Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 33

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Petrean cred ca te topesti cand iti zambesc. Ce dulci pot fi.
Karina, deja 19 saptamani, ce trece timpul. Cred ca acum esti obisnuita cu ideea de mamica de gemenuti. Au miscat?

28+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Asa e Moniland..si stii care e avantajul acum?ca fiind obisnuita deja cu primul copil, nu ma mai stresez atat pentru orice nimic..si am timp sa vad chestii pe care la Andrei nu le-am vazut. Dar stiu..ca-mi va fi dor de ei bebelusi...de-o sa-mi vina sa mai fac vreunul

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Moniland, nu stiu sigur daca pe bebei ii simt sau sunt crampe, dar totusi cred ca sunt ei (niste falfairi scurte in burta)de vreo spatamana si ceva. De abia de curand am inceput sa ma bucur cu adevarat de perioada asta, la inceput eram foarte stresata, mai ales cu serviciul, ma si simteam rau..acum sunt bine si am lasat deoparte nelinistile, grijile. Mi-a mai trecut spaima de la inceput, nu stiam cum ma voi descurca cu doi, dar am totusi ajutoare pe langa mine si sper ca ne vom descurca. Sanatosi sa fim! Si oricum aici pe forum gasesc raspunsuri la majoritatea problemelor! De abia astept morfofetala sa vad cum sunt bebeii, si ce sunt!!
Pupici tuturor!

Karina 19+ cu


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

buna mamici de gemeni.

Eu sunt in saptamana 35 si deja nu mai pot sa mai suport. Am niste dureri de oase in zona pelviana pe care nu mi le-am imaginat vreodata ... ma ingrozesc de inca 3 saptamani asa.

Desprre dormitul copiilor noaptea ... primul meu copil inca nu doarme in fiecare noapte de la un capat la altul si ma gandesc deja cu groaza ca acum vor fi 2.
Intradevar singura consolare este "it won't last forever".



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

CATA14mai poti dormi noaptea,iti mai gasesti vre-o pozitie,ca eu de 2-3 sapt. nu pot sa mai dorm deloc pe ce parte ma asez am dureri,ba in dr in zona ficatului pana sub san-coasta,ba in stg,si mai nou si jos ,probabil ca apasa ei.DACA dorm o ora max 3 ,e bine si numai pot sunt zoombi.CAND ma intorc de pe o parte pe alta simt cum cad unul peste altul,si e o senzatie ciudata rau,burta o ia si ea in toate directile,la tine cum e?

33+ REBECA NICOLE si DAVID NICOLAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Kineta,
am avut cateva saptamani in care nu am dormit aproape deloc noaptea dar acum vad ca am inceput sa dorm iar. Si eu nu ma pot intoarce de pe o parte pe alta iar mai nou datorita durerii insuportabile la oasele de la pelvis am niste dureri insuportabile cand trebuie sa ma rasucesc in pat, aproape plang. Saracul sotul meu se trezeste si ma intreaba "sa te imping?" ca nu stie daca sa ma atinga sau nu.
Nu stiu cat ma va mai tine perioada asta buna in care pot dormi (ma trezesc de vreo 5-8 ori dar reusesc sa adorm repede). Doctorul meu mi-a dat somnifere ca a zis ca e f important sa dormi ca altfel ajungi gata epuizata la nastere iar dupa aia ... o sa putem dormi (FIZIC) dar nu o sa mai avem aer de cerintele gemenilor.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Apropo, Kineta, si noi cred ca ii vom pune numele fetitei Rebecca. iar eu ma gandeam la baietel sa-l numim Nicholas dar nu vrea tata lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Catalina..si tu o sa ai pereche?foarte frumos..va invidiez
Dar dc nu doarme Eric nici acum o noapte intreaga?Andrei al meu a facut tot asa..pana la 1 an jumate..insa de atunci..seara la 10 maxim pica..si dimineata la 7 dreptifoarte rar..dc viseaza ceva f urat..se mai trezeste plangand, insa in rest avem liniste..asta mai lipsea sa ne trezim noaptea si pt el

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

"Soacra cu 3 nurori" ce bine suna!
Cu Erik am avut ceva probleme de sanatate, o darie cronica datorata colonului inflamat. De cateva luni facem tratament si s-a inbunatatit somnul lui dar acum i-au venit bunicii si ne-am mutat intr-o alta casa de vreo cateva saptamani si schimbarile l-au dat iar peste cap si a inceput sa se trezeasca o data pe noapte (inainte se trezea de 3-4 ori dar cred ca avea dureri de burtica saracul).
Cu Erik am avut mari probleme cu dintii, nimic nu i-a alinat dureril de dinti si am suferit luni de zile ptr fiecare dintisor in parte ... sper sa nu fie la fel cu gemenii ca ajung la pepeni.

Tu cum te simti cu 3 baieti? E greu cu gemenasii la inceput?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

CATA14CE TARE referitor la nume,mie mi-au placut mult,vroiam si nume de sfant si nu gaseam nk sa mi placa,si pana intr-o seara cand mi-a venit in cap NICOLE si apoi imediat Nicolas,si vor fi sarbatoriti de sf Nicolae,sanatosi sa fie ,noi ii vom striga DAVID SI REBECA.

33+ REBECA NICOLE si DAVID NICOLAS

Mergi la inceput