Gravidute si mamici de Constanta (56)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

neatza!
kris, m-ai sunat aseara, n-am putut raspunde imediat si dupa, ti-ai inchis telefonul...
eu as confectiona singura costumul de bondar. un tricou cu dungi... antene si aripioare cu "rama" dintr-o sarma tare.... antenele prinse pe o coronita si invelite in staniol (folie de aluminiu), iar aripioarele... dintr-un ciorap fin, intins peste sarma....
sper ca ai inteles ceva... sunt nedormita.... m-au trezit de zeci de ori copiii peste noapte.... sunt raciti amandoi si le e ff dor de tati (sebi m-a speriat cat a plans dupa el, in fiecare zi, de cand lipseste)...
daca reusesc sa gasesc pe cineva sa aiba grija de copii pt vreo 3 ore, de la ora 17 am curs de mecanica auto; azi discutam intrebarile de mecanica din chestionare... daca vrei si poti, poate vii si tu (lectorul nu face prezenta si nici nu te da afara daca nu te cunoaste, ca vii pt prima data).... asta in caz ca e nevoie sa dai din nou si ex. la sala....



Mami Fericita Non-Stop

perlute




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Hristos S-a Inaltat!

Nici noi nu suntem bine;Ioan a facut febra asta noapte,m-a uitat in gat,n-are nika,dar avea dimineata niste cojite la nasuc si o stare proasta,rau...I-am dat acconit pt. febra si raceala si ferrum-pt. febra +mucisori mai verzisori...Dar abia le-a luat si pe alea asa de rau se simte ...
O fi epidemie de eruptii dentare?
Oricum mergem la dr. Plaesu-ca ea e mai disponibila decat dr. S.Si tocmai ce ne intersectasem ieri pe sala ,m-a intrebat ce fac copiii ,eu -biiiine ,si ea :sa o tineti asa toata vara...Dar uite ca Macar Isi de-ar scapa ...
Oare sa fie de la dinti,asa o febra mare? Da' ce numa' Serbanelu' si Anabela sa fie incercati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

neata

inca o noapte fara febra, acum a facut ceva peste 38, dar....veste buna!!
s-a umplut la ceafa de bubite rosii, pe burtica de pete mici ca niste pistrui mici-mici rosii, care cred ca vor evolua tot ca alea de la ceafa.. deci s-a ales intr-un fel.

si eu care ma gandeam ca il scot azi afara, ca nu mai prea are febra. fara baie, fara afara. el e fericit, ca ii pun mai multe desene animate cu ocazia asta (portie dubla, o data dimineata, o data seara...)

da' oricum, ma bucur ca s-a ales si ca este asa, mi-era groaza de vreo infectie ascunsa.
deci noi doar prin casa, sa vedem cat l-or tine.

Mirela, ma bucur ca ai putut sa impartasesti,cu noi toate, prin ce ai trecut!

pupam,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

doc, ma bucur ca sunteti mai bine.
alina, saracuta de tine cu amandoi.razvan nu plange dupa ta-su dar ma intreaba non stop cand vine.si se cunoaste ca e trist.daca il vedeai azi dimineata spiridus mureai.si cand a vazut ca e cu verde fericireeeee.asa frumosi era azi toti copiii de la gradi:unu rege, printese, ghiocel.o splendoare toti.merci inca o data.ti-l trimit tie dupa aia, da?
adina, sanatate multa lui Ioan.
noi aveam un pic ochiul umflat.ca nu mai stiu frate ce sa fac ca in masina e crima:daca las geamuri deschise nu e bine, daca dau drumu la AC iar nu e bine.ce sa fac?ca, curg apele de pe noi in masina.
mirela, imi pare tare rau pentru pierderea ta.macar te-ai mai descarcat aici.
ma duc ca am toneeeeee.si n-am nici un chef

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

"In casa noastra, prietene, de vii
Totu-i pe dos, casa-i necuratata
Dar tu stii bine c-aici cresc copii
Iubiti mai mult decat o viata ordonata

Peretii-s plini de urme dragi, fragile
Le vom indeparta noi mai tarziu, cu spor
Facute-s de manute mici si-agile
Ce-acum ne prind cu drag in jocul lor.

Acum cam peste tot sunt jucarii
Dar intr-o buna zi vor disparea….
Copiii nu raman mult timp copii
Si ca adulti curand ei vor pleca.

Atunci vom face curatenie in casa,
Vom fi mai harnici si mai ordonati
Acum insa ne bucuram cu pruncii,
Nu ne permitem sa fim deranjati!"


Mami Fericita Non-Stop

perlute




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui mav

"In casa noastra, prietene, de vii
Totu-i pe dos, casa-i necuratata
Dar tu stii bine c-aici cresc copii
Iubiti mai mult decat o viata ordonata

Peretii-s plini de urme dragi, fragile
Le vom indeparta noi mai tarziu, cu spor
Facute-s de manute mici si-agile
Ce-acum ne prind cu drag in jocul lor.

Acum cam peste tot sunt jucarii
Dar intr-o buna zi vor disparea….
Copiii nu raman mult timp copii
Si ca adulti curand ei vor pleca.

Atunci vom face curatenie in casa,
Vom fi mai harnici si mai ordonati
Acum insa ne bucuram cu pruncii,
Nu ne permitem sa fim deranjati!"


Mami Fericita Non-Stop

perlute







doamne ce frumos!ma regasesc cu ai mei in versuri!

TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM
**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********


MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Mirela, imi pare rau pentru pierderea suferita.
Am citit si articolul si m-a convins de necesitatea slingului. Si eu i-am carat pe ai mei in brate destul de mult, dar nu am reusit sa dorm cu ei. Efectiv nu aveam somn si ma trezeam de nu stiu cate ori pe noapte de frica sa nu ii strivesc, asa ca am preferat sa doarma in patutul lor, dar in camera noastra.
Mav, impresionanta poezioara.
Adina, pup blondut mic cu ochii mari, ii doresc multa sanatate, si sper ca Isi sa nu se imbolnaveasca. Mi-e dor de tine, stii, nu?

http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

http://sites.google.com/site/stylishsurprises/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Am fost cu Ioan la dr.Am primit belladona 30 ch pt. febra cu obrajii rosii+ ce luam noi ,kreosotum,arnica ca e f. umflat la gingiute.Gatul curat .Daca nu face scaune moi inseamna ca nu e enteroviroza si poate scapam cu atat.Daca face -formula 24.

Am intrebat si pt. Anabela,ca nu m-am rabdat .
Cica antimonium tartaricum e mai mult pt.tuse provocata de mucisori care vin atat din spatele nasului cat si de mai jos si sunt mai albiciosi.Iar tusea tb. sa fie mai productiva,sa rupa de mai jos.
Pt. ce are Anabela, cu mucisori razleti care se plimba in spatele nasului si tuse cand si cand provocata de ei,mi-a spus:sinupret-de 3 ori pe zi,cate 20 de picaturi in putina apa sau ceai si sulfur iodatum -9 ch,3 granule ,de 3 ori pe zi.Si ar trebui sa treaca. si sanatate!

Mav,cata emotie in poezie...

Andata,multumesc! Mi-am bagat nitel nasul pe blog ;foarte frumos scrii Recidiveaza,deci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Doc,am ramas in ceata ...E o boala eruptiva? Ne paste si pe noi? Sau au iesit bubitele de la febra?

Angi,la voi care teorie se aplica? Sau sunteti mai bine?

Mihaela,sper din tot sufletul sa se stranga cat mai multi bani pt. tratamentul lui Mihaita.

Mirela,si mie imi pare bine ca v-am cunoscut;Mariuca voastra e o adorabila.Are ceva shy,gingas,delicat in ea...o sa fie o deosebita,cu siguranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Alina, sa stii ca aseara te-a sunat Pupicu, se juca cu telefonul si tot el mi l-a si inchis, abia azi dimin am vazut. Din fericire, examenul pe care il voi da eu nu contine si intrebari din mecanica, la fel nici din primul ajutor.

Adina, eu tot nu reusesc sa imi dau seama despre ce e vorba asa ca de ieri de cand am vb cu tine ii dau si antimonium tartaricum si dulfur si vad ca s-au mai redus mucozitatile si tuseste mai rar, speeer sa fie bine.

am micsorat fontus paginii si nu stiu cum, ma chiorasc pe aici de imi ies ochii, ajutati-ma sa dau inapoi



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput