Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 34

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

Fetelor,am si eu o intrebare:credeti ca pot sa pierd lichid amniotic,de vre-o 2-3 zile am o secretie apoasa parca mai abundenta ,ma trezesc dimineata cu chilotul umed,nu foarte rau dar oricum,ce parere aveti,sau o fi secretia obisnuita ,asa nu am nk decat ca numai pot sta in picioare f mult pt ca imediat imi vine sa merg la toaleta,si usoare contractii BH nedureroase.

35+ REBECA NICOLE si DAVID NICOLAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cata14

Dalina, eu stiu cat de greu poate fi sa nu ai ajutor. Nu te mai ajuti macar cu sotul? Noi impartim treburile si cred ca dupa ce vom avea 3 copii sub 3 ani vom fi in mare vrie amandoi ca nu avem pe nimeni aici.

Catalina, mamica dewww.totsites.com/tot/erik" target="_blank">Erik (17.09.06)
ERIK-poze, si alte poze si metamorfoze




Ba da... dar mai mult cu indicatii... iar de multe ori sunt atat de obosita si satula de dat indicatii, ca prefer sa-l trimit cu ele afara si sa le fac eu pe toate. Dar cam rar se-ntampla asta!
Aici recunosc ca am can gresit, cred ca trebuia sa-l las pe el singur cu toate din cand in cand, sa nu i se mai para mult pe urma, cand impartim toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kineta

Fetelor,am si eu o intrebare:credeti ca pot sa pierd lichid amniotic,de vre-o 2-3 zile am o secretie apoasa parca mai abundenta ,ma trezesc dimineata cu chilotul umed,nu foarte rau dar oricum,ce parere aveti,sau o fi secretia obisnuita ,asa nu am nk decat ca numai pot sta in picioare f mult pt ca imediat imi vine sa merg la toaleta,si usoare contractii BH nedureroase.

35+ REBECA NICOLE si DAVID NICOLAS


Eu zic sa ai mare grija de tine pana luni, iar atunci, la prima ora, sa dai fuguta la dr. sa te vada. Nr lui de tel il ai? Mai bine l-ai suna sa-l intrebi...
Tinem pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kineta

Fetelor,am si eu o intrebare:credeti ca pot sa pierd lichid amniotic,de vre-o 2-3 zile am o secretie apoasa parca mai abundenta ,ma trezesc dimineata cu chilotul umed,nu foarte rau dar oricum,ce parere aveti,sau o fi secretia obisnuita ,asa nu am nk decat ca numai pot sta in picioare f mult pt ca imediat imi vine sa merg la toaleta,si usoare contractii BH nedureroase.

35+ REBECA NICOLE si DAVID NICOLAS


hmm, eu stiu ca daca pierzi lichid, e in cantitati mai mari, nu e doar f putin... sa nu confund insa cu ruperea apei....
daca ai pierdut dopul, si ai si ceva contractii, fie ele si nedureroase, e posibil sa fie colul deschis. asta nu inseamna ca trebuie sa te sperii, bine?

daca nu dai de doctor, stai in pat, cu picioarele in sus, eventual ia niste no spa. nu indraznesc sa-ti spun sa iei gynipral, fara sa-ti spuna medicul asta...

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Kineta ai grija... ai vb cu doctorul?
E posibil sa fei membranele fisurate si sa pierzi f.f putin lichid... dar daca e asa cel mai bine ar fi sa fi in spital, sub supraveghere medicala... sa monitorizeze bb-ii... Nu vreau sa te sperii, dar e mai sigur asa... poate e alarma falsa... poate nu este lichid amniotic... dar nu-i mai bine sa stai linistita dupa ce te vede un doctor?


dalina si eu am momente cand obosesc si vreau sa nu mai fac nimic... eu nici macar nu ma duc la serviciu E si mai nasol... macar mai schimbi peisajul... chiar si cu pici de cls. I (mama e invatatoare si e la fel de "fericita" cand are cls. I )
Ma ajuta si sotul... si soacra... dar uneori tot eu trebuie sa fac tot... daca ei n-au chef, sunt obositit etc. ce pot sa fac? sa stau si eu, sa ma uit la pe pereti, ca poate si io's obosita
Aseara eram supratata, terminata, obosita... si n-am voie sa fiu nervoasa dupa mintea sotului... tot el s-a suparat ca sunt nervoasa... eu nu trebuia sa ma supar ca el sta degeaba E adevarat ca venise de la munci, am iesit si vreo ora in parc cu trupa, impreuna... dar nici eu n-am stat degeaba... Dar las' ca-i trece
Asta este... hai ca m-am intins... mi-ai dat tonul



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Cateva poze din luna mai:
http://picasaweb.google.com/elianacalin/Mai2009#






Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ne-am intors si noi acasa de o saptamana, desi nu-mi place sa scriu doar despre noi fara sa raspund la alte postari, am zis ca mai bine va dau un semn de viata.

In primul rand nu le-am separat, ati avut dreptate, v-am ascultat si sunt tare multumita. Tustele sunt tare sociabile acum, dar am alta problema... nu vorbesc, adica vb dar ff putin "mama, tata, stiu cum fac animalele" in rest comunicam nonverbal foarte bine.Ma asteptam sa-si dea drumul al bunici fiind cel putin 2 persoane mature cu ele tot timpul pe care sa le auda vorbin. La bunici a fost super, au mancat bine, au dormit cam cu o ora/zi in media mai mult decat in TM. Si multeee animale de curte cu care s-au jucat tot timpul.

Eu am stat 2 sapt. in TM, am gasit o cresa la care m-am hotarat si mi-am gasit un nou job cu program pana la 16...Din sept. le duc la cresa si din nov. incep serviciul(atunci se termina CIC). Imi trebuia alt job ca cel actual, sau ma rog, fostul era cu program pana la 18 si stateam mult peste 18....Imi va fi greu mai ales ca am citit ce a scris dalina. Tati le va duce la cresa si se va ocupa dimineata de ele(inca nu stiu cum va face fata ) si eu dupa 16....

peste 2 sapt. plecam la mare la noi toti 4, primul concediu .... daca aveti sfaturi sa-mi dati in legatura cu orele de stat la soare, alte indicatii de concediu/factor de protectie la lotiunea de plaja... astept cu placere!

eliana sa nu fi dezamagita cu permisul, imi place ca te vad sigura pe tine, si asta e cel mai important! Eu am permis vde 14 ani si evit sa parchez lateral cu spatele si acum, nu-mi place, incidente nu am avut si ma consider un sofer bunocel, nu de curse, dar calm si cu rabdare.

dalina zi-mi te rog frumos de unde ai cumparat tricicleta dubla, cu cat si daca se poate impinge. Caruciorul de vara al nostru da semne de oboseala si as lua o tricicleta dubla pt. plimbat in cartier si dus in parc, mi se pare ok ca m-as descurca singura cu ea!

kineta si eu zic sa mergi la dr., daca e apa metalizata, lucioasa stiu ca e lichid! si sa bei multe lichide!

si pozici noi avem aici:
http://news.webshots.com/album/572282570LBQnms
va pup dulce




PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

pussi, cand am dat click pe forum chiar la tine ma gandeam! Ca n-ai mai "venit" de mult sa ne dai noutati..
In legatura cu vorbitul, nu te ingrijora. Si ale mele, pana spre doi ani, nu ziceau mai multe decat ale tale, ca innebuneam cand ii auzeam pe prietenutii devarsta lor cum bolboroseau non-stop asa, pe limba lor.. Iar acum (dupa doi ani o sa vezi salturi incredibile de la o luna la alta! ) vorbesc mult mai corect si mai clar, mai frumos (hai ca nu ma laud, pe cuvant! ) decat ceilalti, pe care nici acum nu-i inteleg de multe ori.. Ele prea putin au pocit cuvinte cand si-au dat drumul.
CAt despre bicicleta, am vb si cu Alina (paulat) si i-am spus - tricicleta am luat-o de la Tr. Severin, de la ai mei, dintr-un magazin cu "specific" de biciclete si triciclete. Acum am pus-o pe maica-mea sa mearga sa vada daca mai aveau si a zis ca erau dar fara maner (noi asa avem, ca cele simple, sa le manevrez eu). Dar m-am gandit ca, la o adica, ii poti lega o sforicica de coerne si sa tragi tu, ca de pedalat e imposibil sa pedaleze una si sa traga pentru doi!
Poti intreba pe la magazine dinastea, poate nu aduc decat cu comanda.
Daca vrei dinaia cum ti-am spus, poti sa-mi zici, ca-i zic la maica-mea sa-ti ia si ti-o aduce in Timi, ca ea si-asa vine aproape lunar la noi!

Pupicim tuste frumoase!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Eliana, ii tund caltii Elenei sa le pun extensii la ale mele!

Iar de brunetei, ce sa mai zic?? Ca nu-mi pot dezlipi ochii de la ei, de la toti trei!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Kineta, da-ne de veste ce-ai facut!

Mergi la inceput