Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (05)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Episodul 3 - bebe acasa!

Deocamdata ne descurcam binisor, am lapte cam 80 g la masa, bb nu plange fara motiv, colici ff putin, max 1 repriza pe zi, ne plimbam pe afara de la 7 zile, cate 1 ora si mai mult, sunt f fericita ca si acest bb e normal, sanatos si pare ff profund in gandire, sta si priveste fix in ochi [stiu ca cica vad doar umbre, nu prea clar], pare ca analizeaza fiecare detaliu din jur, si FACE GROPITA in obraz, ca mine. De fapt, e singurul element de la mine, restul e leit taticul lui, exact asa cum mi-am dorit! Ce sa va zic, ma simt norocoasa si chiar protejata de Dumnezeu...

Acum s-a trezit bb si cam trebuie sa papam, sper ca si voi sunteti toate bine, va mai scriu si inca 1 data va multumesc pentru toata sustinerea voastra, la spital m-am gandit mult la voi!

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 8 ani, Robert-Adrian 10 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin
Nataaaa!!!!!!!
Cum a fost noaptea?????
A fost super in parc pt ca tocmai udasera iarba si era aer de respirat
Referitor la cirese, ca tot mi-a facut pofta Moni am mancat din parc vreo 3 nu erau ele rosii, da au mers, in max 3 zile sunt facute.....si furate!!!!

14+

Mariana

Mazarica




Dupa baie a adormit fff greu, cam 2 ore m-am chinuit cu el. Dar s-a trezit la 4 dimineata, ceea ce a fost ok. Dupa aia insa a dormit fff agitat, motiv pentru care eu am atipit maxim 30 minute.

La 8 s-a trezit iar, a papat si de atunci nu a vrut sa mai adoarma deloc, ba a fost chiar marait rau. Acum 10 min am reusit sa-l adorm. Sper sa doarma macar 1 ora, ca sa nu mai fie ciufi-mufi.

Si eu sunt o somnoroasa. Poate si Gabi e, sper ca si Pitonul, odata cu vrasta, sa ne semene din acest punct de vedere si sa doarma si el mai mult, macar noaptea.





Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

salutare dragalasele
revenim si noi dupa o saptamana si ceva de absenta.
am reusit sa ne mutam in casuta noua, sa punem si net ca sa recupeream puternic.
la noi e un balamuc de ma urc pe pereti. dupa ce am reusit sa ne mutam, evident ca nu mi-a venit toata mobila si stau cu sacii insirati prin toata casa, ma impiedic din 2 in 2 secunde (mare minune sa nu-mi caftesc nasu'); bebe s-a acomodat mai cu scartaieli la casuta noua, s-a uitat peste tot cu ochii cat cepele, s-a suparat pe zgomotele noi (incluzand bormasini in perete, aspirator cat cuprinde, si multe trosnituri si injuraturi ale noastre cand ne cafteam degetele de la picioare in bagajele insirate peste tot).
sper sa vina restul de mobila cat mai repede (adica dressingul care are 3 metri pe 2 jumate si pun toata casa in el) ca nu mai rezist. azi m-au sunat de la servici ca nu am dus concediul medical si a fost crunt pana l-am gasit. am rascolit toata casa, am cautat sacosica cu sacosica si sac cu sac pana l-am gasit "pus bine" intr-un sertar. pai cine puii mei mai stia de el???? ca eu nu mai stiu nici cum ma cheama, apoi sa mai gasesc ceva!!!!!
oricum iubesc apartamentul asta, este bestial, e mare si luminos, si dupa ce-l fac eu "gigea" o sa arate de vis. am aranjat repede bucataria si dormitorul sa pot sa stau cu bebe, dar tot ma plimb tpoata ziua cu el prin casa. am "calit" copilul de nu se poatre la cat praf a inghitit. si culmea, mutatul s-a suprapus cu un tun de infacol produs in Ungaria care a fost apa de ploaie, urla copilul meu in chinuri de 3 zile pana mi-am dat seama ca e in neregula cu picaturile; si cum l-am schimbat si-a revenit puiul meu la forma lui de zile mari, rade de rupe , nu vreea in brate (si eu ma oftic de mor ca l-as cam tine, eeeeeee, eu l-am obisnuit asa sa se joace singurel pe langa mine si sa ne gangurim de la distanta ca sa mai faca si mami treaba); a facut niste falcute de l-as manca, a trevbuit sa schimbam garderoba ca ne-au ramas toate mici
acum ne pregatim de botez, trebuie sa ma duc sa-i cumpar hainutele, ca asa vor nasii, sa i le luam noi si sa le plateasca ei- dar probabil ca nu o sa-i las, ca noi suntem prieteni si asa am facut si la nunta- nu i-am lasat sa plateasca nimic.
fetele din bucuresti, unde gasesc eu hainute frumusele pentru botez???? o sa fac pe 6 iunie, probabil o sa fie cald si nu am nici o idee ce sa-i iau ca trusou de botez. magazinele "mai de fitze" din plazza au fost inchise cam multicel si inca nu stiu daca s-au deschis sa ma duc sa vada ce au- ca vreau sa-l fac papusel la botez, indiferent cat ma costa, dar sa nu fie imbracat in plastice si dantele zgariecioase.
hai ca m-am intins......cat casa mea cea noua.
va pup pe toate si ma bag sa vad pozicile noi, ca sunt lesinata de dorul vostru. abia astept sa-mi vad printesica mea favorita- Luana ce falcute a facut.


