Mladite&mugurasi de mai-iunie 2008 (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Neata!

Scriu pe fuga...dar nu se putea sa fug asa miseleste fara sa urez un mare Laaaaaaaaa Muuuuuuuuuuulti Aaaaaaaaaani! pentru primul lor anisor:

Mircea Ioan, Teodora si Tudor!

Sa fiti sanatosi, cuminti, sa aveti o viata presarata cu bucurii, impliniri si sa aveti si-un dram de noroc!

Gata am fugit...dar ii dau un Simonei, Laurei si inca unul Adrianei !
Multumesc ca va ganditi la noi!

Socrate si emycor tinem pumnii sa nu fie decat niste muculeti!

Fuuug!

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

DanaH, ii ziceam lui Lori ca daca vrea cineva sa-mi faca un cadou sa-mi dea o ora de somn singura in pat, in care sa n-am deloc grija copiilor. Dupa ce ai zis tu de shopping singura cred ca vreau si o juma' de zi de shopping singura, fara atas mic in carut si fara atas mare alergand printre rafturi si urland dupa ciocolata sau baloane.

In ce priveste rasfatul, la noi eu sunt omul rau iar Costi cel care ii rasfata pina la cer.

Mai intreba cineva de CM? Tot fara si eu...


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

Laurita, Simonix, Magnetism, anuta-maria, alysh, cleo, simona, iulia, micaela, gabitza, socrate, emycor, lorich, danaH, lilly, adriana, multumim pentru urari!
uram si noi LA MULTI ANI lui Mirci, lui Tudor, Ilincai si gogoasei mele. sa fiti sanatosi, copii frumosi, sa aveti parte doar de lucruri bune in viata si de muuuuuulta dragoste din partea celor din jurul vostru
gogoasa mea a racit . are muci (muuuulti!!!) si tuseste din cand in cand (acum nu stiu sigur daca tusea e reala, ca-i place tare mult sa tuseasca, actrita lu' mama ). bine ca n-are febra. i-am dat oscillococcinum aseara si ii mai dau vreo cateva zile. dar tocmai azi, tocmai de ziua ei ... sper ca maine sa fie ok, ca avem petrecere (foarte restransa) si vreau sa fie in forma maxima, nu cu lumanari la nas...
monik, la noi se taie motul, nu se rupe nicio turta. la mirese se rupe turta (cine vrea, ca eu n-am vrut ), la copii se taie motul. de pus pe tava - ce au spus fetele. si ce-ti mai vine la mana
inais, ma bucur ca ai dat la pace cu mica grevista. ce sa-i faci, trebuie si compromisuri (=borcanele) in conflicte din astea
cam atat. eu am azi o stare foarte romantica/nostalgica/etc, nici eu nu stiu cum s-o denumesc... pupici tuturor

edit, ca intre timp ne-a urat si inais. multumim frumos pentru urari

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria din 15 mai 2008
Ia te uita ce mare sunt
Povestea gogoasei balerine
Avem viata in sange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Cit pe ce sa fac urarile la capitolul trecut...
Deci:

LA MULTI ANI
pentru
TUDOR
TEODORA MARIA
MIRCEA IOAN

care implinesc 1 anishor

si pentru
ILINCA
care implineste 11 luni



Ariciul meu a primit ieri primul cadou de aniversare (de la mama mea) si e tare incintat de el! "Dovada" e aici:
http://family.webshots.com/photo/2845591770050279906rTCvYm

Ma duc sa citesc din urma...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

uf.... o iau de la capat... figura de fiemea mi-a sters tot ce-am scris...

Buna dragele mele, ne mai tineti minte? Ne mai primiti la sueta ?.

Pupam si le uram LA MULTI ANI FERICITI tuturor mladitelor si mugurasilor care azi implinesc un anisor, dar si celor pe care i-am ratat prin indelungata noastra absenta. SA FITI SANATOSI SI VOIOSI SI SA AVETI O VIATA CA O PRIMAVARA !

Desi ne-am intors de 2 saptamani in Bucuresti nu am avut timp sa intram macar sa va salutam, a fost imposibil...uf... cu acomodarea cu programul de capitala cu orele de plimbare si somn afara... vreau nu vreau de doua ori pe zi trebuie sa ies, vreo 5-6 ore cel putin... va dati seama ca nu mai am timp de nimic. Lasa ca ne facem noi mari...

Nu mai pot sa scriu, fiemea s-a agatat de pantalonii mei si risc sa raman fara ei... e clar, vrea afara... ma duc sa o imbrac si plecam sa facem nani.

Am pus si cateva POZE sa vedeti ce mari am crescut.
Va pupam

Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008

Povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=764a9751ec8c1ae5d54413&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Lizuca's History (slideshow)

www.elizadiamandescu.ro" target="_blank"> Eliza's WebPage uite ce mare sunt !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

La multi ani!!!!

TUDOR
TEODORA MARIA
MIRCEA IOAN

Sa cresteti mari si sanatosi!!!!!!!!!

Cleo si eu sunt disperata cu banii. Mai bine alegeam sa vina in continuare prin posta decat pe card.
[u]Fetelor, care primiti banii de indemnizatie pe card please spuneti-mi si mie cam la ce data va intra sau daca v-au intrat luna asta????[u]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrada79

La multi ani!!!!

TUDOR
TEODORA MARIA
MIRCEA IOAN

Sa cresteti mari si sanatosi!!!!!!!!!

Cleo si eu sunt disperata cu banii. Mai bine alegeam sa vina in continuare prin posta decat pe card.
[u]Fetelor, care primiti banii de indemnizatie pe card please spuneti-mi si mie cam la ce data va intra sau daca v-au intrat luna asta????[u]


m-am uitat pe home banking


in ianuarie pe 16 -vineri

in febr 16 -luni

in martie 16 -luni

in aprilie pe 15 -miercuri


andrada, eu incerc sa imi impun sa nu ma mai gandesc ce ar fi fost daca faceam. Si sa vad ce pot face, ca sa fie mai bine. Mai bine sa imi para rau ca am facut decat ca nu am facut...

Deci incerc.



edit: parca am fi pensionarele, care asteapta poshtashul care intodeauna vine mai tarziu :)))





o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

ia uitatzi www.ziare.com/Caruciorul_care_se_transforma_in_tricicleta_Galerie_Foto-752668.html" target="_blank">aici, mamici, solutzia sa dam kg jos. dar la cat costa...
oricum, exceletna idee.


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Cleo multumesc mult pt raspuns! Eu chiar ma simt ca o pensionara la faza asta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DanaH

ia uitatzi www.ziare.com/Caruciorul_care_se_transforma_in_tricicleta_Galerie_Foto-752668.html" target="_blank">aici, mamici, solutzia sa dam kg jos. dar la cat costa...
oricum, exceletna idee.

Dana - mami de Alexandru (15.03.2004) si Teodora (24.04.2008)
Poze


Hai, mai, Dana...ai mila de noi...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput