Mladite&mugurasi de mai-iunie 2008 (102)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emycor spune:

alocatia......

in 16.02
in 11.03
in 13.04

mai....nimik

emycor mami de RARES-SEBASTIAN
http://picasaweb.google.ro/emycor/Rares3#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Elenuca am vazut fata care a crescut mare, frumoasa si bronzata! Ce facea aici ?

Dana foooarte tare tricicleta aia, mi-as dori-o in Herastrau!

Gogo ce faci, mucuti??? Offf..Chinabulina sper sa fie doar muci, si eu stau cu chii ca pe butelie pe Robert!

Emycor pupicel si lui Rares, ce dulce a fost Adriana , cu Muc cel Mic!

Mai... a dat cineva un pepsic, o feliutza de tort? Ca io tot astept

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Dana, merci de raspuns.Si noi incercam sa-i dam incredere in el( lucrul pe care insa il dezaprob dpadv este ca barbate-miu ii da sa manince el seara cind au ei ultima masa. I-am spus mereu sa-l lase singur, dar nu ma inteleg cu el...aici e mare greseala pe care o face)SI eu cred ca si pretentiile exagerate sunt gresite, pentru ca uite el nu poate sa se mai bucure de nimic ca un copil. Trebuie tot timpul s aaiba grija sa isi puna papucii linga pat, sa mearga nu stiu cum, sa raspunda nu stiu cum. Oare nu e prea mult pt 4 ani jumate?
CU pipi chiar nu stiu ce se intimpla de 2 sapt incoace...Pina la acest moment chiar ma miram cit de bine se tine noaptea, si eu si sotul mergeam cel putin odata si el nimic pina dimineata, si acum dintr-o data chestia asta, face o data de 2 ori pe noapte si nici nu se tine...habar n-am ce e, am zis ca-i fac si analizele(glicemia) desi nu cred ca ar fi aici problema..
SI mai avem o problema la fel cu ridicatul tonului la mine, la taica-su nu indrazneste..In cel mai rau caz spune asa in barba ca-si va cauta alti parinti ca noi nu suntem buni cu el buni insemnind o masinutza pe zi, suc si mai stiu eu ce/...
Ce sa zic, uneori mis epare tare greu si cu atit mai mult cu cit el, David are o personalitate foarte puternica si nu te intelegi cu el oricum. Trebuie sa stii sa-l iei si sa ai mare rabdare. Ceea ce uneori nu am.

Elenuca, e minunata strengaritza...Ce iepuras frumos a fost ea!!! Fetelor, eu am restrictionat accesul la pozele mele din cauza asta
Voiam sa-i mai raspund andradei ca mie mi-au intrat in zile diferite banii pina acum, adica 17, 16 si ultima oara 15. Azi am verificat si nimic...AM si datorii...o gramada.
Sanatate pui mic de Socrate ! parca si Mati mi-a produs ceva azi hmm...frat-su e cu muci grosi de luni, fara tuse febra sau altele
Lorich, sper sa nu fi tusit Robertzel, sa fi fost doar saliva. Bine ca mi-ai amintit sa-i dau si eu niste panadol lui Mati...sa nu ajungem la mai rele.

Edit: chinabulina si emycor sanatate si Gogoasei si lui Rares...pai si vremea asta cu vint si destul de aiurita saptamina asta...

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Am mai facut un update in albumele mele cu poze, daca doriti puteti vedea de aici in albumul 2009, de aici in albumul Funny pictures. Iar povestea noastra cu ursul merge mai departe in albumul Raducu si ursul


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Simona, facutul nopatea in pat poate avea multe cazuri.
SI Lara are mom. cand face in pat, apoi e totul bine si face doar dim.
Eu o pun sa faca inainte sa mearga la culcare - si uneori cand nu sunt sigura ca poate sa tina pana dim, ii pun si Pampers
Eu uneori o cert, alteori nu, depinde de toane -- cred ca depinde mult de parinte, de ce fire are, asteptari etc.

Unde mergeti la mare? In Grecia?

Vrem sa mergem si noi weekendul ala inainte de 1 iunie, undeva pe litoralul rom. -- ceva idei? sugestii? mai se combina cineva cu bebeii?

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Adriana, am mai citit si despre alte cazuri, dar le-am exclus pe acelea.
Noi mergem in Bulgaria datorita drumului mai scurt cu masina. Per 6-13 iulie, hotel Laguna Garden. Te bagi?

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adriana_78

Vrem sa mergem si noi weekendul ala inainte de 1 iunie, undeva pe litoralul rom. -- ceva idei? sugestii? mai se combina cineva cu bebeii?

Adriana


Si noi vrem sa facem un we lung la mare (de ala de joi sau vineri pana luni-ca oamenii buni ) si chiar nu stim cum sa facem, ca as vrea un apartament, cu bucatarie, of, Robert nu papa din borcanele, doar fructe... deci Adriana dezvolta subiectul asta

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

salutare,

Teodora Maria - gogosica noastra balerina sa ne traiesti sanatoasa si frumoasa si cu mult, mult, noroc.

Mici-cel frumos sa fii destept, sanatos si voinic si sa-ti asculti parintii. Petrecere frumoasa !!!!

Tudor sa cresti frumos, sanatos si sa fii iubit de toti. Si cum a spus si Gabitam sa mai auzim despre tine.




pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
http://community.webshots.com/album/568228087tqrEjX?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

simonachip: nici nu mai tin minte de cand nu s-a mai intamplat. Dar acum se duce singura la baie chiar langa camera ei, ii lasam becul aprins si se duce si de 100 de ori daca are nevoie. Inainte ca sa nu se intample accidente ne trezeam noi de 1-2 ori pe noapte si o puneam la olita.Mai tarziu i-am lasat olita langa ea si facea singura. Noi ii spuneam ca daca face pe ea trecem din nou la pampers ca bebelusii. Si ea vrea sa fie printesa nu bebelus. Incercati sa -i dati mai putine lichide inainte de culcare. S-ar putea de asemenea sa vrea sa va atraga atentia.Sa-i acordati si lui atentie ca si lui Matei. Si mie mi se pare ca programul copiilor este strict: trezire, spalare, masa,gradi, spalare, ...etc Chestii impuse de noi. A mea cere sa se trezeasca mai devreme ca sa poata sase joace inainte de gradi ca nu-i ajunge timpul.Si a fost la bunici care nu-i impun nici o regula si acum iar trebuie sa stau cu gura pe ea.

copilasii cu muculeti: Sebastian, Rares, Teodora sa le treaca repede.



pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
http://community.webshots.com/album/568228087tqrEjX?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza77 spune:

Salutare si de la noi , n-am mai trecut pe aici de mult timp.. in sensul ca nu am scris insa de citit va citesc in fiecare zi la cafea.
In primul rind vreau sa urez din toata inima "LA MULTI ANI" tuturor malditelor si mugurasilor care au impinit un an, sa fiti sanatosi, norocosi si sa va bucurati parintii!!!


Poze cu noi

Mergi la inceput