Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 33

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Sunt o foarte fericita cu 2 samburei in burtica. Alaltaieri seara am aflat la primul eco vestea cea mare si am auzit si bcf-urile. Dar sunt tare ingrijorata deoarece unul dintre puiutzi este cam micut si avea bcf de 92.5 bpm, fata de celalalt cu 105 bpm. Imi este si foarte rau (greatza dubla cred). Voi ce simpome aveti sau ati avut? Erau accentuate? Ma scuzati, dar nu am citit inca nimic din urma din lipsa de timp. Promit sa recuperez.

Vreau sa urez la toate gravidutzele sarcini usoare si bb-i sanatosi, iar mamicilor copilasi sanatosi si cuminti!

6+

asa incepe odiseea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Larisel, eu nu am avut greturi mai pronuntate decat la primul copil dar am o prietena care nu putea tine nimic in stomac.felicitari! si bine ai venit printre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Catalin nu pot spune ca mi-e foarte greu..pentru ca la cat de greu mi-a fost cu Andrei..ma asteptam sa fie mult mai rau. Am noroc ca sunt cumintei, dorm, ii doar burtica doar seara vreo 30 minute si dimineata ..in rest dorm..si papaSunt sigura ca daca ar fi fost prima sarcina gemelara..nu as fi zis ca este usor ..insa eu cum am o experienta cam "nasoala"de primele 4 luni cu Andrei..consider ca acum e floare la ureche
Bun venit Larisel si sarcina usoara. Nu cred ca are sens sa-ti faci griji de pe acum pentru diferenta dintre copii...bucura-te de sarcina..si ai grija de tine

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Felicitari Larisel pentru samburei, bucurate de ei si ai sa vezi ca pe rand dispar toate temerile. Si eu eram foarte speriata la inceput, aveam exact 6 saptamani cand am aflat ca sunt doi, dar acum sunt foarte fericita. Eu n-am avut greturi, m-am simtit destul de bine pana acum, iar diferenta intre copii a fost de la inceput si nici acum nu au dimensiunile la fel.

15+

http://bd.lilypie.com/H3bYp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=speranta&year=2009&month=11&day=1&babycount=2"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Azi cica a aprobat Senatul modificarea indemnizatiei pentru mame
http://stirileprotv.ro/stiri/social/vesti-bune-femeile-cu-sarcini-multiple-ar-putea-fi-remunerate-mai-bine.html

28+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Azi cica a aprobat Senatul modificarea indemnizatiei pentru mame
http://stirileprotv.ro/stiri/social/vesti-bune-femeile-cu-sarcini-multiple-ar-putea-fi-remunerate-mai-bine.html

28+Laura Ioana Irina Maria


am spus eu...mie mi-au zis cei de la Directia de Asistenta sociala cand mi-am depus dosarul ca mai mult ca sigur voi primi bani pt amandoi copiiieu una sunt fericita

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Larisel bine ai venit si sarcina usoara!
Daca dr. nu s-a ingrijorat de dim. picilor, inseamna ca n-ai de ce sa iti faci probleme

Nu prea am amai avut timp nici sa citesc... poate recuperez zilele astea...


Ma bucur ca se modifica legea pt.. mamicile de gemeni, tripleti



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Si eu ma bucur si sper sa o prind. Depinde cat de repede se misca.

28+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

in 2 ani tot o voteaza si o promulga..deci o prinzi sigur:)

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Fetelor multumesc pt primire. Vad ca m-ati trecut si in listutza . DPN-ul este conform calculatorului de pe acest site 31.12.2009. Ingrijorata nu pot sa nu fiu, mai ales ca prima vizita la ginecolog o voi face abia pe 21.05. si mai am o sarcina pierduta la activ acum 6 luni. Iau tratament de sustinere de capul meu, sper sa fie ok (utrogestan, magne B6, acid folic).

Ar fi super sa se puna in practica acest proiect, dar mai e pana atunci...si cu politicienii nostri nu stii la ce sa te astepti.

6+

asa incepe odiseea mea

Mergi la inceput