tuse umeda se recomanda formula 14.Daca as fi in locul tau, i-as da doar 14 si as astepta 2 zile sa vad daca se diminueaza secretiile.In mod normal asa ar trebui ,sa se elimine prin tuse.
Daaaaaaar,ca exista unul ,cel mai bine si mai bine e sa consulti impreuna cu ea un homeopat.N-are rost sa spun eu una si alta si sa nu care cumva sa nu iasa bine,ca nu mai crezi tu in homeopatie ever .Si asa nu esti pentru,deocamdata,ar fi pacat sa te descurajezi din cauza mea.
Pt. ca eu am vazut cu ochii mei cum poate ceda o tuse pacatoasa cu homeopate,cu se poate trata o bronsiolita doar cu homeopate ,cum din gingiile inflamate de 2 luni ies dintr-o data premolarii lui Ioan,cum scadeau legiunile de e -coli din urina Isidorei,etc...
Multumesc lui Dumnezeu ca exista alternativa asta, ca altfel cred ca infundam spitalele mult si bine.
Si daca vine vorba de doctori,de doamna dr.S.nu pot vb. decat la superlativ.Face parte dintre acei medici care vindeca cu vorba inainte de orice.Si ne cunoastem de 6 ani,ar fi avut timp sa ma dezamageasca..

Pt. tusea provocata de secretiile din spatele nasului,de ex.,se da si pulsatila,se da si spongia,se da si antimonium tartaricum.Doar homeopatul poate distinge intre ele,vazand-o pe Anabela si incercand cu ea.Pt. ca ce merge la copilul meu poate sa nu faca nici o diferenta la altul si tot asa.

Sa ma ierti ,deci ,dar te iubesc prea mult ca sa ajung sa ma urasti

P.s: daca nu reusesti sa faci o programare intr-un timp decent-in cazul in care te decizi pt. dr. S.-da-mi un semn si o sa iau legatura direct cu ea ,poate reusesc ceva.
Daca te gandesti la timp ,ca n-o sa-l ai sa alergi cu ei la homeopati,doamna dr. raspunde pe mail foarte repede,la telefon.Nu stiu cate consultatii am primit asa si s-au terminat cu bine.

, sanatate multa si iarta-ma ca m-am lungit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Angi,nu mai invarti cutitul in rana.Repet,toate s-au intamplat ca asa tb. sa se intample.Prea se leaga,stupiditatea accidentului,faptul ca nu aveai telef. la tine,ca nu stiai nici un nr. pe de rost,etc...

Abibrinza, scoate cuiul ,ca se infecteaza locul...

Multumesc fetelor de raspunsuri cu privire la steag (? ) Foarte elaborate ...
Deci mai asteptam semnale pana pe la vreun an si jumatate...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Neata.

Ceva sugestii pt bondarul meu?



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

mirela79,imi pare sincer rau pt pierderea ta!

TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM
**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********


MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput