Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (05)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Raportam terminat episodul bronsita Eric.
Azi - iar la gradi, iar eu la alergat dupa hartii pentru CIC.
Sunt deprimata ceva de speriat. N-am chef nici sa respir, imi vine sa plang non-stop.
Numai cand tin jumatatea mea de metru (ie. Victor) in brate si-si ridica ochisorii aia mici inspre mine uit de toate... si-mi revin putin.

Am vazut-o pe Luana. O super scumpica mami! Am stat si pe remember Alma putin (doar am pierdut o saptamana deja!) si-am mai zambit si plans nitel.

Mi-e dor de voi toate. Sper ca sunteti bine...
Am atata de citit din urma! De-as avea si energia sa o fac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Simona
Ma bucur ca e bine Eric. Te apuca si pe tine depresia, acum, ca ai timp de respiro? Un sa mai treaca.

Fetele, ma duc sa gatesc un ghiveci cu de toate. Am si eu o intrebare: vinetele le curat sau le las cu coaja? Desi la cat de harnicute sunteti, pana imi dati raspuns, si mancam ghiveciul

Pupi

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21
Am si eu o intrebare: vinetele le curat sau le las cu coaja? Desi la cat de harnicute sunteti, pana imi dati raspuns, si mancam ghiveciul

Pupi

_


Pt a nu fi amare vinetele se oparesc (cu coaja cu tot)
poze
Maine sau mai tarziu detalii



Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae
ma simt tentata sa ii spun despre existenta lui bb, dar inca mai reflectez...

Sa nu te superi, te rog, pe mine, tu ai mai multa experienta de viata, dar... aici cred ca gresesti.
Nu am stiut ca tatal lui Robert Adrian nici macar nu stie de existenta lui.
Cred ca e dreptul lui ca om, in primul rand sa stie. Si daca el alege sa nu-i dea numele lui copilului si sa nu se implice in cresterea lui, trebuie sa fie alegerea lui.
Cred ca ii rapesti lui, ca om, si ca tata, ceva foarte pretios, mai ales daca il iubesti, dupa cum reiese din felul cum vorbesti despre el.
Apoi ii rapesti copilului dreptul sa-si cunoasca tatal, si gandeste-te, peste ani, cand va creste, cum va fi. E un secret prea greu, daca vrei sa ti asta secret pe viata, si fata de Robert Adrian, si fata de tatal natural. Nu cred ca tu ar trebui sa decizi, indiferent de motivele tale.
Te rog sa nu te superi.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


si io zic exact la fel... da-i o sansa tatalui adevarat sa isi recunoasca copilul... iti dai seama ce o sa fie in inima lui daca afla ca are un copil pe care l-a recunoscut un alt barbat si el nici macar nu a fost la curent cu existanta copilului???!!

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

salutare
eu inca nu am net. au venit 5 echipe de la romtel si tot nu i-au dat de cap. nu stiu de ce ma incapatanez sa nu inchid contractul cu ei.am intrat sa va salut un pic sa nu ziceti ca am uitat de voi.
georgiana - bine ca ai primit mesajul...uite ce s-a intamplat. exact in weekendul trecut am primit cadou un sling de la nishte prieteni...3 zile m-am chinuit sa il pun pe vitamina asta mic al meu si zici ca il stangeam de gat. urla de nu poti sa iti imaginezi si se zbatea sa scape. am cautat pe youtube sa vad daca il pun bine,am incercat mai sus,mai jos,mai curbat,mai cu picioarele stranse...nimic nu a mers.asa ca am mers la mother care si l-am schimbat cu alte lucruri utile. se pare ca e anti-sling,anti-wrap.doar in marsupiu sta si asta pt ca e pe vrticala si se poate uita la mine si un pic in stanga si in dreapta.si in brate imi face la fel,ori il tin vertical ori mai bine il pun in carucior. pe orizontala nici intr-un caz,ca doar el nu e bebelush.

chatonel -am vazut ca tu ai scris la un moment dat ca ai avut steriletul cu eliberare de hormoni. aveam si eu nishte intrbari:cum te-ai simtit fara cm?ai simtit diferente din puct de vedere al apetitului?sau a mucusului cervical?. medicul meu a zis ca vbm dupa ce termin cu alaptatul sa vedemce alegem,pastile sau sterilet. eu nu mai vreau hormoni,asa m-am saturat.uite acum am luat porcarille de cerazette si la o saptamana am un fel de cm...o mica sangerare dar cu durerea de burta caracteristica cm-ului. cred ca le operesc si trecem la clasicul durex,si asa are bb grija sa nu fim prea activi.de steriletul cu cupru imi e frica...am auzit ca ar putea cauza infertilitate. si eu chiar imi doresc alti copii.

a intrebat cineva de magazinele din plaza.s-au deschis in atrium si au haine frumoase.eu am fost f incantata ca am gasit multe chestii portocalii pt baieti.au salopete,shosete,shepci toate PORTOCALII...pe asta s-a dus slingul cadou

puiul meu a facut un fel de racealaare nasul super infundat, i se duc mucii in nas si il apuca tusea...offf...si asta doar pt ca am umblat zilele astea cu el in mashina,mi-a fost frica sa dau aerul prea rece asa ca l-am tinut pe 24 de grade,piticu a transpirat groaznic. vineri am ajuns cu el in pampershi acasa...nu stiam ce sa mai scot dupa el ca sa nu ii mai fie cald. asa ca m-am invatat minte. gata! aerul pe 21 de grade maxim. pediatra mea are un stil mai spartan(ca si mine de altfel)asa ca nu ne-a dat tratament. oricum e deja mai bine,sambata a fost tare rau...la 3 noaptea huruia aspiratorul in casa ca sa ii desfund nsul sa pata manca. iar porcariile astea de scoici numai materiale plastice aucum or fi gandit ei nu stiu. si ai vostri sunt asa rai de caldura?cum faceti cu ei in mashina?





25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Gata ne-am trezit si noi. Eu de obicei ma scol la 12 din pat.

Raalu nu i-a trecut nici acum, desi i-am pus si antibiotic. Cred ca e infundat canalul lacrimal.
Olga, mamica lui David iepurasul


Si Monica are la un ochisor. A avut si Vladut. Lui Vladut i-am pus o gramada de picaturi si i-a trecut la 5 luni. Nici nu am curaj sa ii pun ceva Monicai.

Voua ce picaturi v-a recomandat doctorul?

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)


Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Donati 2% din impozit pentru Andei

Fundatia EUROMANIA, CUI 12947122, Bd-ul Ion Mihalache, Nr. 327, Bloc 12, Sc. D, Etj. 4, Ap. 114, Bucuresti,
Cont: RO89 RNCB 0086 0046 6770 0002, BCR Sucursala Grivita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

chatonel -am vazut ca tu ai scris la un moment dat ca ai avut steriletul cu eliberare de hormoni. aveam si eu nishte intrbari:cum te-ai simtit fara cm?ai simtit diferente din puct de vedere al apetitului?sau a mucusului cervical?. medicul meu a zis ca vbm dupa ce termin cu alaptatul sa vedemce alegem,pastile sau sterilet. eu nu mai vreau hormoni,asa m-am saturat.uite acum am luat porcarille de cerazette si la o saptamana am un fel de cm...o mica sangerare dar cu durerea de burta caracteristica cm-ului. cred ca le operesc si trecem la clasicul durex,si asa are bb grija sa nu fim prea activi.de steriletul cu cupru imi e frica...am auzit ca ar putea cauza infertilitate. si eu chiar imi doresc alti copii.


25 martie 2009



nu am nici o critica pt steriletul mirena (pe care dealtfel il am deja achizitionat ca sa mi-l puna miine ginecoloaga). Fara ciclu e foarte bine :) ce poate fi mai misto decit sa nu te intrebi: oare cind o sa imi vina, oare cum sa merg la plaja etc etc. Parca imi amintesc ca simteam doar oarece tensiune la sini cind ar fi fost momentul ciclului... dar asta cu lipsa de CM nu e sigur pt toata lumea, se poate sa fie doar diminuat. La mine primele 6 luni s-a diminuat, din ce in ce, pina nu a mai fost deloc.

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Sirimie, bine ai venit. Da-ne mai multe detalii despre tine.
***


Multumim de primire!

Pe Monica am nascut-o la Giulesti prin cezariana, apgar 10, 2850 g. Acum e mincacioasa si in general cuminte - cu mici exceptii, ca de exemplu azi cind nu vrea sa manince si m-a trezit cu noaptea in cap.

Pe Vladut l-am nascut tot la Giulesti, el a fost prematur la 35 de saptamini. A fost mult mai greu cu el, acuma mi se pare ca sint experta (bineinteles ca nu sint)

Monica plinge si se agita cind face kk, si nu iese kk intotdeauna, vi se intimpla asa ceva?

Voi folositi wrap sau slim (parca asa se cheama) sa tineti bebelusii in brate? As vrea sa cumpar unul si nu stiu de unde, mi se pare ceva foarte complicat de asamblat.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)


Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Donati 2% din impozit pentru Andei

Fundatia EUROMANIA, CUI 12947122, Bd-ul Ion Mihalache, Nr. 327, Bloc 12, Sc. D, Etj. 4, Ap. 114, Bucuresti,
Cont: RO89 RNCB 0086 0046 6770 0002, BCR Sucursala Grivita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae
ma simt tentata sa ii spun despre existenta lui bb, dar inca mai reflectez...

Sa nu te superi, te rog, pe mine, tu ai mai multa experienta de viata, dar... aici cred ca gresesti.
Nu am stiut ca tatal lui Robert Adrian nici macar nu stie de existenta lui.
Cred ca e dreptul lui ca om, in primul rand sa stie. Si daca el alege sa nu-i dea numele lui copilului si sa nu se implice in cresterea lui, trebuie sa fie alegerea lui.
Cred ca ii rapesti lui, ca om, si ca tata, ceva foarte pretios, mai ales daca il iubesti, dupa cum reiese din felul cum vorbesti despre el.
Apoi ii rapesti copilului dreptul sa-si cunoasca tatal, si gandeste-te, peste ani, cand va creste, cum va fi. E un secret prea greu, daca vrei sa ti asta secret pe viata, si fata de Robert Adrian, si fata de tatal natural. Nu cred ca tu ar trebui sa decizi, indiferent de motivele tale.
Te rog sa nu te superi.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


si io zic exact la fel... da-i o sansa tatalui adevarat sa isi recunoasca copilul... iti dai seama ce o sa fie in inima lui daca afla ca are un copil pe care l-a recunoscut un alt barbat si el nici macar nu a fost la curent cu existanta copilului???!!

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose



eu n sunt de aceeashi parere. acest barbat te-a rugat sa nu aduci acest copil pe lume,nu l-a dorit.a vrut sa isi traiasca linistit viata fara sa stie ca are pe lume un suflet pt care este responsabil. eu zic ca trebuie sa respectam si dorinta barbatilor. o femeie daca ramane gravida si considera ca nu e momentul sau partenurul potrivit are la indemana avortul. e adevarat ca multe dintre ele daca ar vedea copilul nascut s-ar razgandii dar oare e ok sa manipulezi pe cineva asa?barbatul acesta din punctului lui de vedere a facut "avort psihic",a lua o decizie si o sa traiasca cu ea toata viata. poate ar fi mai intelept sa mai lashi un pic timpul sa treaca,sa vezi cum se aseaza lucrurile.mai ai destul timp la dispozitie astfel incat sa iei o decizie la rece.
mult noroc sa iei cea ce mai buna decizie pt tine si Robert


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Sirimie, eu am luat wrap de pe nandupunctro, insa am primit mail de la ei ca inchid magazinul online (vorbeste cu Aris, ea tot de acolo si-a luat si tocmai a scris ca Alex nu vrea deloc sa stea in wrap, poate il iei pe al ei. Zic si eu). Pare greu de folosit, dar de fapt e foarte simplu. Sunt pe net o multime de modele. Eu chiar azi planuiesc sa ies cu Eva in wrap. O sa iti spun cum a fost.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput