Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 33

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'neata!
Pt ca nu mai am aplicatia de la Picassa si mi-e lene sa o instalez, m-am 'broadcastat' si eu pe youtube:
www.youtube.com/watch?v=iugllahgbN8" target="_blank"> Concert 'sistem'
www.youtube.com/watch?v=lSBQwaxmI3g&feature=channel" target="_blank">Atacul monstrului alb
Sper sa va placa ce am ales.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

AdinaDec bine ai venit. Cand sunt nascuti copiii tai?Cred ca sunt aproape deodata cu ai mei

Bogdana - mamica de 3 minuni Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

Buna dimineata!

Bun venit gravidutelor noi si felicitari celor care au nascut de curand!

Elyanne, bafta la examen!

Laura, super copii ai! Mi-a placut concertul.

Eu intru mai rar, pt ca stau foarte rau cu timpul.
Din pacate copii mei nu dorm noaptea, se trezesc de 2-3-4 ori pe noapte. Am incercat toate metodele posibile:am scos cerealele seara si am dat lapte, am facut baita in fiecare seara, am lasat o lampa de veghe aprinsa, suzeta, nurofen, apa, schimbarea alimentatiei etc -nimic nu functioneaza. Se pare ca trebuie sa astept pana cand ei se decid sa doarma o noapte intreaga.
Acum incerc sa-i scot la plimbare si seara. Poate da rezultate.

La capitolul progrese stam foarte bine. Abi vorbeste f mult, stie deja aprox. 20 de cuvinte (bineinteles nu zice mama), arata cati ani are, saluta pe oameni, da din manute la plecare, il mangaie pe Tamas cand plange etc. La capitolul mers stam mai rau. Inca nu s-a ridicat in piciore si din aceasta cauza facem sedinte de gimnastica si masaj. Dar rezultatele se vad deja. Merge f bine si f rapid in 4 labe si s-a ridicat in genunchi, sprijinindu-se de grilajul patutului cu mainile. Eu cred ca nu mai e mult si se ridica si ea.
Tamas merge f bine tinut de manute. Urca pe piciorusele lui pana la etajul 1 pe scari. El vorbeste mai putin, dar are si el momentele lui.

Noi am decis sa mergem la mare anul acesta. Ne-am gandit ca luna iunie e mai convenabil si dpdv al vremii si ai banilor. Deocamdata nu am gasit "gasca", deci se pare ca va fi prima noastra vacanta in familie.
Am planificat o minivacanta si la Praid, daca nu acum atunci la toamna.

Saptamana viitoare trebuie sa mergem la consult la chirurgie plastica in leg cu hemangiomul. Sunt speriata. Sper sa nu avem nevoie de tratament.
M-am lungit cat o placinta. Va las, ca trebuie sa fac mancare la pitici.

Va pe toate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3in1

Eu intru mai rar, pt ca stau foarte rau cu timpul.
Din pacate copii mei nu dorm noaptea, se trezesc de 2-3-4 ori pe noapte. Am incercat toate metodele posibile:am scos cerealele seara si am dat lapte, am facut baita in fiecare seara, am lasat o lampa de veghe aprinsa, suzeta, nurofen, apa, schimbarea alimentatiei etc -nimic nu functioneaza. Se pare ca trebuie sa astept pana cand ei se decid sa doarma o noapte intreaga.
Acum incerc sa-i scot la plimbare si seara. Poate da rezultate.

Saptamana viitoare trebuie sa mergem la consult la chirurgie plastica in leg cu hemangiomul. Sunt speriata. Sper sa nu avem nevoie de tratament.





Andrea, mami de Abigel &Tamas (24.03.2008.)


http://picasaweb.google.ro/treiinunu/AbiTami


ale mele s-au trezit tot asa des pana aproape de 15 luni, dupa care s-au linistit dintr-o data
bafta la control

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Adina, bun venit! Sa-ti traiasca puiutii si sa fiti sanatosi cu totii!

Eliana, tinem pumniii!!!! (Te-asteptam sa dai de baut luni seara, bineinteles! )

Andrea, bafta multa cu Abi!
Si noi am vrea sa mergem vara asta la Praid, dar o asteptam pe Oanna3 cu detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

am o problema...fetele mele nu mai vor lapte deloc ziua....shi nu stiu ce sa mai fac...nu stiu ce sa le mai dau sa manance...beau seara 200 ml lapte cu cereale shi noaptea 140 ml lapte shi atat...ma gandesc sa schimb laptele...voi ce ziceti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:

Bine v-am gasit burtici si mamici mai noi sau mai vechi!

ANDREA, din 13 pana in 25 iunie suntem si noi la mare, la Eforie Nord. Daca mergeti in perioada aceea, poate ne intalnim acolo!

LAURA, pupicei muzicantilor veseli. Cand ai descris ce viata plina au copiii la tara ma intrebam daca nu deschideti o tabara pentru pitici. Ar fi ca in paradis... Ne-am inscrie pe lista .


Acum o luna am avut peripetii cu baietii. In decurs de mai putin de-o ora, Dani si-a fracturat mana stanga, iar Edi, clavicula dreapta. Dani a cazut de pe scara unui topogan, pe cand urca, iar Edi, de sus, vrand sa se aseze, l-a impins un baiat din spate si s-a rostogolit pe topogan. Seara eram cu amandoi la urgente. Deja suntem fara bandaje si gips, Dani a avut fractura mai usoara si-si putea folosi mana cu gips, dar Edi a avut mana imobilizata 3 saptamani. Au suportat destul de bine bandajele, Edi plangea doar dupa baia in vana (il puteam spala doar de la brau in jos si pe la gat cu prosop) si numara zilele cand se va putea balaci iar. Din fericire, au devenit mai atenti atunci cand se catara sau se dau pe topogan. Revenirea la gradi a fost cu plansete (era mult mai bine cu mami acasa).


Va doresc week-end placut in continuare.


Tatiana si
Clara Maria (31 ian 2004), Daniel Cornel si Eduard Mihai (09 dec 2005)


Album 1 Album 2 Album 3 www.flickr.com/photos/tatianagut" target="_blank">Album 4 ALBUM NOU Copilasi ian-feb2004 www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">Mamici ian-febr 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui TatianaG
Acum o luna am avut peripetii cu baietii. In decurs de mai putin de-o ora, Dani si-a fracturat mana stanga, iar Edi, clavicula dreapta. Dani a cazut de pe scara unui topogan, pe cand urca, iar Edi, de sus, vrand sa se aseze, l-a impins un baiat din spate si s-a rostogolit pe topogan. Seara eram cu amandoi la urgente. Deja suntem fara bandaje si gips, Dani a avut fractura mai usoara si-si putea folosi mana cu gips, dar Edi a avut mana imobilizata 3 saptamani.



Doamne, Tatiana, saracutii de ei!... Si sa mai zica cineva ca nu exista ceasu' rau!! Fereasca Dumnezeu!...
Macar bine ca acum a trecut!!

Si noi numai ce-am venit din parc, s-au dat si ele pe topogane.. Cel mai mult le place in ala ca un tunel, iar cand ies din el, au parutul in toate directiile, parc-ar fi statie de antene!!
Pe Anita cred c-o-ncearca o raceala, nu prea papa bine de vreo doua zile si are si nasucul infundat (adica respira mai greu).. dar mucisori nu. Cred ca o duc la ORL-ist, la un control, mi-e frica sa nu faca polipi.
A avut cineva experiente dinastea? (cu polipi si, eventual, operatie. )

pentru toate burticile, mamicile si comorile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisis81

Mesaj de la Micky: "Am nascut doi copii superbi la ora 5 dimineata. Te pup"
Bebeii sunt perfect sanatosi, baietelul are 3000g, iar fetita are 2400g.


27+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

Micky, felicitari! Sa cresteti mari, sanatosi! Tie iti doresc refacere rapida si mult laptic!

Tatiana, refacere rapida la baieti! Cred ca si noi o sa mergem la mare dupa 10 iunie.Inca nu e sigur, ne mai gandim si la luna septembrie. Dar daca ramane iunie, mi-ar face placere sa ne intalnim.

Dalina, multa sanatate Anitei!

Va doresc o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput