Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (121)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Preety, ai un vot de la mine...cu nr 1

Votez mereu cand te citesc...

Votam si broscuta, dar...

Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Salut si de la mine pe ziua de azi!

Moni cum fu?

Anamona cred ca important este ca Thea san u fie fortata sa manance. Nu prea stu ce sa te sfatuiesc in legatura cu biberonul. Eu nu i-l dau Andei dar e o optiune personala si conditiile noastre sunt diferite, eu num erg la munca deocamdata.

Carla eu ma trezesc devreme dar nu apuc sa ma loghez. Mai nou trebuie sa-mi linistesc copilul in zgomot de bormasini si freze. Eh, trebuie sa termine la un moment dat si renovatul asta, au echipa… ce noroc pe ei, la noi nimeni nu voia sa munceasca, pana la urma am facut o laie. Ma mai impart intre treburi de casa si mesele Andei si gata-i ziua.

Kllemi poate ii e doar cald daca transpire. Uneori transpiratia excesiva denota lipsa de Calciu dar dr urmareste mai multe simptome; transpiratia singura nu conteaza. Sper sa dormiti ceva mai bine totusi.

Piolica, nu m-am gandit inca la spatial vital al fetei mele. Insa la mine mai e o problema, trebuie sa o alaptez deci n-o pot parasi la cresa deocamdata. In plus, la noi in colectivitate copiii se imbolnavesc f usor si ma gandesc de doua ori inainte de a o trimite la cresa. Insa as vrea sa creasca cu bebeii cu care o plimb aproape zilnic. Sa fie un grup de prieteni, ce tare ar fi.


de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Nusha imi plac adidasii dar nu stiu cum sa facem sa stiu exact masura lor (m-am uitat si eu pe site si d-asta nu am indraznit sa comand pentru ca nu scrie nici o dimensiune) al meu are numai incaltari fixe si incaltari mari de el
|Si eu zic ca merg si pentru gogoserel, cand iese in parc cu gasca

Dar din cate spui tu sunt un pic neserioasi sau hai sa fiu indulgenta, aiuriti astia de la next, poti sa ii trimiti inapoi adidasii sa iti dea banii, si-au cerut scuze, un voucher/cadou ceva...pentru incurcatura? Ca acum parca nu mai sunt asa incantata de ideea comenzii la ei

Piolica daca vrei sa furi tatici iti spun asa: al noustru n-o sa-ti cumpere colier de perle, cercei nici atat, iar diamante si alte minunatii de iti plac tine, no way, e darnic totusi si iti da voie sa iti iei un cadou in numele lui. Ia zi tu sincer acum, nu-i asa ca tati al nostru e sters de pe lista?

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Cand e voie sa guste bebeii strugure? Risca vreo alergie? Azi Anda a molfait o boaba curatata de strugure, fara samburi, esigur. Ma tin de prostii, i-am maid at sa suga o bucata de rosie (sunt moarta dupa ele), i-am pus un varf de lingurita de smantana grasa in supa, alta data o idée de unt (dar in ½ kg nu cred ca se cunoaste)… Uit mereu sa cumpar ulei de masline.

Ma uimeste cum de nu-I plac piersicile; abia astept sa vina mane si daca nu mananca din nou, o sa halesc tot borcanelul cu piure de piersici, ca e buuuun! Azi a mancat juma de cescuta (de cafea) cu piersici Hipp de la tati, iar la pranz jumatate de borcanel Avent de 125 ml de supa.


de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

alexam am primit deja pm de la 2 fete daca nu se hotarasc ele sa ia dau pm,cd la fel

ma duc sa-i masor sa va zic exact cati cm au

cat despre scuze,voucher....nikam intr-adevar optiunea sa fac retur dar pe banii mei si nu fac adidsii cat taxa de retur cu posta



de David
Poveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

alexam am primit deja pm de la 2 fete daca nu se hotarasc ele sa ia dau pm,cd la fel

ma duc sa-i masor sa va zic exact cati cm au

cat despre scuze,voucher....nikam intr-adevar optiunea sa fac retur dar pe banii mei si nu fac adidsii cat taxa de retur cu posta



de David
Poveste




Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

deci i-am masurat au 13cm pe ext talpii,aveti si link cu poze
http://good-times.webshots.com/photo/2689744320101756654qTqnoj



de David
Poveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Salutare tuturor!
Abia am asteptat sa vad ce mai face gasca mea de mamici, asa ca mi-am "abandonat" copilul in grija bunicii si am fugit iute-iute in vecini sa intru 15 min. pe net sa ne mai vorbim un piculet, ca tare mult mi-ati lipsit.

Deci, cum mai sunteti? Cum ati reusit diversificarea boboceilor? La noi, dupa un initial refuz al oricarui aliment nou, am reusit sa il conving pe Dragos sa pape, dar nu accepta nici acum nimic sub forma de piureuri, ci doar bucatele mici. Intr-un fel ma bucur, tinand cont de faptul ca lui Victor am fost nevoita sa-i pasirez mancarea pana la 3 ani, dar mi-e dificil ca nu prea stiu cum sa-i imbogatesc meniul. Azi, de ex. a mancat aprox. 10 g de carnita fiarta, taiata marunt, cu cartof dulce taiat cubulete mici, facut la abur, peste care am pus o lingurita de ulei. Banana e alimentul lui preferat.

In alta ordine de idei, Dragos al meu umbla in 4 labe prin toata casa, si se ridica in piciorae singur pe marginea patutului sau pe orice poate gasi ca punct de sprijin. E tare dulce si a devenit tot mai comunicativ.

Abia astept sa am mai mult timp liber sa va spun mai multe despre noi si sa aflu ce va mai fac puitii. Acum ma bucur ca macar am putut sa va vorbesc si asa pe fuga , dar promit ca in curand voi deveni din nou activa.

Pupici multi tuturor!!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui babymom75

Salutare tuturor!
Abia am asteptat sa vad ce mai face gasca mea de mamici, asa ca mi-am "abandonat" copilul in grija bunicii si am fugit iute-iute in vecini sa intru 15 min. pe net sa ne mai vorbim un piculet, ca tare mult mi-ati lipsit.

Deci, cum mai sunteti? Cum ati reusit diversificarea boboceilor? La noi, dupa un initial refuz al oricarui aliment nou, am reusit sa il conving pe Dragos sa pape, dar nu accepta nici acum nimic sub forma de piureuri, ci doar bucatele mici. Intr-un fel ma bucur, tinand cont de faptul ca lui Victor am fost nevoita sa-i pasirez mancarea pana la 3 ani, dar mi-e dificil ca nu prea stiu cum sa-i imbogatesc meniul. Azi, de ex. a mancat aprox. 10 g de carnita fiarta, taiata marunt, cu cartof dulce taiat cubulete mici, facut la abur, peste care am pus o lingurita de ulei. Banana e alimentul lui preferat.

In alta ordine de idei, Dragos al meu umbla in 4 labe prin toata casa, si se ridica in piciorae singur pe marginea patutului sau pe orice poate gasi ca punct de sprijin. E tare dulce si a devenit tot mai comunicativ.

Abia astept sa am mai mult timp liber sa va spun mai multe despre noi si sa aflu ce va mai fac puitii. Acum ma bucur ca macar am putut sa va vorbesc si asa pe fuga , dar promit ca in curand voi deveni din nou activa.

Pupici multi tuturor!!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)




oauuuu!!!bine ai revenit! ce progrese a facut dragos!al meu nu umbla in 4 labe inca



de David
Poveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nushulica
oauuuu!!!bine ai revenit! ce progrese a facut dragos!al meu nu umbla in 4 labe inca


Lasa ca asta nu-i o problema, stii doar... fiecare cu ritmul lui. Victorila nu a mers in patru labe decat dupa 1 an, dupa ce a invata mai intai mersul biped .

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput