Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 33

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Salutare mamici si burtici

cu coada intre picioare indraznesc si eu sa va salut.
Vad ca a nascut si Iuca, si voi ceilalti ati crescut mari...
Mi-e tare dor de voi ... citesc din cand in cand, dar tare greu reusesc sa imi fac cate un moment liber. Sa-mi fie rusine. Sper sa imi revin.

Fetele nu dorm decat doua somnuri scurte pe zi. In 2 mai au fost botezate. Au fost tare cuminti.

Se contureaza incet un program al lor, o sa incerc sa apar mai des si sa va citesc mai des.

Va pupam mult.

Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

Citat:
ale mele s-au trezit tot asa des pana aproape de 15 luni, dupa care s-au linistit dintr-o data
bafta la control


Ana, cum ai rezistat? Eu nu mai stiu ce sa fac. Dorm noaptea 2-3 ore max. Ziua nu pot sa recuperez, pt ca nu am timp si sunt super sensibila la lumina, zgomot etc. Din cauza oboselii am devenit f nervoasa, nu am rabdare, ma doare capul f des. Plus toate cunostintele cu copii de varsta mea zic ca fac ceva gresit ca ai lor copii dorm toata noaptea de pe la 3 luni. Si sotul e deranjat de situatie, dar el are optiunea sa se mute in camera cealalta.

Iarasi m-am plans, dar m-am descarcat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

fetelor..sa va dau sa cititi un articol..care cred eu ne priveste pe toate. daca va fi si vot favorabil..va fi super
http://cotidianul.ro/600_de_lei_suplimentul_pentru_mamele_cu_gemeni-82792.html

Bogdana - mamica de 3 minuni Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3in1

Citat:
ale mele s-au trezit tot asa des pana aproape de 15 luni, dupa care s-au linistit dintr-o data
bafta la control


Ana, cum ai rezistat? Eu nu mai stiu ce sa fac. Dorm noaptea 2-3 ore max. Ziua nu pot sa recuperez, pt ca nu am timp si sunt super sensibila la lumina, zgomot etc. Din cauza oboselii am devenit f nervoasa, nu am rabdare, ma doare capul f des. Plus toate cunostintele cu copii de varsta mea zic ca fac ceva gresit ca ai lor copii dorm toata noaptea de pe la 3 luni. Si sotul e deranjat de situatie, dar el are optiunea sa se mute in camera cealalta.

Iarasi m-am plans, dar m-am descarcat.



Andrea, mami de Abigel &Tamas (24.03.2008.)


http://picasaweb.google.ro/treiinunu/AbiTami


Nu, nu faci nimic gresit, asa sunt copii, nu cred ca ii poti schimba. Ai mei au dormit 'legat' mai mult de 3 ore abia dupa 2 ani. Stiu ca nu te incurajeaza deloc, dar vroiam sa-ti spun ca nu sunt unicat ai tai. Se trezeau tipand cu motiv (visau, ii durea ceva, se trezeau unul pe celalalt), fara motiv .... ca vroiau apa, ca vroiau lapte (si acum se mai intampla uneori (f. rar) sa se trezeasca pe la 2-3 noaptea sa ceara lapte), ca verificau sa fiu acolo, ca vroiau un pic in brate, ca ... ca...
Bianca a dormit mai bine si mai mult in general, dar are si ea trezirile si noptile ei agitate. Rabdare iti doresc si sanatate multa. Organismul meu s-a obisnuit repede la rtimul asta si eram ok. Aveam si eu perioade cand imi venea sa fug in lumea, dar ... Pt mine solutia cea mai buna a fost sa dorm cu ei in pat. Cel putin Rares daca ma simte langa el, doarme mult mai bine decat daca e lasat singur.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela2004 spune:

Salutare burticutelor si mamicilor de gemenasi... Nu stiu daca ma mai tineti minte,dar vreau sa va zic ca in data de 20 aprilie, a doua zi de Paste, la 1.50 s-a nascut Ana Ilinca de 2.200 si la 1.55 s-a nascut Dragos Stefan de 2.400. Acum suntem acasa si incercam sa ne acomodam unii cu altii. Va pupam si multumim pentru sfaturile voastre care ne sunt atat de utile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Salut si eu, dupa mult, mult timp, mamicile, mai vechi si mai noi si viitoarele mamici de gemeni. Am mai intrat sa va citesc, am urmarit evolutia copilasilor, din pacate nu am avut suficient timp sa si scriu. In continuare suntem tare ocupati, ne pregatim sa mergem la gradi si crestem frumos. Cand voi avea putin mai mult timp voi pune si poze noi.
Va pup cu drag si imi pare rau ca nu pot scrie pentru fiecare in parte cateva randuri.

Teodora
mami fericita de Tiberiu si Daria
Tiberiu si Daria 8-9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitari ela2004! Sa fie sanatosi si norocosi! Sunt nascuti in aceiasi zi cu piticii de Iuca.

Felicitari Micky! Sa fie sanatosi si norocosi!



Gata, am luat sala azi dim. Pe 21 dau traseul... de ziua de nume a Elenei... poate-i cu noroc



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elyanne


Gata, am luat sala azi dim. Pe 21 dau traseul... de ziua de nume a Elenei... poate-i cu noroc



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica



Felicitari!!!
Bafta multa mai departe, iti tinem pumnii!



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Mult succes mai departe Elyanne! Se zice ca sala e mai grea decat traseul. Asa ca... aproape ca ai permisul in mana.

Petrean, pe site-ul mmuncii nu apare proiectul. Deci sa inteleg ca ar putea fi 600 (minimum indemnizatie crestere copil) + 200 (alocatie un copil) + 200 (alocatie copilul 2) + 600 (supliment gemeni). Sa speram ca o sa prindem si noi ca neffin ddata prin Ordonanta se poate lungi si 2 ani.



27+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3in1

Citat:
ale mele s-au trezit tot asa des pana aproape de 15 luni, dupa care s-au linistit dintr-o data
bafta la control


Ana, cum ai rezistat? Eu nu mai stiu ce sa fac. Dorm noaptea 2-3 ore max. Ziua nu pot sa recuperez, pt ca nu am timp si sunt super sensibila la lumina, zgomot etc. Din cauza oboselii am devenit f nervoasa, nu am rabdare, ma doare capul f des. Plus toate cunostintele cu copii de varsta mea zic ca fac ceva gresit ca ai lor copii dorm toata noaptea de pe la 3 luni. Si sotul e deranjat de situatie, dar el are optiunea sa se mute in camera cealalta.

Iarasi m-am plans, dar m-am descarcat.



Andrea, mami de Abigel &Tamas (24.03.2008.)


http://picasaweb.google.ro/treiinunu/AbiTami



andrea, si acum se mai trezesc din cand in cand... in primele doua luni nu stiam de zi / noapte, seara eram deja in pijama - se trezeau decalat la 1 ora sa suga, deci dormeam 1 ora , 2 ore, 1 ora,... m-am obisnuit, iar cand au facut 1 an m-am intors la munca ca aici concediul de maternitate e de 52 de saptamani; asa ca ma duceam la munca, seara cu toti acasa, iar noaptea de planton la ele - deja cand se sculau o data pe noapte (fiecare pe rand) era boierie

Mergi la inceput