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Anca e superb foiletonul tau...ne bucuram nespus ca totul s-a finalizat cu happy end si ca tu si bb sunteti ok.


Ma duc sa pap si apoi astept sa se trezeasca Pitonul...si poate mai face odata nani si cu mami.


Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Pt tine mami: Gandurile lui bebe


_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


SUPERRRR

Mamica fericita de Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Anca bine-ai revenit Interesanta povestirea pe episoade. Ma impresionat gestul sotului tau. Cred ca te iubeste f mult. Cum se inteleg copiii cu fratiorul? Te si sa intri mai des sa ne povestesti.

Dyana sa fiti fericiti in noua casuta La cat e de mare ati mai putea face un fratior sau o surioara pt David.

In sfrasit am reusit sa depun actele pt alocatie, trusou si indemnizatie. Astazi am fost a 3-a oara la primarie, si cu bebe dupa mine

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Mi-am cumparat Cavit. Am inteles ca e bun cand alaptezi. dar sunt foarte nedumerita. Pe prospect scrie: a se consuma 1 tableta de 2 ori pe zi. Ce se intelege prin asta: o tableta o impart in 2 sau mananc 2 tablete de 2 ori pe zi?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae
"m-am gandit, si ca sa nu ramana copilasul cu handicap, cu liniuta la tata, o sa il recunosc eu, sa aiba si el nume la rubrica tata". Am ramas tablou

Pt sotul (ex) tau. Cred ca este un om minunat, barbatii cu greu accepta sa dea numele lor unui copil care nu le apartine.
Foarte frumoasa povestea.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae
ma simt tentata sa ii spun despre existenta lui bb, dar inca mai reflectez...

Sa nu te superi, te rog, pe mine, tu ai mai multa experienta de viata, dar... aici cred ca gresesti.
Nu am stiut ca tatal lui Robert Adrian nici macar nu stie de existenta lui.
Cred ca e dreptul lui ca om, in primul rand sa stie. Si daca el alege sa nu-i dea numele lui copilului si sa nu se implice in cresterea lui, trebuie sa fie alegerea lui.
Cred ca ii rapesti lui, ca om, si ca tata, ceva foarte pretios, mai ales daca il iubesti, dupa cum reiese din felul cum vorbesti despre el.
Apoi ii rapesti copilului dreptul sa-si cunoasca tatal, si gandeste-te, peste ani, cand va creste, cum va fi. E un secret prea greu, daca vrei sa ti asta secret pe viata, si fata de Robert Adrian, si fata de tatal natural. Nu cred ca tu ar trebui sa decizi, indiferent de motivele tale.
Te rog sa nu te superi.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Mi-am cumparat Cavit. Am inteles ca e bun cand alaptezi. dar sunt foarte nedumerita. Pe prospect scrie: a se consuma 1 tableta de 2 ori pe zi. Ce se intelege prin asta: o tableta o impart in 2 sau mananc 2 tablete de 2 ori pe zi?

Olga, mamica lui David iepurasul

Doua pe zi, una dimineata, una seara. Dar sunt oribile la gust. Claudiu ia Cavit Junior, si le haleste de plecare, eu am incercat odata si am scuipat-o din gura in wc.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput