Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 34

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

pussi nici ai mei nu vorbesc... si sunt mai mari... mami, tata, da, nu, apa, ou... si cam atat... restul pe chineza-japoneza lor... ca inca nu m-am prins ce-i

Despre condus... imi place si abia asteptam sa plec pe strazi cu masinuta... acum mai am de asteptat vreo 3 sapt.
Singuranta asta pe de alta parte nu stiu cat e de buna... instructorul chiar zicea ca-i place ca ma bag si unde altii n-ar avea curaj... nu in sensul rau... ma asigur, merg incet si intru din aproape in aproape... dar mi-e frica sa nu vreau sa intru si unde n-am loc

Despre concediu... la mare inteleg...
Noua pediatrul ne-a zis asa... dimineata cat mai devreme pe plaja, la mal... pt. aerosoli... pana la 10. Dupa-amiaza dupa 5, pana seara tarziu, iarasi pt. aerosoli. Daca respect orele astea de plaja atunci nu ne trebuie crema cu factor de protecite. Si asa a fost... nu nea- prajit deloc... nici eu, nici copiii. Nici nu ne-am prea bronzat cine stie ce... dar nu asta a fost scopul, ci aerosolii si balaceala.


Dalina nu tai decat varfurile... deci nu am ce sa-ti dau ... ca ea ar vrea par luuung... dupa mintea ei ar vrea sa-l intind cu placa sa-l aiba mai lung... e grav daca o sa se tot increteasca si va sta numai carlionti... o sa sufere ca ea n-are plete in vant
Despre tricicleta... n-a fost bataie cine sta in fata si cine in sapte? Ai mei s-ar batea



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

dalina mersi de info, mai studiez varianta cu tricicleta! Cu maner as prefera mai mult!
eliana am vb si eu cu pediatra si la fel mi-a zis, aerosoli sunt cei mai importanti! dar de tinut la soare ar fi bine deoarece Elenei nu ii este inchisa fontanela la 1.5 ani! de balacit nu cred ca vom ajunge fiind inceputul lui iunie!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

FETELOR am aparut si eu,am fost ieri dimineata la dr,mi-a facut control pe masa cu valvele(a fost groaznic),surpriza colul era perfect inchis,medicul a spus ca probabil am pierdut doar o parte din dopul gelatinos,si bebelusii erau ok-la eco,lichidul in cantitate normala,maine ma duc din nou,si probabil ca vom stabili cezariana pe 1-2 Iunie cum a spus medicul prima data adica la vre-o 36 de sapt si 4 zile,asta daca nu se intampla nk pana atunci,eu vineri as face 36 de sapt dupa data ET-ului.Eu as fi vrut sa mai stau dar nu e dupa mine,si nici uterul meu nu cred ca mai poate,totul e sa se nasca ei sanatosi si cu o greutate rezonabila sa nu aiba probleme. VA pup pe toate

35+ REBECA NICOLE si DAVID NICOLAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

kineta, ma bucur mult ca e totul ok!! sa mai stea bebeii la caldurica!!

eliana, ai 3 comori la usa! sa-ti traiasca!!

si noi o sa mergem la mare pe final de august. hunii vor avea fix 11 luni atunci si ma incumet sa merg cu ei, tot ptr aerosoli. asa ca sunt si eu interesata de sfaturi...

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

salutare,
ale mele si-au dat drumul la vorba dim ce in ce mai bine: in weekendul asta stephanie mi-a vorbit in propozitii:
eu "hai sa te tund ca-ti intra parul in ochi"
ea "you give me a hair-cut?"
atat de tare ma uimesc cum eu le vorbesc in romaneste si ele inteleg perfect, dar imi raspund in engleza
eliana, pussi am vazut pozele
am si uitat de cand nu v-am mai aratat poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Buna fetele, am cam absentat ca am fost ocupati c botezul. A fost frumos, baietii au fost cuminti..si acum va las si poze sa ne vedeti
http://s221.photobucket.com/albums/dd294/petreancodrina/Botez%20Gemeni/

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Eliana superbi copiii taisa va traiasca..si spune-mi si mie, ca tot am vrut sa te intreb...gemenii tai sunt bivitelini???sau uni?ca seamana f bine..

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Kineta ma bucur ca sunteti bine, in caeiasi formatie
Nu stiu ce sa zic de cezariana... dr. stie cel mai bine... oricum am inteles ca e de preferat o cezariana programata, decat una de urgenta, cand incepe travaliul...

Bogdana acusiaca ma uit la poze

Mamaana multumim pt. poze... ce mari s-au facut mandrele... si vb. in propozitii... sunt invidioasa... puturosii mei nici cuvinte separat tot nu vor sa spuna...





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Petrean, ce-au crescut baieteii, si sunt frumusei foc.
Ce carucior ai?
Elyanne, si eu am admirat buclele. Lasa ca isi intindea ea parul cand creste mai mare.

30+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

moniland -de la primii pasi

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput